Sireiką teis už akių?

2006-09-27 10:55
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Lietuvos vyrų rinktinėje vėl neramios dienos. Arvydas Macijauskas pareiškė apie karjeros rinktinėje pabaigą, o spalio 5 dieną iš vyriausiojo trenerio pareigų Antanas Sireika gali būti atstatydintas už akių.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) vyriausiojo nacionalinės krepšinio rinktinės trenerio Antano Sireikos likimą spręs per spalio 5 dieną šaukiamą LKF vykdomojo komiteto posėdį. Bus įvertinti Lietuvos vyrų bei moterų rinktinių rezultatai. Vienas svarbiausių posėdžio klausimų turėtų būti vyrų rinktinės stratego Antano Sireikos likimo svarstymas.

Žais kontrolinius mačus

„Sireika bus pakviestas ir privalo dalyvauti, pateikti ataskaitą, papasakoti, kaip komanda rengėsi čempionatui, kas ir kaip vyko, - sakė LKF prezidentas Vladas Garastas. - Taip išsiaiškinsime teisybę. Ji yra tokia, kad reikėtų pakeisti rinktinės trenerį".

Kvietimas į posėdį Sireikai bus išsiųstas šiandien, tačiau kyla daug abejonių, ar treneris galės atvykti. Mat prie Kazanės „Uniks" ekipos vairo stojęs krepšinio specialistas spalio 3 ir 4 dienomis turėtų vadovauti savo komandai per kontrolinius mačus su Eurolygoje rungtyniaujančia Sopoto „Prokom Trefl" ekipa. Tai bus pirmosios atsinaujinusios Kazanės komandos rungtynės savo žiūrovų akivaizdoje.

Su pačiu treneriu vakar LŽ susisiekti nepavyko.

„Ar Sireika galės atvykti į vykdomojo komiteto posėdį, aš nežinau. Galbūt jo neišleis klubas, o gal išleis ir per draugiškas rungtynes leis dirbti asistentui. Sunku pasakyti, kaip pasielgs Kazanės klubo vadovai", - susidariusią padėtį komentavo Lietuvos rinktinės vadovas Algimantas Pavilonis.

Anksčiau LKF prezidentas žadėjo, kad bus atsižvelgta į „Uniks" rungtynių tvarkaraštį, ir vykdomojo komiteto posėdis bus surengtas Sireikai patogiu laiku.

„Per draugiškas rungtynes komandai gali vadovauti ir asistentas, todėl Sireika turi atvažiuoti. Negalės, sprendimą priimsime ir be jo", - vakar LŽ tvirtino Garastas.

Priekaištai gydytojui

O vienas Lietuvos rinktinės lyderių 26 metų 192 cm ūgio gynėjas Arvydas Macijauskas prabilo apie pasitraukimą iš nacionalinės komandos. Pasak krepšininko, sprendimą daugiau nežaisti rinktinėje lėmė netvarka komandoje, atsainus vadovų požiūris į krepšininkus bei jų sveikatą.

Pasak Macijausko, patyręs sunkią Achilo sausgyslės traumą jis nesulaukė skambučio nei iš komandos trenerių, nei iš rinktinės vadovų ar Lietuvos krepšinio federacijos. Krepšininkas išsakė priekaištus ir dėl nacionalinės komandos gydytojo Roberto Narkaus darbo principų. Gynėjas teigė, kad traumas patyrę krepšininkai turi atlikti tyrimus už savo pinigus, nors tuo turėtų rūpintis rinktinės gydytojas.

Pavilonis pripažino, jog kai kuriuose Macijausko teiginiuose yra tiesos, tačiau mano, kad bėdas reprezentacinėje Lietuvos komandoje buvo galima išspręsti ir be spaudos pagalbos: „Norėčiau pasikalbėti su Macijausku ir išsiaiškinti kai kuriuos dalykus. Aš nelabai supratau, ką Macijauskas turėjo omenyje sakydamas, jog rinktinėje yra netvarka. Ar jis turėjo galvoje sportinius komandos rezultatus, žaidimą aikštelėje, pasirengimo pasaulio pirmenybėms etapą, viešbučius, maitinimą ir kita. Dvi pretenzijas supratau: Macijauskas norėtų didesnės sumušimų analizės ir glaudesnio bendravimo. Visa tai padaryti galima. Kodėl to nebuvo anksčiau? Dabar žaidėjai išsibarstę po pasaulį, kas atostogauja, kas rengiasi sezonui, todėl kiekvieną dieną jiems neskambiname. Vis dėlto prisipažinsiu: manau, turėjau jam paskambinti".

Pavilonis tvirtino suprantantis, kad Macijauskas norėtų, jog krepšininkams tyrimai būtų daromi dažniau ir teigė, kad tai tikrai nėra problema. „Gydytojas yra patikimas ir anksčiau dirbo su komanda, bet Arvydas turi pretenzijų. Matyt, kitur tyrimus daro geriau", - sakė Pavilonis.

Rinktinės vadovas vakar visą dieną bandė prisiskambinti Macijauskui ir pasikalbėti, tačiau krepšininkas ragelio taip ir nepakėlė. Vis dėlto Pavilonis tikisi, kad gynėjas nuomonę dėl žaidimo rinktinėje pakeis.

Kalbėti nenorėjo

LKF vadovas mano, kad apie sunkumus Macijauskas jį galėjo informuoti per privatų pokalbį.

„Man tai yra nesuprantama. Kai komanda grįžo iš pasaulio čempionato, norėjau su juo pasikalbėti. Paskambinau, pasiūliau susitikti, pasikalbėti apie rinktinės problemas, tačiau jis nesutiko, o dabar prabilo. Aš seniai sakiau žaidėjams, kad jie gali ateiti į krepšinio federaciją ir išsakyti, kokios bėdos yra rinktinėje, ką reikia keisti ir taip toliau. Tačiau nė vienas neatėjo. Visi kalba per spaudą. Kai klausiau Macijausko tiesiogiai, jis kalbėti nenorėjo. Tai yra nei šis, nei tas", - gynėjo pareiškimais piktinosi Garastas.


Rodyti komentarus
hm.. suvalge basketnews paskutini sakini...
manyciau, kad sireikai, jei jis per stebukla liks trenerio poste, bus sunku atsitiesti po tokio sh... kiekio.. nepailsejes jis metasi nuo vienos komandos prie kitos, todel jo darbo braizas vargu ar pasikeis... garsus lietuvos zaidejai irgi vargu ar prades verztis i rinktine.. zodziu, su sireika kazkokio progreso itariu nebus.. o laikas eina, olimpines zaidynes arteja, EC 2011.. keisti kazka reikia butinai... kaip supratau, prades nuo sireikos ir pavilionio.. bet, labai noreciau kad ir LKF siek tiek pavalytu... nes garastas - papuga, kuris negraziu zodziu ismokes visiskai nieko gero nenuveikia savo gan reiksmingam poste!
2006-09-29
+1
Atsakyti
donciukas, svaigsti...
visu pirma, sireika dirba rinktineje jau ilga laika, ir jis siaip is niekur joje neatsirado! jis dirbo kazlausko padejeju ir po pastarojo atsistatydinimo buvo minimas vos ne kaip vienintelis rimtas kandidatas. pats kazlauskas tuomet sake, kad mato vieninteli vyra, kuris sugebetu susitvarkyti su rinktine, ir ivardijo sireika kaip savo ipedini.
antra, nera sireika toks jau blogas treneris kaip ji cia paiso! kaip rodo praktika ir ne tik lietuvoje, pas visus buna duobes! svarbu, laiku pastebeti blogas tendencijas ir uzkirsti tam kelia, ka ir daro pvz NBA komandu vadovybes (butent vadovybes!!!, o ne patys treneriai turi tai pastebeti!!! tam ir reikalingi komandu vadovai!!), o ne atsainiai ziureti i savo darba o po to ieskoti atpirkimo ozius del prastu rezultatu kaip tai pas mus daroma!!! kelnes per galva maunas... kazlauskas po eurolygos laimejimo irgi pateko i gan gilia duobe.. irgi, atsistatydino is zalgirio, is rinktines trenerio pareigu.. nieko cia keisto! neziurint i savo vadovavimo stiliu, sireika isliko vienas geriausiu treneriu lietuviu, juo pasitikejo ir jis laimejo nemazai puikiu rungtyniu! beje, EC 2003 jis buvo labai giriamas ir lietuvos ir uzsienio specialistu uz ivairiapusi idomu zaidima!! ta gerai pamenu!! reiskia, vis delto jis kazka sugeba... ir koks bebutu kazlausko idirbis, rezultatus uzprogramuot neimanoma, tos pergales, ivykiu per tas dvi EC savaites valdymas, buvo sireikos darbas, o ne idirbio itaka!
donciukas... tu ir vel prisirysi prie pavardziu! nebuk siaurakakciu! trenerio darbas yra labai reiksmingas ir garsiu pavardziu sarasas reiskia ne rezultata, o tik potenciala! del lietuviu pasirodymo ir vel pats sau priestarauji.. is vienos puses sakai, kad svarbiausia yra ne rezultatai, o sireikos nesugebejimas vadovauti komandai ir 2003 EC jau galima pamirsti, is kitos, vel pradedi aiskint apie rinktines rezultatu suprastejima..
o siaip, as irgi noreciau ruteni matyti.. jaunas, perspektyvus... nuolat auga.. sireika, v...
2006-09-29
+3
Atsakyti
Cia varot ant tu treneriu kad jie nesugebetu Lietuvos rinktinej vadovauti.Nesvaikit tiktai ateitu butautas ar paulauskas ir nukonkuruotu ta sireika, be to sireika irgi is siauliu atejo ir vadovavo zalgiriui po to i rinktine prasimuse netycia ir tik pirmus metus kaip sireika vadovavo rinktinej, man atrodo, 2003 laimejo auksa EC, o paskui visi metai kuo tolyn tuo blogyn.OZ 2004 4vieta, EC 2005 5vieta, Pc 2006 7vieta.Tai kitais metais atsakau nepateksim i astuoneta sipriausiu.Ir be to 2003 laimetas auksas ne sireikos nuopelnas o kazlausko, nes jo buvo idetas didziulis indelis i ta rinktine, o paskui jau matomi sireikos darbai.Ka manau kad su tokiais zaidejais kaip lavrinoviciai, siskauskas, macijauskas, kleiza, songaila,jasaitis ir kt. kiekvienas treneris galetu pademonstruoti ka gali, nes zaideju lygis labai aukstas reikia tik truputi trenerio sugebejimu, kuriu nera pas antina.
2006-09-29
-2
Atsakyti
Tačiau visi pasiūlyti kandidatai seniai nevadovavo tokio lygio varžybose.Todėl lieka Sireika.Dar yra Girskis,kuris buvo vienas geriausių Lietuvos krepšininkų,o ir asistentu buvo per laimėtą Europos čempionatą.Gal labjausiai tiktų pabandyti Butautą.Bet visais atvejais būtina Garastą pakeisti KLIOKIU,kuris tikrai susitvarkytų.
2006-09-28
Atsakyti
Rūtenis silpnas,geriau Modestas .
2006-09-28
-2
Atsakyti
BPN
Ko gero rimčiausi kandidatai būtų Sakalauskas, Paulauskas, Butautas... Žinoma, galima įtarti, kad kilimas gali būti klojamas Kurtinaičiui, bet jis totaliai praskrido su jaunimu, nors to niekas neeskalavo... Gali būti kas nors iš Lietuvoj dirbančių - Šalkus, Rudys... Tačiau jų pasiekimai ir lygis kvestionuotini... Anksčiau būdavo ieškoma pakeitimo iš trenerio asistentų tarpo, bet aš nelabai įsivaizduoju vyriausiąjį Lietuvos [pasaulio reitinge berods 5 ar 6?] rinktinės trenerį, kuris dirba asistentu pas pvz. Blattą [vadovaujantį silpnesnei Rusijos rinktinei], arba Krapiką/Chomičių - to paties Sireikos asistentą...
Žinoma, galima galvoti apie užsienietį, bet tada Garastui tikrai reikėtų vainiką kabint - tai būtų Lietuvos vizitinės kortelės nebe suplėšymas, o net nežinau - turbūt sušluostymo į užpakalį tai valstybei, iš kurios būtų treneris... Pats Garastas tik iki Čekijos lygio berods buvo priaugęs, Kazlauskas jau iki Olimpiakoso, Sakalauskas Vokietijoj šiokią tokią karjerą daro, keli treneriai bent į ruskyną prasibrovė, kur lygis geras, o pinigai didžiausi Europoje ir kur dar menami Žalgirio laikai... Dėl to ir lieka rimtesni tik du su puse... Sakalauskas, kuris lyg ir yra sakęs, kad neitų vadovaut, nes nenori keist tikslų bei Rutenis... Butautas, kaip ne kaip nusivažiavo su tuo Rygos ASK [kuris šiaip jau garbingas klubas]... O Kurtinaitis... Su jo vadovavimo metodais, neįsivaizduoju, kaip jis žvaigždėm įtaką darydavo - dabar vaikiams jis dievukas, bet tokiam Macui, Jasikevičiui - pašol tu na... sakytų... :)
Taigi aš norėčiau, kad tas, kuris pakeis Sireiką [po Garasto kalbų tuo galima neabejoti, nes jau nuspręsta] būtų Rūtenis Paulauskas...
:I
2006-09-28
+1
Atsakyti
gerai, ismetam sireika. kas tada? kas tada bus treneris? padiskutuokim gereu kas galetu pakeisti sireika? kazalauskas tai su kinais uzsiemes... ;) o ka dar galite pasiulyti? :)
2006-09-28
+3
Atsakyti
To bonus
2006-09-28
+1
Atsakyti
As jau supratau koks jis bus treneris kaip pirmus metus zalgiri treniravo, o kad as stumiu ant jo tai jau keli metai.Jis lievas treneris ir pasol ji is rinktines.
2006-09-28
Atsakyti
O Doncikui patarčiau džiovinti sukorius,nes tuoj pas jį turėtų ateiti policija .
2006-09-28
-7
Atsakyti
Pirmiausia nuverskim Garastą,Vietoj jo pastatom KLIOKĮ,kuris ir tegul tvarkosi pagal savo supratimą. Garastas yra kauniečių,sabonių ,žmogelis ir sako tai,kas jam liepiama,nes pats jau seniai nieko nebesupranta.
2006-09-28
+2
Atsakyti
to doncikas
visu pirma tu nepanikuok:) nebus tokio vidurkio:)) antra, pats pripazisti, kad buvo spraga izaidejo pozicijoj ir dar nori, kad izaidinejant kamuoli klaidu butu maziau.. visi zino maco drimblinga, bet jis vis tiek emesi izaidejo vaidmens.. nebuvo kam:) trecia, kas cia per rokiruotes su treneriais, jei tiks tai gerai, jei ne tai ne... tai rimtas darbas, rimta atsakomybe (arteja olimpines zaidynes) ir niekas cia tau tokiu bajeriu nedarys:) arba keiti treneri, arba ne! ketvirta, vien salies pavadinimas negarantuoja aukstu rezultatu! i tai itakoja daug veiksniu.. pasirodo, netgi gydytoju poziuris:) todel tokie nepagristi zodziai kaip "Lietuvai toks rezultatas menkas" man nesuprantami. ka tokiu atveju sneket apie jugus ir amerikiecius, kuriu potencialas tikrai didesnis:) beje, ten trenerius niekas gaidziais nevadina!!
sireikos neginu! bet, manau, galimybes pasitraukt jis nelabai turejo iki nesekmingo pasirodymo cempe.. jis turi kontrakta! jo darbas iki siol tu paciu lkf buvo vertinamas palankiai... jis apsieme treniruoti rinktine kai niekas isskyrus jovaisa (gal norejei jovaisos?) i tai nepretendavo! dirbo! kazka pasieke! turtu ypatingu nesusikrove, sloves, is tavo zodziu sprendziant, irgi!:) tai kokio velnio dabar varyt ant jo? taip, jis nesusitvarke! bet, jo darbo kokybe jau matesi ziema/pavasari! ar jis pats turejo is visur atsistatydint? taigi vis tiek su sh... sumaisytu kaip isdavyka:) o kodel jam to lkf nepasiule?:)) ogi bijojo, kad nesekmes atveju apkaltins juos, kad subalamutino visus:) o dabar, aisku, labai patogu, ir apkaltint turi ka:)
2006-09-28
-1
Atsakyti
[TO bonus] Antinas sireika turi pats suprasti kad jo vadovaujama rinktine siemet pasirode labai prastai nors per netyciukus laimejo 7vieta(kaip Lietuvai, krepsinio salei, manau sis rezultatas yra menkas) ir turi jis atsistatydinti.Po jasikeviciaus isejimo is rinktines, anais metais Lietuva demonstravo sudina krepsini ir daug klaidu dare, bet netiek kiek si cempionata, pries prancuzus ketvirtfinaly pralaimejom apgailetinai imete labai nedaug tasku.Siemet dar daugiau klaidu, paliavos ir nesutarimo tarp trenerio ir zaideju.Tai man idomu kas bus kitamet???Gal Lietuvos kladu vidurkis bus po 30???O Geru zaideju atvaziuos dar maziau???As manau kad treneri reikia butinai keisti ir ziureti kaip bus, jeigu jau taip blogai bus tai galima bus grazinti antina sireikina.Bet man atrodo blogiau nebus, nes kiek metu jis vadovavo zalgiriui tiek metu zalgiris klydo vos nedaugiausiai eurolygoje ir top 16 varzybose per paskutinius 2metus neiskovojo nei vienos pergales;DDDD.Siais metais vapse neiskovojo nei vienos pirmos vietos, tai rodo kad sireika netobuleja o vis smunka zemyn ir eina jis nx.Stai kaip manau as.
2006-09-28
+2
Atsakyti
To RMD Sutinku kad izaidejo vietoje buvo spraga, bet svarbiausia tas, kad visa pasaulio cempionata Lietuva atrode labai zemo lygio ir atrode neka geriau uz australus ar brazilus, klaidu milijonas, nesusipratimas visiskas, o macijausko pasakyta fraze"treneri valdykit komanda" viska pasako kokia buvo siemet situacija rinktineje, todel manau reikia butinai keisti treneri, tik to zaidejai nenori atvirai sakyti, nes treneri gina zukauskas durnius.
2006-09-28
Atsakyti
to donciukas:
paimk bet kokia kita rinktine is PC 8tuko ir galesi panasiai pagal zaidejus ziureti ir padaryti isvada, kad jie irgi gerai zaidzia... bet, 1 vieta tik viena ir visos komandos uzeme kiekviena savo vieta cempionate.. taip ir lietuviai... as jau nekalbu apie amerikiecius... ir vadovauja toms komandoms tikrai ne "sireikos"... tai kad, nedarykim tokiu deletantisku isvadu, pagristu vien ispudziais apie tai, kaip kokia pavarde galetu suzaisti...
to MVai:
2000 gal ir senokai buvo bet... neziurint i tai, kad del sireikos prasto vadovavimo lietuviai prapile italams olimpiniu z. pusfinalyje ir nesugebejo pirma karta istorijoje pradziuginti tautiecius bent jau OZ sidabru.. (beje, jaska jau tada buvo nepatenkintas)... po keliu savaiciu tie patys funkcioneriai paskire Sireika vyr. treneriu antram 4 metu laikotarpiui... tai jau buvo ne taip senai, 2004 metais! pernai, kai rinktine uzeme 5 vieta funkcioneriai irgi tylejo, viskas buvo gerai... ka sireikai daryti, turi darbo, juo pasitiki jis dirba toliau... o po to, siemet, jis staiga degradavo ir atsirado (is kur idomu) senai taip mastanciu zmoniu... heh... o tai ka tam sireikai, atsistatydinti reikejo pavasari, pries cempa? aisku kad ne, nes ji tuomet dar labiau apsiktu... ar jis pats turi vertinti savo darbus??? kad ne, jis atskaitingas lkf! tai kas atsako uz krepsinio vystymasi lietuvoje ir privalo savailaikiai vykdyti reformas, palaikyti ta "vizitine kortele"? manau, ne tik sireika! ta tik ir norejau pasakyti, kad vietoj to, kad loti, p.garastas galetu prisiimti dali atsakomybes... nes, pvz, kaip i moteru cempionata vaziuoti, tai is remeju pinigu vyksta funkcioneriu skatinimas.. tipo nusipelnusiems lietuvos krepsiniui... o kai pralaimejimas, tai jie visai ne prie ko, treneris kaltas. tai kad, pradekim nuo to, kad visa sistema xerova, ir tas kas siuo metu loja, pats ne ka geresnis!!
2006-09-28
Atsakyti
rmd
:> to donciukas
na zaidejai tikrai geri, bet tuo pačiu ir labai didele skylė įžaidėjo pozicijoje, o butent nuo šio žaidėjo ir prasideda viskas
o dėl 4 vietos
pažiūrėjus į kitas 4 komandas (Ispanija, Argentina, USA ir Graikija) tai netgi su Jasikevičium ir Šiškausku 4 vieta, jau būtų neblogas (ty geras) rezultatas.
2006-09-28
+1
Atsakyti
Reikia karti sireika:DDDDDD
2006-09-28
-1
Atsakyti
Siu metu rinktine buvo labai stipri ir kas cia sako kad ji buvo netokia kuri pelnytu maziausiai 4vieta labai klysta.Paziurekit kaip lavrinoviciai zaidzia, kaip kleiza, kaip songaila, kaip macijauskas, jasaitis kaip matom irgi gerai gali suzaisti nors jis rinktineje kazkaip negavo visai zaisti, paskui kalnietis , jankunas zaide gerai, tik beda tame kad susiktas treneris antinas nemokejo ju isnaudoti visu galimybiu, visi buvo nesusizaide, nerado sau vietos aiksteje ir buvo belekokia betvarke.
2006-09-28
Atsakyti
Gerai daro garastas.Saunuolis!!!
2006-09-28
-1
Atsakyti
Ką reikia daryti, tai surinkti visus ir su visais pasikalbėti. Dabar Garastas nieko nežinodamas jau rėkauja per tv, radiją, spaudą... Jei jis būtų eilinis veteranas, kaip Jovaiša, jis galėtų kalbėti kiek jam patinka. Dabar gi jis yra Krepšinio federacijos vadovas. Neduok dieve tokių vadovų.
2006-09-28
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 46

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.