Vytautas Kiaušas įsitikinęs, jog turi priešų
Vytautas Kiaušas įsitikinęs, jog turi priešų
Nuotr. Scanpix
Merdinčio Vilniaus „Sakalų“ klubo prezidentą Vytautą Kiaušą stebina pranešimai, neva jis trukdo perleisti klubą naujiesiems savininkams.

Komandos vadovas įsitikinęs, kad atsirado žmonių, siekiančių žūtbūt pašalinti jį iš sostinės klubo.

Vakar socialiniame tinkle „Facebook“ oficialioje „Sakalų“ klubo paskyroje pasirodė žinutė, kurioje apgailestaujama, jog Kiaušas neleidžia gelbėti milijoninių skolų turinčio klubo.

Sezoną antrosios Vilniaus komandos žaidėjai pradėjo neturėdami rungtynėms skirtų aprangų. Be to, krepšininkai ir treneriai negavo nė vieno atlyginimo.

Jei per vasarą „Sakalai“ nelikviduos skolų, nuo 1991 m. gyvuojančiam klubui gresia pašalinimas iš Lietuvos čempionato.

Interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ „Sakalų“ prezidentas neigė trukdantis perimti klubą, skundėsi buvusių direktorių darbu ir tvirtino radęs problemų sprendimo būdų, galinčių išgelbėti Vilniaus ekipą.

–„Sakalų“ klubo oficialioje „Facebook“ paskyroje buvo pranešta, kad neleidžiate perimti klubo žmonėms, kurie jį nori išgelbėti. Kaip tai pakomentuotumėte? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Kiaušo.
– Galiu pasakyti, kad „Sakalai“ „Facebooko“ neturi. Aš nežinau, kas tai yra. Oficialus interneto puslapis neveikia, o „Sakalai“ „Facebooko“ neturi.“

– Ar tiesa, kad atsirado nauji rėmėjai?
– Kalbos vyksta.

– Ar jos toli pažengusios?
– Nežinau, kas apie ką kalba ir, kas ką rašinėja. „Sakalai“ „Facebooko“ neturi. Ir rašinėjate visokius „pletkus“ dar sykį. Jūs esate jauni, bet „pletkus“ rašinėjate. „Kiaušas trukdo perimti“, praėjusią savaitę perskaičiau. Atsirado žmonės, pinigai ir taip toliau, bet Kiaušas neleidžia. Kaip Kiaušas gali trukdyti, jeigu Kiaušo nėra Lietuvoje? (juokiasi, – Red.) Tie žaidimai vyksta. Žinau, iš kur tai vyksta. Žinau, kas „BasketNews“ puslapio pagrindiniai rėmėjai ir atstovai. Ir vyksta šnekos. Nu ir tegul. Jūs gi atstovaujate federacijai.

– Kas laukia „Sakalų“ kitą sezoną?
– Kas laukia? Dievas žino, kas laukia nu... Kas laukia „Žalgirio“ kitą sezoną? Galite pasakyti?

Esate klubo prezidentas, todėl turite žinoti.
– Kas yra klubo prezidentas? LKL žmonės dirba be pinigų. Aš mistinė figūra. Sugalvoja tokį modelį. Tam yra direktorius. Viską atstovauju, dirbame, kad viskas būtų gerai. O, kad kažkas kažką rašinėja... Aš negaliu.

– Kas gali būti naujieji „Sakalų“ rėmėjai?
– Nu dabar taip imsiu ir pasakysiu?

– Neatskleisite?
– Galite aiškiai parašyt – visi nori pašalinti Kiaušą kuo toliau nuo krepšinio!

– Jaučiate, kad jus nori pašalinti?
– Neabejoju. Net neabejoju. Ne tik nori, bet tai yra faktai.

– Kokie jūsų priešininkų motyvai?
– Motyvai, kad Kiaušas trukdo daug kam daryti „fiti miti“ ir visus kitus dalykus.

– Jus nuversti nori naujieji rėmėjai?
– Per naujuosius rėmėjus kai kas iš federacijos. Aš skaitau viską. Aš žiūriu žmoniškai. Arba pakeisime įstatus, arba tvarką padaro, arba ką. Ir tada dirbti. Na norėjo federacija pašalinti „Sakalus“ iš savo narių, ar ne? Dėl mokesčio. Specialiai nesumokėjo 400 Lt. Visi svajoja mane pašalinti. Kaip pašalinti? Pasižiūrėk, Balčiūnas. Ką laimėjo „FIBA Europe“? Neskaitė įstatų, sukėlė triukšmą ir nieko negalėjo.

– Tačiau sumokėję skolą „Sakalai“ sugrįžo į LKF narius.
– Negrąžino. Niekas nieko negrąžino. Liko ir viskas. Todėl, kad toje konferencijoje susitikti negali, o kita bus po metų.

– „Sakalai“ vis tiek pašalinti?
– Ne, nepašalinti. Nieko nėra padaryta. Pakabinti, taip vadinkime. Bet tai neturi reikšmės. LKL klubas neprivalo būti federacijos nariu. Pagal visus įstatus. LKL yra nepriklausoma viešoji įstaiga. Kai kurie popieriai, pasirašyti iš federacijos, yra netinkami.

– Kada bus daugiau žinių apie „Sakalų“ likimą?
– Jeigu iki sezono negrąžinsime skolų, tada galės pašalinti. Bet jeigu negrąžinsime. O ką daryti su „Žalgiriu“? Jie juk negrąžins skolų. Tai – faktas. Sutinki?

– Jų situacija panaši į jūsų.
– Taip, taip. „Žalgirį“ buvo galima pašalinti prieš dešimt metų. Visi užsisvajojo vieną pašalint, o Dievulis kerta ir kitiem. Ką daryti? Už tai aš ir esu rakštis.

– Jeigu atsirastų rimtas rėmėjas, ar sutiktumėte perleisti klubą?
– Jeigu atsirastų naujas žmogus, nėra problemos. 2008 metais atėjo Javtokas, atidaviau jam buhalteriją ir jis viskam vadovavo. Žmogų ištiko bėdos, jam nepavyko. Atėjo kiti. Važinėjome į Šakius. Viską atidaviau. Bet po kiekvieno atėjimo aš gaunu kiaulę ir galus.

– Ir tada turite gelbėti?
– Taip, taip. Kišu ir kišu visą sezoną. Atėjęs Javtokas daug ką garbingai darė. Kai ko neįsivaizdavo, sukomplektavo gerą komandą, o galų tai liko. Jeigu galus palieka, daug nešneka... Su vienu žaidėju sausio pabaigoje jis nutraukė sutartį. Tai buvo tuomet, kai komanda važinėjo į Šakius. Žmogus prisiteisė už šį sezoną. Ir jam nebuvo nieko nemokėta. Pusė vieno atlyginimo. O pernai turėjo sezono pradžioje sumokėti. Teismo sprendimo neturėjau. Nežinau, kas ten įvyko. Nebuvau direktoriumi. Iš principo visuose klubuose direktorius atsakingas už finansus, o ne prezidentai. Prezidentai yra tokie mistiniai... Susirinkime klubui gali atstovauti tik direktorius. Jis užregistruotas registrų centre. Direktoriumi buvo Kvedaravčius ir nieko nesutvarkė. Pamatė, kad sunku. Padėjo pareiškimą ir pabėgo. Ką daryti? Dabar tapau direktoriumi. Viską darau vienas, esu užsiknisęs, užvargęs, bėgioju ir turiu savo darbų. Į „Sakalus“ tik dėjau pinigus. Niekada neėmiau. 


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (35)
kaimietis
Manau Vilnius be problemų gali LKL turėti dvi komandas.Viena galėtų būti dublerinė LR-to.Tik ,kad visi nori turėti vieną didelį remėją,kuris "pametėtų"porą mln.litų.Reikia plataus remėjų klubo(kelių šimtų).O tam reikia gabių,aktyvių vadybininkų.
2013-05-24
+2
Atsakyti
djgaffer to DZHIT
Kiaušai,čia tu?:-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-05-24
-1
Atsakyti
StatybaYra keli tokie bybininkai, kurie bando visais būdais patekti į LKL. Užėmę LKL Sakalų vietą, jie tikrai neišsaugotų Sakalų vardo. Galiu įvardinti kas tai - Tumėnas ir Vainausko-Pačėso šutvė. Vienas yra ambicingas storas nevykėlis, kitas - iki kaulų smegenų komjaunuolis, siekiantis vėl grįžti į Rytą ir ant visų kitų komandų dėjas, siekiantis tik asmeninės naudos.


O kaip tau zaidejai ir treneriai, negave algu pora metu??? Neatiduokit niekam Sakalu, tegul tyliai dvesia??? Ka is to laimes Vilniaus krepsinis???
2013-05-23
-14
Atsakyti
Kaip tas prezidentas Vytautas Kiaušas išgelbės Sakalus? Reikia keisti klubo prezidentą ir kalbos su naujais remėjais. Iš remėjų gali papidyti Tonybet.
2013-05-23
-2
Atsakyti
saulius
antras romka
2013-05-23
-1
Atsakyti
valera
na, su buratinu tai tikrai turetu susisneketi... panasus stilius
2013-05-23
-1
Atsakyti
Statyba
Tumėnas yra NKL klubo ŠMK-Towenas savininkas.
2013-05-23
-3
Atsakyti
asasai
chebra, zaidziau tais metais kai sakalai atleido sausio men viena zaideja ir po to prisiteise pinigus jisai, tai ta sezona jokio javtoko jau seniai nebuvo. Buvo tas pats kiausas ir dar skaisgirys, bet skaisgirys inese savo dali, o sitas paranojikas tik sau i kisene kiso lt. Gaila kad negalima nieko padaryt tokiem nevisprociam.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-05-22
+2
Atsakyti
Na, kad į Šakius važinėjo tai man labai patiko.:)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-05-22
+4
Atsakyti
mantastumenas? kas jis? koks jo klubas?--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


atrodo is vilniaus megeju lygos ir dar motelu antra komanda treniravo
2013-05-22
-3
Atsakyti
as
suligino jis zalgiri ir sakalus :DDD dar cia peza kazkas kad dzukija tipo vietoje sakalu i LKL, taigi ta dzukija galejo issikovoti teise zaisti LKL, tai ko nelaimejo finalo NKL?? patys kalti, o dbr uz dika nori prasprusti i LKL, palaukit dar viena sezona, laimekit finala ir tada prasome, o ne ant svetimo b... i roju jokit :D
2013-05-22
Atsakyti
mantas
tumenas? kas jis? koks jo klubas?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-05-22
-1
Atsakyti
Šitas interviu labai primena Buratino sapaliones.
2013-05-22
+1
Atsakyti
nezinomas
aina sikt tas kiausinis
2013-05-22
+2
Atsakyti
Sakalų buratinov
Du problemos sprendimo būdai. Pirmas - tie kam jis skolingas, susirenka į krūvą, nubalsuoja ir pakabina jį už kiaušų. Antras būdas - atvyksta sustiprinta psichiatrinė brigada ir skubiai šitą pašlemėką izoliuoja. Kokiems metams, kol Sakalai tampa BC, o ne ligonio šaraške.
2013-05-22
+4
Atsakyti
Mr_GreeNPalanga ir sakalus reikia salinti is lkl--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Kokia dar palanga? palanga nezais lkl
2013-05-22
Atsakyti
2 Statyba
Go home, Kiausas, you're drunk
2013-05-22
+3
Atsakyti
Statyba
Yra keli tokie bybininkai, kurie bando visais būdais patekti į LKL. Užėmę LKL Sakalų vietą, jie tikrai neišsaugotų Sakalų vardo. Galiu įvardinti kas tai - Tumėnas ir Vainausko-Pačėso šutvė. Vienas yra ambicingas storas nevykėlis, kitas - iki kaulų smegenų komjaunuolis, siekiantis vėl grįžti į Rytą ir ant visų kitų komandų dėjas, siekiantis tik asmeninės naudos.
2013-05-22
-2
Atsakyti
Kramtoske
Panasu i romkos marazmus :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-05-22
-1
Atsakyti
aaa
demaskavo basketnews....seniai zinojau kad saraskino kontora tik del pinigeliu ir pimpa parduotu
2013-05-22
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 35

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.