Penktadienį pasibaigusiame tarptautiniame Arvydo Sabonio taurės jaunių krepšinio turnyre triumfavo Sabonio krepšinio mokyklos auklėtiniai, finale 92:75 (17:21, 20:19, 27:19, 28:16) įveikę Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos krepšininkus.

Galutinis rungtynių rezultatas neatspindi mačo eigos. Vilniečiai po dviejų kėlinių dar pirmavo 40:37, tačiau pradedant trečiuoju kėlinuku Sabonio KM auklėtiniai išsiveržė į priekį ir 3-8 taškų persvara pirmavo beveik visą ketvirtį.

[image=6533 right Vasiliauskas išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju]Galutinai svarstyklės šeimininkų naudai pakrypo, kai po septynių iš eilės kauniečių taškų rezultatas tapo 83:69. Nors vilniečiai pradėjo spausti varžovus, tačiau per likusias pusketvirtos minutės nebesugebėjo sušvelninti rezultato.

Kauniečius į pergalę vedė komandos kapitonas Adas Juškevičius. Jis surinko 31 tašką, varžovų gynybą draskydamas ne tik tolimais metimais, bet ir prasiveržimais po krepšiu ir tiksliais perdavimais.

Vytenis Lipkevičius ir Mantas Pukinskas įmetė po 19, Šarūnas Vasiliauskas – 11, o Siim-Sander Vene – 8 taškus.

Š.Marčiulionio KA rezultatyviausiai žaidė Simas Buterlevičius, pelnęs 18 taškų. Gediminas Žygelis pridėjo 16, o Danas Mačiukas ir Mindaugas Kuzminskas – po 15 taškų.

Mače dėl trečiosios vietos pergalę šventė Maskvos srities „Chimki“ komanda, 66:56 nugalėjusi Maskvos CSKA ekipą.

Naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas Sabonio KM įžaidėjas Vasiliauskas, per penkerias rungtynes pelnęs 98 taškus (vid. 19.6). Kartu su Maskvos CSKA puolėju Semenu Šaškovu jis tapo ir rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

Abu šie žaidėjai pateko ir į simbolinį turnyro penketą. Tarp penkių geriausių turnyro žaidėjų taip pat išrinktas „saboniukas“ Lipkevičius, „marčiulioniukas“ Buterlevičius ir Maskvos srities „Chimki“ atstovas Michailas Loginovas.