Vilniaus Universiteto krepšininkės po penkerių metų pertraukos iškovojo LMKAL čempionių taurę
Nuotr. Tomas Gaubys
Lietuvos moterų krepšinio A lygos (LMKAL) čempionių taurę iškovojo Vilniaus universiteto (VU) komanda.

Loretos Berūkštienės auklėtinės Vilniuje vykusio finalo ketverto turnyro finale 56:51 (16:5, 12:13, 14:13, 14:20) įveikė nugalėtojų titulą gynusias Alytaus RKL krepšininkes.

LMKAL čempionėmis VU krepšininkės tapo antrą kartą. Pirmą kartą jos šiose pirmenybėse triumfavo 2008 metais.

Finale vilnietės nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį (11:0) ir dviženklį pranašumą išlaikė iki pat susitikimo pabaigos. Alytiškės deficitą sumažino tik per paskutinę mačo minutę.

Nugalėtojoms po 12 taškų pelnė Justė Rauluševičiūtė ir Simona Martinkutė, 11 – Gabrielė Liubachonskytė, 10 – Vita Žilinskaitė (13 atk. kam., 4 per. Kam.).

RKL ekipai 13 taškų pelnė Inga Brusokaitė (9 atk. kam.), po 10 – Rasa Montvilienė (13 atk. kam.) ir Akvilė Vitunskaitė (8 atk. kam.).

Bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Svajos“ krepšininkės. Jos mažajame finale 55:46 (12:17, 14:13, 12:8, 17:8) įveikė 2011-2012 metų sezono vicečempionę „LSU-Kauno“ ekipą.

Nugalėtojoms 17 taškų pelnė Monika Aleksaitė (15 atk. kam.). Jolanta Vilutytė pridėjo 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Kauno ekipoje rezultatyviausia buvo Gintarė Jasiunskaitė. Ji surinko 20 taškų, iš jų 16 – per pirmuosius du kėlinius.

Naudingiausia finalinio turnyro žaidėja pripažinta Žilinskaitė (VU), o į simbolinį penketą pateko Simona Martinkutė ir Rauluševičiūtė (abi – VU), Rasa Montvilienė ir Brusokaitė (abi – RKL) bei Jolanda Vilutytė („Svaja“). Turnyro Mis pripažinta Jasiunskaitė („LSU-Kaunas“).

Pirmajame pusfinalyje šeštadienį VU ekipa 62:54 (24:17, 17:17, 9:12, 12:8) įveikė „Svajos“ krepšininkes, o antrajame pusfinalyje RKL komanda 61:41 (19:7, 17:4, 16:14, 9:16) nugalėjo „LSU-Kauno“ krepšininkes.

Sekmadienį surengtą tritaškių metimų konkursą laimėjo Julija Šarkauskaitė („LSU-Kaunas“). Ji finale 15-9 įveikė Martyną Kravčenkaitę („Rokiškis“). Trečiąją vietą užėmė Justė Rauluševičiūtė (VU).

Konkursą „Mama ir dukra“ laimėjo Rasa Montvilienė su dukra Ugne (RKL). Jos 9:4 įveikė Oksaną Antonovą su dukra Simona („Rokiškis“) ir 14:3 – Dianą Kravčenkienę su dukra Martyna („Rokiškis“). Antrąją vietą užėmė Kravčenkienė su dukra Martyna. Jos nugalėjo Antonovą su dukra Simona 6:1.