Eurolygos čempionų taurė – „Olympiakos“ puolėjo Kyle'o Hineso rankose Nuotr.: AP-Scanpix
Rungtynių akimirka Nuotr.: AP – Scanpix
Felipe Reyesas turi tenkintis antrąja vieta Nuotr.: AP – Scanpix
Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai apgynė prieš metus iškovotą čempionų titulą Nuotr.: Reuters-Scanpix
Eurolygos čempionų taurė – naudingiausio finalo ketverto žaidėjo Vassilio Spanoulio rankose Nuotr.: AP-Scanpix

Arvydas Sabonis pelnė 25 taškus ir Madrido „Real“ krepšininkai, nugalėję Pirėjo „Olympiakos“, triumfavo Eurolygos finale 1995 metais.

Po sezono Ispanijoje Sabonis išvyko į NBA, o „Real“ klubas tokių aukštumų nepasiekė iki šios savaitės.

Sekmadienį Eurolygos finale kausis tos pačios komandos, kaip ir prieš 18 metų.

Tik šį kartą vietoje Sabonio bus Felipe Reyesas, vietoje Joe ArlauckoNikola Mirotičius, vietoje Jose Miguelio AntunezoRudy Fernandezas, vietoje Georgio SigaloVassilis Spanoulis, o vietoje Aleksandro VolkovoKostas Papanikolaou.

Prieš 18 metų vykusiame Čempionų taurės, kuri dabar vadinasi Eurolyga, finale „Real“ į priekį vedė ne tik Sabonis, bet ir lietuvių kilmės amerikietis Arlauckas – jis pelnė 16 taškų.

„Olympiakos“ pirmaisiais smuikais griežė po 15 taškų pelnė Volkovas ir Franko Nakičius.

Nors tuomet Graikijos klubas pralaimėjo lietuviškumo turėjusiai Madrido komandai, „Olympiakos“ pastaraisiais metais titulus medžiojo kur kas sėkmingiau nei „Real“.

1997 ir 2012 metais „Olympiakos“ tapo pajėgiausiu Europos klubu, o 2010 metais užėmė antrą vietą.

Siūlome pažiūrėti 1995 metų Eurolygos finalo epizodus:

Atrinkti (0) Visi (16)
pasimylejau vakar
As uz oly, nes realas sudas, kaip ir madridas, kaunas daug geriau? Kodel? Nes kaunas mylimiausias ir lankomiausias europos miestas, tai tiek, dbr einu i tualera, tai jauciu kad jau is uzpakalio lenda sudai, tik tualeetkos neturiu, aj pirstais, geros dienos jums