Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) pirmadienį buvo sužaistos trečiojo turo rungtynės, o čempionato mecenatas UAB „Mūsų laikas“ Kaune tradiciškai surengė šou programą žiūrovams.

Maždaug 3 tūkstančiai krepšinio aistruolių pirmadienį atvyko į Kauno sporto halę, kurioje buvo sužaistos dvejos LSKL rungtynės: pirmosios pasižymėjo atkaklia bei įtempta kova, o antrosios – gražiu ir rezultatyviu krepšiniu.

Stiprindama pozicijas, Lietuvos studentų krepšinio lyga (LSKL) oficialiai pasirašė sutartį su Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija (LKTA). Organizacijos prezidentas tarptautinės kategorijos teisėjas Kęstutis Pilipauskas ir LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas sudarė sutartį, pagal kurią LKTA įsipareigojo skirti pajėgiausius Lietuvos arbitrus teisėjauti studentų lygos varžyboms.

Labai šiltai Kauno sporto halė sutiko grupę „Naujieji lietuviai“, kurie nors ir stengėsi įvykdyti savo pažadą nesusikeiti, to padaryti nesugebėjo. Vis dėlto vaikinai sulaukė didžiulio susidomėjimo bei pasisekimo, be to, jie iš tiesų gerai pralinksmino bei užvedė visus sirgalius.

Taip pat ypatingo dėmesio susilaukė naujasis „Time Team“ tigriukas, kuris linksmino, flirtavo, šokdino ir kitaip žaidė su į sporto halę susirinkusiais aistruoliais. Beje, mėgstamiausia tigriuko žaidimų vieta – šalia krepšinio aikštelės pastatyti minkšti ir patogūs foteliai iš „Manto baldų“. Šiuos patogius „Manto baldus“ pastebėjo ir „Naujieji lietuviai“, kurie ant fotelių surengė fotosesiją su žiūrovais.

LKKA iškovojo nesunkią pergalę

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai po gražios ir rezultatyvios kovos rezultatu 108:69 (32:26, 21:13, 23:13, 32:17) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą bei iškovojo trečiąją pergalę šį sezoną.

Nuo pat mačo pradžios aikštelėje vyravo greitas, rezultatyvus krepšinis. Kiek labiau sekėsi KTU krepšininkams, kurie išsiveržė į priekį 16:9. Skirtumą sumažino antrasis Viliaus Gabšio tritaškis. Ilgai KTU studentams pirmauti nepavyko – LKKA perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 22:19, o galingas Raimundo Danio dėjimas LKKA pranašumą padidino iki 5 taškų – 26:21. Po intensyvaus pirmojo ketvirčio LKKA pirmavo 32:26.

Antrajame kėlinuke šeimininkų teisėmis rungtyniavę LKKA krepšininkai palaipsniui didino savo pranašumą. Netrukus jis pasiekė dviženklį, o ilsėtis ekipos išėjo LKKA pirmaujant 14 taškų skirtumu 53:39.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo šeimininkai, kurie neleido suabejoti savo pranašumu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Artūras Milaknis, surinkęs 18 taškų, Vilius Gabšys pridėjo 17, Marius Vansavičius – 14, Kąstytis Normantas – 13.

KTU komandai Arminas Šaulys pelnė 13 taškų, Remigijus Trakimas – 11.

ŠU sostinėje iškovojo antrąją pergalę

Vilniuje, pedagoginio universiteto sporto salėje, pergalę šventė Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai, rezultatu 85:78 (19:15, 14:20, 27:14, 25:29) palaužę Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstovus.

Rungtynės prasidėjo labai nerezultatyviai. Sužaidus beveik 3 minutes vos 3:2 priekyje buvo ŠU krepšininkai. Palaipsniui svečiai įgijo pranašumą 11:4, o kėlinukas baigėsi čempionų titulą ginančių šiauliečių pranašumu 19:15.

MRU antrąjį kėlinį pradėjo persverdami rezultatą savo naudai – 20:19. MRU tęsė spurtą ir po galingu dėjimu užbaigtos greitos atakos įgijo 8 taškų persvarą (27:19), o netrukus pirmąjį kartą susitikime įgijo ir dviženklį pranašumą. Likus minutei iki didžiosios pertraukos dvi sėkmingos svečių atakos panaikino šeimininkų pranašumą ir rezultatas tapo lygus. Po antrojo ketvirčio buvo priekyje 35:33.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus 5 minutes – pusiausvyra (41:41). Ant atsarginių suolelio atsisėdus MRU lyderiui Gintarui Leonavičiui, vilniečių žaidimas ėmė strigti, o iniciatyvą perėmė svečiai, kurie išsiveržė į priekį 47:43. ŠU ekipa išlaikė persvarą, o paskutinę kėlinuko sekundę pataikė tritaškį bei padidino pranašumą iki rekordinio – 11 taškų – 60:49.

Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo dviem tritaškiais (55:61). Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos ŠU buvo priekyje 69:58. Lemiamu momentu iniciatyvos vėl ėmėsi Leonavičius, kuris dar sykį pataikė iš toli ir MRU atsilikimas sumažėjo iki 6 taškų (63:69). Tačiau šiauliečiai nebuvo nusiteikę pralaimėjimui ir susikaupę išlaikė persvarą bei laimėjo antrąsias rungtynes šį sezoną 85:78.

Prie pergalės daugiausiai prisidėjo 26 taškus surinkęs R.Rauktys. 17 įmetė ir net 16 kamuolių atkovojo ekipos kapitonas R.Jonelis, 14 – V.Padgureckas (7 rez. perd.).

MRU ekipoje atitinkamai 25 ir 24 taškus pelnė Janas Jurgo (9 atk. kam.) bei Leonavičius. Beje, Jurgo su 31 naudingumo balu tapo geriausiu krepšininku šią savaitę.

VDU įveikė sostinės krepšininkus

Kauno sporto halėje vietos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai po atkaklios ir nervingos kovos rezultatu 78:66 (18:12, 25:22, 11:20, 24:12) įveikė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komandą.

Rungtynių pradžia buvo sunki abejoms komandos, kurios sunkiai rinko taškus. Sužaidus pusę pirmojo ketvirčio tik 6:5 pirmavo svečiai iš Vilniaus. Aikštelėje ir toliau jautėsi įtampa, o rezultatas buvo lygus 9:9. Vis dėlto šeimininkai pataikė tritaškį, o vėliau ir dvitaškį, bei atitrūko 14:9. Kėlinukas baigėsi VDU pirmaujant 18:12.

Antrasis kėlinukas prasidėjo kur kas aktyviau. Svečiai tiksliau atakavo krepšį bei prisivijo šeimininkus 20:22. Netrukus trečiosiomis pražangomis nubausti pagrindinio VPU penketo krepšininkai Tadas Šablinskas bei Darius Griškėnas. Svečių jėgos po truputį seko, o kauniečiai padidino pranašumą iki 9 taškų 37:28. Ilsėtis komandos išėjo VDU pirmaujant 43:34.

Trečiojo kėlinuko pradžioje kauniečių pranašumas tapo dviženklis (47:37). VPU krepšininkai nenuleido rankų ir atkakliai vijosi priešininkus. Likus žaisti vos vieną minutę trečiajame kėlinuke Dariaus Griškėno tritaškis išlygino rezultatą (51:51). Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus 54:54.

Paskutinė rungtynių atkarpa prasidėjo 7 iš eilės šeimininkų taškais. Tačiau net ir tada vilniečiai nesiruošė pasiduoti. Sostinės krepšininkai sumažino skirtumą iki dviejų taškų (62:64), o po Justo Kaziliūno tritaškio persvara grįžo į VPU pusę. Tuoj pat tolimu metimu atsakė Arūnas Krivonis. Aikštelėje kaito atmosfera ir šaltesnius nervus parodę VDU studentai iškovojo pergalę 78:66.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ramūnas Ringys, surinkęs 15 taškų, Žilvinas Kuklierius ir Aismantas Zasas pridėjo po 12, Arūnas Krivonis ir Darius Šilinskis – po 9.

Sostinės komandoje sunkiai sulaikomas buvo Darius Griškėnas, pelnęs 21 tašką, Darius Čiūta pridėjo 11.

LŽŪU ekipa neprilygo technikams

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda sostinėje šventė užtikrintą pergalę rezultatu 82:65 (23:18, 24:15, 14:13, 21:19) nugalėdama Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkus.

Sužaidus 3 minutes priekyje vos 1 tašku buvo LŽŪU komanda (6:5). Nė vienai ekipai niekaip nesisekė išsiveržti į priekį solidesne persvara. Pirmaujanti ekipa nuolat keitėsi. Pirmąją mačo atkarpą VGTU laimėjo 23:18.

Antrąjį ketvirtį VGTU pradėjo spurtu 5:0 ir įgijo dviženklį pranašumą – 28:18. Kauniečiams nesisekė mažinti atsilikimo ir perimti iniciatyvos, o VGTU draskė varžovų gynybą greitomis ir tiksliomis atakomis. Sužaidus pusę kėlinuko LŽŪU padėtį dar labiau komplikavo vienas komandos lyderių Remigijus Kazulis, kuris už ginčus su teisėju buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga ir išvarytas iš aikštės.Antrasis kėlinukas baigėsi įtikinama šeimininkų persvara – 47:33.

Per beveik 4 žaidimo minutes trečiajame kėlinyje abi ekipos sugebėjo pelnyti vos tašką (47:34). Situacija ir toliau nesikeitė: dominavo technikai, sėkmingai laikę savo rankose iki tol susikrautą pranašumą. Prieš paskutines 10 minučių VGTU priekyje – 61:46.

Ketvirtajame kėlinuke LŽŪU niekaip nesisekė vytis varžovų, nors noro kauniečiai aikštėje tikrai nestokojo. Likus žaisti 2 minutes vilniečiai pirmavo 76:60. Lemiamomis akimirkomis Kauno studentai stebuklo jau nesukūrė ir VGTU šventė užtikrintą pergalę rezultatu 82:65.

VGTU komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 14 taškų surinkęs Arūnas Pranevičius, 12 pridėjo Šarūnas Šliogeris.

Kauniečių gretose išsiskyrė Povilas Stasiulionis – 21 taškas (7 atk.kam., 5 per.kam.). Po 10 taškų pelnė Nerijus Paulauskas ir Tadas Vasiliauskas.