Adomas Klimavičius teigia, jog LKL nariai savo problemas turi spręsti tarpusavyje, o ne žiniasklaidoje
Adomas Klimavičius teigia, jog LKL nariai savo problemas turi spręsti tarpusavyje, o ne žiniasklaidoje
Nuotr. Fotografijos klubas „Šiauliai“
Daugkartinė LKL bronzos medalių savininkė, „Šiaulių“ komanda, šį sezoną turnyro lentelėje liko tik šeštoje vietoje, tačiau klubo direktorius Adomas Klimavičius įsitikinęs, kad aukščiau iššokti buvo beveik neįmanoma.

Jis taip pat pareiškė, jog LKL valdybos nariai per daug žiniasklaidoje išreiškia kritiką vienas kito atžvilgiu, kadangi sprendimai yra priimami bendru sutarimu.

„Visi šneka apie kumštį, bet po stalu kaišioja špygas. Po to tokie dalykai išeina į viešumą, suformuojama nuomonė, ieškoma kaltų, o tada pradedama kapoti galvas. Taip daryti negalima“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Klimavičius.

Klimavičiaus patvirtino, kad „Šiauliai“ ir kitą sezoną bandys patekti į VTB Vieningąją lygą bei jau išsiuntė prašymą dėl dalyvavimo turnyre.

– Kas jums labiausiai patiko ir nepatiko šį sezoną LKL? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Klimavičiaus.
– Kritikai galo nėra. Jeigu neturi ko pasiūlyti geriau, tai nėra ko ir kritikuoti. Manau, kad žmonės (LKL vadovai – red.) darė kaip jiems atrodė, nes buvo derinamasi prie stipriųjų klubų. Nenorėčiau labai stipriai kritikuoti, kadangi mūsų krepšinį mato nuo didžiųjų klubų. Nieko nepadarysi, jeigu kažkas nepatinka Vilniaus „Sakalams“ ar kitoms komandoms. Negali visiems patikti. 

Reikia ko nors naujo, bet sezono viduryje sunku kažką koreguoti. Negalėjome iš anksto pasakyti, kad Vilniaus „Lietuvos rytas“ sezoną Eurolygoje baigs po pirmojo etapo. Sunku surasti tą aukso vidurį, jog visiems būtų gerai.

Tačiau apskritai žmonės lankėsi LKL rungtynėse. Pažiūrėkite, kas darėsi Prienuose, kur vietos komanda tikrai išlaikė aukštą lygį. Klaipėdos „Neptūnas“ tik pirmą kartą per 20 metų iškovojo LKL medalius. Kauno „Žalgiris“ prie tokių sunkumų tapo čempionu, o treneris Joanas Plaza, nesiekdamas materialinės naudos, išlaikė krepšinio lygį. Jis nedėjo į krūmus, todėl labai gerbiu jį. Tuo tarpu Vilniaus „Lietuvos rytas“ visada yra įpratęs varžytis tarp savęs.

– LKL prezidentas Šarūnas Kliokys, daugelis klubų vadovų bei žaidėjų minėjo, jog nepritaria varžybų formulei žaisti su grandais tik namuose. Kaip buvo priimtas sprendimas?
– Visada sprendimai būna priimami bendrai, bet niekas nežino, kaip bus. Kai kažkas nepavyksta, iš karto prasideda vieša kritika. Kritika turi būti tik vykdomajame komitete, o ne per žiniasklaidą, kuri padaro labai blogą įspūdį apie krepšinio valdymą prieš kitas sporto šakas. Jie tik trina rankomis. Visos problemos turi būti sprendžiamos mūsų kolektyve. Visi šneka apie kumštį, bet po stalu kaišioja špygas. Po to tokie dalykai išeina į viešumą, suformuojama nuomonė, ieškoma kaltų, o tada pradedama kapoti galvas. Taip daryti negalima.

– Ar žiniasklaida nepadeda viešinti problemų?
– Aš tą suprantu. Su spauda reikia atsargiau – jų toks darbas. Niekas jų neteisia, nes jie yra artimiausias mūsų žinių tiekėjas ir pagalba formuojant nuomonę. Tik ne visi ją vienodai supranta.

– Jūsų nuomone, LKL turėtų rungtyniauti 10 ar 12 klubų?
– Manau, 10. Nes esant 12 komandų yra sukuriama tik papildomų darbo vietų bei sukeliami atlyginimai, kurie neatitinka žaidėjų lygį.

– Kalbant apie „Šiaulius“, kaip dešimtbalėje sistemoje įvertintumėte jų sezoną?
– Pagal ekonominį lygį galėjome užimti tik viena vieta aukščiau. Turnyro lentelėje surinkome lygiai taškų su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“, bet jiems pralaimėjome dviem taškais, o laimėjome – vienu. Mums truputi nepasisekė su legionieriais. Dešimtbalėje skalėje komandai parašyčiau šešetą.

– Ką žadate keisti komandoje per vasarą?
– Viskas priklausys nuo to, kokį atsakymą gegužės mėnesio pabaigoje gausime iš VTB Vieningosios lygos. Tuomet bus kažkas aiškiau dėl rėmėjų. Jeigu priims į turnyrą – vieni planai, jei ne – kiti. Legionierių tikrai nežadame atsisakyti, bet dabar dar reikia palaukti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (6)
Apklausa apie LKL įvaizdį: http://manoapklausa.lt/apklausa/46116438...
2013-05-17
-4
Atsakyti
GTRooTubeDabar kai po Eurolygos reguliariojo sezono į atkrintamąsias nepatekusios komandos keliauja į Eurocup atkrintamąsias, nebematau jokios prasmės Žalgiriui ir Rytui žaisti VTB. Liks Eurolyga ir LKL ir bus sočiai per akis.


Ar bent susimąstei ką parašei? :D

1) Toks projektas dar tik kalbose. Nei kaip bus įgyvendintas nei kada nėra aišku. Jau nekalbant iš vis ar įvyks.

2) Jei nebus perdarytas DABARTINĖS EUROLYGOS TOP-16 principu, o bus toliau senoji tai maksimum +6 varžybos su stipresniais klubais. Bet ir tai, turi minčių kaip pvz 3/4 LKL komandos sugebės surinkti biudžetus ir žaidėjus, jog pavyktu išeiti iš eurocup startinės grupės? Nes apart Lietuvos Ryto, nei Šiauliai nei Prienai dar nė karto nebuvo išsikapstę iš ten.

3) Jei Žalgiris kelis kitus metus grįš į savo lygį prieš 5/6 metus, būkim biedni bet teisingi, toliau TOP-16 nueiti reikės didelės sėkmės. Tad atsisakius VTB liktus tikėtis tik radikalaus pačios eurolygos sustiprėjimo (bet nematau iš kur toks gali atsirasti, kaip bedeliotumei, vis vien naujų stiprių klubų, kurie atsirastu neišnykus senąm stipriam klubui nesitikiu)

Galų gale skaičiuokim. 2012/2013 sezonas:

Prienai. Eurocup.

Sužaistos ŠEŠIOS rungtynės su Budivelnik (liko Ukrainoje 4-i,eurocup iškrito pusfinalyje (Spartak(žasidžia VTB))). Su Nymburg CEZ(pateko į eurocup TOP-16 ir liko pogrupyje 4-i,dalyvavo VTB, savoje grupėje liko 8(iš 10). Hapoel Migdal Jerusalem (Izraelyje liko 5-i, toliau tarp. turnyruose nežaidė).

Neptūnas. VTB.

Sužaista 18-a rungtynių. Taigi vien reg. sezone daugiau nei patekus į eurocup tolimesnį etapą.

Susikovė su Žalgiriu (LKL čempionai, TOP-16 eurolyga, VTB ketvritfinalis(vis dar)). CSKA (Rus reg. sez nugalėtojai, Eurolygos final 4, VTB Ketvirtfinalis (vis dar). Lokomotiv (rus reg sez 4-i, eurocup nugalėtojai, VTB ketvirtfinalis (vis dar). VEF (latvijos finalas (kova dėl čempionų titulo), eurocup top-16, VTB ketvirfinalis). Nizhny Novgorod (rus reg sez 8-i, VTB kovoja ketvirtfinalyje). Triumph (res reg sez liko 5-i, eurocup TOP-16, VTB aštunfinalis). Enisey (rus reg sez 10-a, VTB - 7-i grupėje). Turow (1- reg sez Lenkijoje, VTB - 8).Tsmoki (VTB-9 grupėj, Fiba iššūkyje top-16).

Tad rimtai, kuo neitin stipriam klubui verčiau varžytis eurocup, jei aukštesnis VTB lygis? Suprantama ambicingam klubui, siekiant prasimušti iki eurolygos ar bent eurocump pusfinalio gal ir verta pamąstyti ar visus turnyrus apkėstu nepakenkdama rezultatams.
2013-05-17
-2
Atsakyti
Klausyk, komercinis projekte - LKL galvoji nekomercinis projektas? Kas tada tai, UNICEFas ar ka? Pinigai yra pirmoj vietoj, o jei klubai is to visom prasmem laimi, niekas nezais su Lietkabeliu ar Neveziu tuscioje arenoje.
2013-05-17
Atsakyti
Dabar kai po Eurolygos reguliariojo sezono į atkrintamąsias nepatekusios komandos keliauja į Eurocup atkrintamąsias, nebematau jokios prasmės Žalgiriui ir Rytui žaisti VTB. Liks Eurolyga ir LKL ir bus sočiai per akis.
2013-05-17
-2
Atsakyti
Ir vėl bulvokas išlindo su savo terlionėm :D Kai rytas VTB aukščiau už Žalgirį pasiekia, tai čia matai lygis. Kai LKL 4-0 pasibaigia serija ryto nenaudai, tada mat LKL nelygis... :D

Visumoje faktas, VTB visų klubų prioritetas turi būti. LKL antroje ar trečioje vietoje iki kol nepradės pati kažką dirbti. Perdaug klubų su skolomis, per daug klubų neturinčių krepšinio mokyklų, per daug klubų nė nesįsivaizduojančių kas yra krepšinis (nes įžaidėja, ir centrą per PS3 tėra turėję).

Šiuo metu didžiausias faktas, LKL nesugeba net grandams 11-12 žaidėjo paruošti (kalbama net apie legionierius). Jau nekalbant pie rinktinę. Tad kuo daugiau Lietuvos klubų turės galimybę žaisti pajėgiame VTB čempionate, tuo bus daugiau supažindinta žaidėjų su aukšto lygio krepšiniu. Pvz kokia nauda ne į eurocup patekusiom komandom žaisti kitur europoje? Kad nebent finale susitiktum su kokiu Rusijos klubu, VTB antroj pusėj besivelkančiu, bet prieš tai nugalėjus visokius belgus, estus ar paskutines Vokietijos komandas?
2013-05-17
-3
Atsakyti
LKL turi sudaryti ir priimti turnyro sistemą, griežtai jos laikytis ir nekaitalioti kas sezoną. Jeigu grandams labai patinka dalyvauti kažkokiuose komerciniuose turinyruose, tipo SSSR lyga, tai jau jų problema. Jeigu tokių turnyrų rengėjai labai nori ten matyti mūsiškius, tegul jie derinasi prie Lietuvos nacionalinio čempionato tvarkaraščio, bet ne atvirkščiai. Suprantu, kad mūsų tvarkaraštį reikia derint prie El ir Euro Cupo, bet jau tik ne prie kažkokių komercinių rusų projektų. Kad ir koks tos LKL lygis, nacionalinis čempionatas turi būti 1 vietoj po Europos taurių.
2013-05-17
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.