Pirmoji VKML finalinio ketverto dalyvė – "Concept Events & Media"

2005-04-25 17:58
Mantas Kulbokas, "BasketNews.lt"

Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje (VKML) nenumaldomai artėja 2004-2005 metų sezono pabaiga. Per praėjusią ir šią savaitę (04.13-04.25) buvo sužaista dešimt rungtynių, po kurių savo pasirodymą po aštuntfinalio VKML baigė trys ekipos, o viena komanda jau iškopė į finalo ketvertą, iš tolimesnių kovų priversdama pasitraukti „Leidykla „Šiaurės Lietuva“ krepšininkus.

Aštuntfinalį baigė trys komandos

Trečiose tarpusavio rungtynėse „Valdžia“ savo aikštėje tik po atkaklios kovos, rezultatu 60:51 (18:8, 14:15, 13:14, 15:14) nugalėjo „V.I.P.“ krepšininkus ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 2-1.

Sėkmingai rungtynes pradėję aikštės šeimininkai jau pirmajame kėlinyje atitrūko nuo savo oponentų ir laimėjo kėlinį 18:8. Kaip vėliau paaiškėjo, pirmajame ketvirtyje susikrauta persvara buvo lemtinga, nes likę trys kėliniai vyko taškas į tašką. Per 30 minučių „V.I.P.“ žaidėjams skirtumą sumažinti pavyko vos vienu tašku.

„Valdžiai“ taškus pelnė: Justinas Gabnys 19 (9 atkovoti kamuoliai), Laurynas Jocys 12, Aivaras Janušauskas ir Antanas Zaveckis (12 atk. kam.) po 10.

„V.I.P.“ gretose išsiskyrė: Lukas Puodžiūnas 22 taškai (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Tomas Alisas 12 (6 atk. kam.).

Kitoje aštuntfinalio poroje „Telekonta“ krepšininkai antrąsias rungtynes tik po atkaklios kovos laimėjo prieš „SK BŪSTA“ 62:61 (16:20, 19:11, 12:21, 15:9) ir išlygino serijos rezultatą 1-1.

„Telekonta“: Povilas Semanavičius 23 taškai (7atk. kam., 5 rez. perd.), Vytenis Sagaitis 12, Rolandas Cijunčikas 11 (10 atk. kam.).

„SK BŪSTA“: Gvidas Gedvilas 19 taškų (6 rez. perd.), Pranas Skurdauskas 13 (16 atk. kam.), Dainius Pamerneckis 12.

Vis dėlto trečiose, lemiamose rungtynėse, savo aikštėje žaidę „SK BŪSTA“ žaidėjai, po sėkmingai sužaistos mačo pabaigos iškovojo pergalę prieš „Telekontos“ krepšininkus 76:59 (25:17, 13:13, 17:19, 21:10) ir iškovojo teisę dalyvauti kitame atkrintamųjų varžybų etape.

Pirmus tris ketvirčius kaip lygus su lygiais kovoję „SK BŪSTA“ krepšininkai, paskutiniajame kėlinyje sužaidus 3 minutes vis dar turėjo nežymią persvarą. Bet tuomet aklinai uždarę priėjimą prie savo krepšio bei daugiausia Gvido Gedvilo ir Dainiaus Pamerneckio pastangomis, kurie per paskutinį kėlinį įmetė po 8 taškus,  atitrūko ir laimėjo mačą.

Sėkmingiausiai nugalėtojų ekipoje rungtyniavo 22 taškus pelnęs G.Gedvilas (7 atk. kam.). 16 taškų pridėjo D.Pamerneckis (4/5 tritaškių), 15 Raimondas Žudys, 14 Pranas Skurdauskas (19 atk. kam., 3 blk.).

„Telekontos“ gretose išsiskyrė Povilas Semanavičius 26 taškai (5 rez. perd.), Rolandas Cijunčikas 10 (11 atk. kam.) ir Šarūnas Skapcevičius 10.

Trečios rungtynės tarp „BC Statyba“ ir „Kurier Wilenski“ krepšininkų baigėsi 88:98, pastarųjų pergale, tačiau dėl taisyklių pažeidimo (Otas Majeras žaidė nesusimokėjęs už antrose tarpusavio rungtynėse gautą techninę pražangą), „BC Statybai“ buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0-20, tad seriją jie pralaimėjo 2-1.

Paaiškėjo pirmoji finalinio ketverto dalyvė

Pirmosiose 1/4 rungtynėse savo aikštėje „Concept Events & Media“ žaidėjai nuo pirmųjų susitikimo minučių pradėjo spausti savo varžovus, „Leidykla „Šiaurės Lietuva“ krepšininkus ir jau iki didžiosios pertraukos įgijo 13 taškų pranašumą (53:40).

Nemažindami tempo, aikštės šeimininkai trečiąjį kėlinį vėl laimėjo 10 taškų skirtumu, tad likęs ketvirtis buvo tarsi formalumas. Ketvirtajame kėlinyje atsipalaidavę „Concept Events & Media“ krepšininkai prarado 8 taškus, tačiau tai nesutrukdė džiaugtis laimėjimu 91:76 (23:13, 30:27, 25:15, 13:21).

Sėkmingiausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo 24 taškus pelnęs ir 5 kamuolius po krepšiais atkovojęs Vytautas Gapšys. Jam neblogai talkino po 17 taškų pridėję Robertas Krejeras (9 atkovoti kamuoliai) ir Mindaugas Skendelis.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė po 26 taškus į savo sąskaitą įsirašę Žilvinas Aleksandravičius ir Giedrius Bielskis (10 atk. kam.). 18 taškų pridėjo Ramūnas Šarmavičius.

Antroje tarpusavio dvikovoje „Leidykla „Šiaurės Lietuva“ nepraleido progos pasinaudoti savos aikštės pranašumu ir daugiausiai ekipos lyderio Žilvino Aleksandravičiaus dėka, kuris tądien pelnė net 65 taškus, iškovojo pergalę prieš „Concept Events & Media“ – 105:82 (26:22, 27:18, 21:24, 31:18) bei išlygino serijos rezultatą iki dviejų pergalių 1-1.

Įspūdingai rungtyniavęs Ž.Aleksandravičius nepaliko jokių šansų „Concept Events & Media“ žaidėjams, jau per pirmus du kėlinius savo komandą išvesdamas į priekį 13 taškų skirtumu (53:40).

Nors po didžiosios pertraukos vykęs trečiasis kėlinys ir buvo daug atkaklesnis nei prieš tai du vykę, svečiams skirtumą sumažinti pavyko vos 3 taškais. Vis dėlto paskutiniajame, lemiamajame ketvirtyje savo pranašumą vėl įrodinėjo „Leidykla „Šiaurės Lietuva“, per kėlinį varžovams leidę įmesti 18 taškų, tuo tarpu patys pelnydami net 31.

„Leidykla „Šiaurės Lietuvai“ taškus pelnė: Ž.Aleksandravičius 65 (9/15 tritaškių, 4 atk. kam.), Ramūnas Šarmavičius 14 (6 atk. kam.), Giedrius Bielskis 13 (7 atk. kam., 2 blk.).

„Concept Events & Media“ ekipoje pasižymėjo: Vytautas Gapšys ir Mindaugas Lapėnas (11 atk. kam.) po 15 taškų. Valdas Paukštas 13, Jonas Skliuzmantas 12 (14 atk. kam., 2 blk.).

Paskutinėje lemiamoje kovoje, kaip ir pirmoje nesulaikomi buvo „Concept Events & Media“ krepšininkai, jau per pirmus du ketvirčius aklinai uždarę priėjimą prie savo krepšio bei laimėję rungtynes 79:53 (18:8, 19:8, 23:16, 19:21) ir seriją 2-1.

Per du pirmus kėlinius „Leidykla „Šiaurės Lietuva“ žaidėjai įmetė mažiau taškų, nei jų varžovai sugebėjo pelnyti per pirmąjį, tad didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai pradėjo pirmaudami net 37:16.

Negalėdami atsitiesti po nokauto, svečiai pralaimėjo ir trečiąjį ketvirtį, tačiau pelnė tiek taškų, kiek per pirmus du. Nors kaip ir pirmose rungtynėse, laimėję paskutinį ketvirtį, „Leidykla „Šiaurės Lietuva“ krepšininkams to nepakako, kad galėtų iškovoti pergalę.

Nesulaikomas „Concept Events & Media“ ekipoje buvo 21 tašką įmetęs, 7 kamuolius po krepšiu sugriebęs bei 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs Vytautas Gapšys. 15 taškų pridėjo Vytautas Šiaučiūnas (8 atk. kam.), 14 – Robertas Krejeras (8 atk. kam.), 13 – Jonas Skliuzmantas (10 atk. kam.).

Nesėkmingai rungtynės „Leidykla „Šiaurės Lietuva“ komandoje susiklostė antrų rungtynių didvyriui Žilvinui Aleksandravičiui. Trečiajame mače sportininkas pelnė 18 taškų. 7 taškus ir 12 atkovotų kamuolių pridėjo Giedrius Bielskis.

Ketvirtfinalyje pergales iškovojo namuose žaidusios komandos

Sunkiai rungtynes pradėję praėjusių metų čempionai, „BC TŪTA-Meškos“ krepšininkai, susigriebė po didžiosios pertraukos ir iškovojo pirmąją pergalę ketvirtfinalio mače prieš „Kurier Wilenski“, rezultatu 79:60 (14:21, 20:19, 22:12, 23:8).

Pirmąjį kėlinį pralaimėję 7 taškų skirtumu (14:21) „BC TŪTA-Meškos“ krepšininkai iš letargo miego pabudo antrajame kėlinyje, kuriame atsikovojo vieną tašką ir didžiąją pertrauką pradėjo turėdami 6 taškų deficitą.

Vis dėlto antrajame ketvirtyje pradėję spurtuoti aikštės šeimininkai, nesustojo trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 10 taškų skirtumu, taip ne tik kad išlygindami rezultatą, bet ir persverdami jį savo naudai – 56:52. Nemažindami tempo „BC TŪTA-Meškos“ suaktyvino gynybą bei puikiai puldami paskutinįjį kėlinį laimėjo 15 taškų skirtumu bei iškovojo pergalę.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 23 taškus pelnęs Paulius Vroblevičius (5 atk. kam.). Jam neblogai talkino Artūras Danielius (7 atk. kam.) ir Mindaugas Galinis (13 atk. kam., 2 blk.), atitinkamai pelnę 20 ir 19 taškų.

„Kurier Wilenski“ gretose išsiskyrė Andžejus Urbanovičius, Bogdamas Mikšo (12 atk. kam.) ir Andrejus Kovalevski (10 atk. kam.), įmetę atitinkamai 22, 18 ir 16 taškų.

Ir toliau “buksuodama” atkrintamosiose varžybose žingsniuoja nė vieno pralaimėjimo 2004-2005 metų sezone nepatyrę “MRU-II”  krepšininkai. Šįkart jie ant menčių parklupdė įspūdingai atkrintamosiose žaidžiančius „Patriotų” žaidėjus - 63:58 (15:19, 15:15, 16:13, 17:11).

Visą rungtynių laiką vykusi atkakli kova, dėka sėkmingiau sužaisto paskutiniojo ketvirčio, kurį aikštės šeimininkai laimėjo 6 taškais, leido džiaugtis pergale.

Per pirmas 10 susitikimo minučių taškas į tašką kovojusios komandos ketvirtį baigė 4 taškais pirmaujant „Patriotams“. Tačiau jau antrajame kėlinyje žaidimas tapo dar aktyvesnis bei lygesnis ir po dviejų kėlinių skirtumas vis dar tebuvo tie patys 4 taškai.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai pradėjo tirpdyti atsilikimą, kuris prieš paskutinįjį kėlinį besiekė vos 1 tašką (46:47). Paskutiniajame ketvirtyje geriau sužaidę “MRU-II” žaidėjai, toliau išliko nepralaimėję.

Sėkmingiausiai pergalę iškovojusioje komandoje rungtyniavo Simonas Dzidolikas (6 atk. kam.) ir Tomas Šunskis (5 atk. kam.), pelnę po 14 taškų. 13 taškų, 8 sugriebtus kamuolius po krepšiu bei 5 rezultatyvius perdavimus komandos draugams atidavė Laurius Jablonskis.

„Patriotų“ ekipoje pasižymėjo Egidijus Elzbergas, surinkęs 20 taškų ir 17 atkovotų kamuolių. 13 taškų pridėjo Erlandas Gromas, 12 – Egidijus Kalvaitis (11 atk. kam.).

Kitose ketvirfinalio rungtynėse, “SK BŪSTA“ be pagrindinio vidurio puolėjo, Prano Skurdausko, savo aikštėje po ataklios kovos įveikė „Valdžios“ krepšininkus, rezultatu 66:55 (16:15, 14:15, 17:16, 19:9).

Pirmus tris kėlinius taškas į tašką kovojusios ekipos, nugalėtoją išsiaiškino paskutiniajame ketvirtyje. Kiek sėkmingiau nei jų oponentai sužaidę “SK BŪSTOS“ žaidėjai, iškovojo pergalę bei kovoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

“SK BŪSTA“: Petras Kiškauskas 26 taškai (8 atk. kam.), Raimondas Žudys 16 (9 atk. kam.).

“Valdžia“: Antanas Zaveckis 21 taškas (10 atk. kam.), Donatas Krickas 17.

2005-04-27 08:19
kai aleksandravicius zaidzia savo salej, kurioj kasiai idealus geram pataikymui tai sustabdyti labai sunku, nebent dviese reikia dengti
2005-04-26 19:46
oho... ne kiekvienose rungtynese po 60 tsk imetama ;)