Šeštadienį (09.30) „Panevėžio“ krepšininkai pradėjo savo pasirodymą SEB Baltijos krepšinio lygos čempionate. Panevėžiečiai savo aikštėje priėmė Latvijos čempioną – Ventspilio „Ventspils“ klubą. Latviai pergalę iš Panevėžio išsivežė tik po labai atkaklios kovos 83:77 (17:29, 18:16, 24:22, 24:10).

Mačą pelnydamas 2 taškus pradėjo „Panevėžio“ komandos puolėjas Paulius Počiuipa. Kitoje atakoje 2 taškus su varžovo pražanga pridėjo Tomas Gaidamavičius – 5:0. Sužaidus pirmąsias 2 minutes panevėžiečiai kontroliavo situaciją – 9:2. Po Šarūno Vėliaus tritaškio šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (14:4), o latviai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Vis dėlto ir po jos situacija nepasikeitė – „Panevėžio“ krepšininkai toliau kontroliavo padėtį aikštėje. Po pirmojo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 29:17.

Antroji susitikimo dalis panevėžiečiams vėl prasidėjo sėkmingai – puolimas šiek tiek strigo, tačiau persvarą išlaikyti leido puikus darbas gynyboje. Kėliniui įpusėjus atsigavo „Ventspils“ komanda – jai pavyko sumažinti deficitą iki 5 taškų – 28:33. Tačiau iniciatyvos panevėžiečiai neprarado. Po minutės pertraukėlės viskas stojo į savo vėžes, o Vėliaus dėjimas likus 2 su puse minutės iki didžiosios pertraukos sugrąžino 10 taškų persvarą – 41:31. Ilsėtis po dviejų kėlinių komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 45:35.

Trečiąjį ketvirti taikliu tritaškiu metimu pradėjo Gaidamavičius (48:35). Sužaidus 3 minutes latviams pavyko vėl sumažinti atsilikimą iki 5 taškų – 45:50. Panevėžiečiams teko prašyti minutės pertraukėlės. Po jos žaidimas išsilygino, tačiau priekyje vis dar toliau buvo „Panevėžio“ krepšininkai. Iki trečio kėlinio pabaigos likus 3 minutėms panevėžiečiai spurtavo ir vėl atstatė saugesnį pranašumą – 58:49. Tačiau netrukus pataikyti du iš eilės „Ventspils“ tritaškiai nubraukė persvarą – 60:57. Ketvirčio pabaiga sėkmingesnė buvo šeimininkams – prieš paskutines 10 minučių jie vėl buvo priekyje 67:59.

Panašiai klostėsi ir lemiamo kėlinio pradžia. Sužaidus 4 minutes panevėžiečiai pirmavo 70:63. Aikštėje vyrė aistros, kurios vos nevirto muštynėmis. Kėliniui įpusėjus Ventspilio krepšininkai vėl priartėjo – 66:70. Kitoje atakoje „Panevėžio“ pranašumas liko jau tik 2 taškai (70:68). Panevėžiečiai paprašė minutės pertraukėlės likus žaisti kiek mažiau kaip 4 minutes. Po jos pirmąjį kartą rungtynėse į priekį išsiveržė latviai – 71:70.

Likus žaisti 2 su puse minutės 2 taškus su varžovo pražanga pelnė Gaidamavičius, bet baudos metimas tikslo nepasiekė, o greitą ataką „Ventspils“ baigė tritaškiu ir susigrąžino persvarą – 74:72. Dar dvi sėkmingos Latvijos krepšininkų atakos ir šeimininkai jau atsilieka 72:78, kuomet iki mačo pabaigos lieka pusantros minutės.

Paskutinę minutę prasidėjo nervų išbandymas atakuojant nuo baudų metimo linijos. Latviams tai daryti pavyko sėkmingai ir jie išlaikė pranašumą bei iškovojo pergalę 83:77.

Labai knieti pamatyti Panevėžio žaidimą, nes bent jau kol kas atrodo visai stiprią komandą subūrę turi. Prieš sezoną maniau, kad turės problemų dėl atšokusių kamuolių, bet atrodo jų neturi ir sėkmingai žaidžia. Įdomu įdomu, išvis kol kas šis sezonas labai intriguoja, Šiaulių fiasko prieš Panevėžį, sunki Žalgirio pergalė prie Kalev...kas toliau? :)