Dvimitrinis Tadas Sedekerskis mėgsta žaisti įžaidėjo pozicijoje
Dvimitrinis Tadas Sedekerskis mėgsta žaisti įžaidėjo pozicijoje
Nuotr. MKL
Vienas ryškiausių Lietuvos ir Europos jaunųjų talentų Tadas Sedekerskis į krepšinio aukštumas kops Vitorijoje. Neringos „Kuršių“ komandoje praėjusį sezoną rungtyniavęs 15 metų 200 cm ūgio įžaidėjas sudarė ilgalaikį kontraktą su Eurolygos senbuviu „Laboral Kutxa“ klubu. 

Vienu perspektyviausių jaunosios kartos Europos krepšininkų laikomas Sedekerskis su Vitorijos klubu sudarė ilgalaikį šešerių metų kontraktą pagal formulę „1+2+3“. 

Suviliojo dėmesys talentams

„Baskų komanda turi pačią geriausią vaikų rengimo mokyklą Europoje. Vitorijos klubas remiasi specifine jaunųjų krepšininkų rengimo metodika. Jie savo nuožiūra pasirenka penkis talentingiausius jaunuosius Europos krepšininkus ir juos veda nuo jaunimo iki vyrų komandos, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasirinkimo motyvus vardijo jaunojo talento tėvas Sigitas Sedekerskis. – Tadu domėjosi „Barcelona“ ir Madrido „Real“, tačiau pasvėrę visus privalumus bei trūkumus, jų pasiūlymus atmetėme. Ne todėl, kad labai riečiame nosį, bet dėl jaunų žaidėjų rengimo metodikos.“

Anot krepšininko tėvo, du garsiausi bei turtingiausi Ispanijos klubai susiperka visus daugiausiai vilčių teikiančius pasaulio krepšininkus ir leidžia jiems patiems kovoti dėl vietos po saule. 

Sedekerskio karjeros pradžia

Nidoje gimęs Tadas krepšinio kamuolį į rankas pirmą kartą paėmė antroje klasėje. Pirmasis jo treneris buvo Algirdas Žeimys. Būtent jis krepšininko tėvus įtikino, kad iš Tado gali išaugti labai geras krepšininkas. Dabar jo ūgis yra 200 cm be batų. Su batais – 202 cm. Ištiestų rankų ilgis – truputį virš dviejų metrų. Stovėdamas po krepšiu jis iš vietos deda į krepšį abiem rankomis. Tadas gali rungtyniauti visose pozicijose – panašiai kaip Dario Šaričius. Jam labiausiai įprasta įžaidėjo pozicija, tačiau jis yra universalus žaidėjas. Gali veržtis po krepšiu, gerai pataiko iš toli, mėgsta žaisti du prieš du. Šiais metais jis tapo Lietuvos jaunučių čempionu ir keturis mėnesius iš eilės buvo rinktas naudingiausiu Moksleivių krepšinio lygos krepšininku.

Šį sezoną RKL pirmenybėse Sedekerskis aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 27 minutes, pelnydavo po 10,6 taško, atkovodavo po 3,8 kamuolio ir atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Tuo tarpu Vitorijos klubas talentų atranką vykdo kur kas skrupulingiau – penkis-šešis perspektyviausius jaunuosius žaidėjus atsirinkę baskų klubo skautai jiems skiria visą dėmesį ir kitų tų pačių pozicijų krepšininkų nebeieško.

Rungtyniaus su dvejais metais vyresniais

Jaunasis Sedekerskis į Vitoriją išvyks jau rugsėjį ir rungtyniaus keliose „Laboral Kutxa“ dublerių komandose. Daugiausiai laiko įžaidėjas praleis atstovaudamas dvejais metais vyresnių vaikinų (gim. 1996 m.) ekipai, tačiau retkarčiais apsivilks ir 1997 m. gimusių krepšininkų komandos marškinėlius. 

Daugiau nei metus domėjęsis ir analizavęs, kuriame klube sūnui būtų parankiausia siekti krepšinio aukštumų, krepšininko tėvas išklausė daugybės krepšinio specialistų patarimų, „Barcelona“ klubo kvietimu lankėsi šios komandos treniruočių bazėje, tačiau galiausiai nusprendė pasirinkti Vitorijos ekipos pasiūlymą. 

Klaipėdos Simono Dacho progimnaziją šiais metais baigęs Sedekerskis Ispanijoje pamokas lankys šios šalies kalba. 

„Dabar jis mokėsi anglų kalba, bet manau, kad išmoks ir ispaniškai. Progimnaziją sūnus baigė turėdamas 9,13 balų pažymių vidurkį. Jis gabus mokinys, o ispanų kalba nėra sunki. Teko bendrauti su Ispanijoje rungtyniaujančiu kroatų talentu Mario Hezonja. Jis pasakojo, kad atvykęs į Ispaniją nemokėjo ne žodžio, bet laisvai kalbėti pradėjo po 3-4 mėnesių“, – pasakojo krepšininko tėvas. 

Sedekerskiu Vitorijoje rūpinsis net keli treneriai. „Laboral Kutxa“ vadovai žadėjo, kad lietuvis turės fizinio pasirengimo trenerį bei asmeniškai su juo dirbsiantį strategą. Jaunojo krepšininko sveikata rūpinsis profesionalus medicinos personalas. 

Lietuvoje kvietė tik „Lietuvos rytas“

Praėjusį savaitgalį Sedekerskis dalyvavo Trevize vykusioje „Adidas Summer camp“ stovykloje. Po jos krepšininkas išvyko į Vitoriją, kur prižiūrimas šio klubo trenerių dvi savaites rengsis Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų rinktinės stovyklai. Jis rugpjūčio 8-18 d. dalyvaus Kijeve vyksiančiame Europos čempionate. 

Paklaustas, ar Tadu domėjosi Lietuvos klubai, krepšininko tėvas prasitarė sulaukęs skambučių tik iš „Lietuvos ryto“ komandos. 

„Išgirdęs, kad pasirašėme sutartį su Vitorijos komanda „Lietuvos ryto“ klubo vadovas Martynas Purlys mane pasveikino labai gerai pasirinkus, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ prasitarė krepšininko tėvas. – Iš „Žalgirio“ atstovų prieš metus man skambino Vitoldas Masalskis. Jis žadėjo perskambinti, bet skambučio iš jo taip ir nesulaukiau. O „Neptūnas“ pirmą kartą paskambino prieš dvi savaites. Tada jau buvome susitarę su Vitorijos klubu. Manau, jog lietuviai dar nėra tokio aukšto lygio sporto vadybininkai, kurie suprastų, kaip anksti reikia pradėti domėtis. Jie galvoja, kad vaikas niekur nepabėgs ir jį visada suras.“

Krepšininko tėvas vylėsi, kad Lietuvos krepšinio federacija bei šalies sporto mokyklos jo sūnui nedarys kliūčių išvykti tobulėti į Ispaniją. 

Sedekerskio žaidimo epizodai (13 Nr. pažymėti marškinėliai):


Rodyti komentarus
1 2 3 4  »
2013-06-13 10:14
Paskambino telefonu, tai nereiškia, kad kvietė.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 23:09
cia
Broga ji prakiso ar kaip?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 22:49
Osvaldai
Neptūno Didysis strategas tik pasveikino, nes net NENUTUOKĖ, kad turi tokį PERLĄ panosėje. Sveikinam Neptūno vadybą. Džiaugiamės, kad Klaipėdos komanda turi tikrai nuostabią vadybą, kuri net angliškai nemoka susikalbėti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 21:22
OBa
Prie ko cia tas ugis. Jis ir nera centras jam nereikia 210. Svarbu tas, kad jis talentingas. Cia kai kurie raso jis laisvai gali nustot augt ir panasiai, jam tik i nauda butu, nes jis galetu anksciau pradet tobulet fiziskai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 20:43
Axuj
MAGIKAS JONKONAS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 19:48
vvv
Dvimitrinis Tadas Sedekerskis.

O šiaip ypač malonu buvo skaityt, kaip vaikino tėvas dėl jo stengiasi ir domisi krepšinio rinkos realijomis. O Tadui tai tik sėkmės, visada smagu, kai lietuviui sekasi. Lauksim vyrų krepšinyje!
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 18:50
Jusas
2007m Valanciunas zaide uz metais vyresnius,ir jam buvo tik penkiolika!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 18:37
lkl
u-16 valanciuno ugis buvo 209
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 16:57
TaifunasJam 15, Šerlokai :)
Ne apie Skederskį kalbama, Watsonai.

JusasJei ka tai Valanciuno ugis 2007m per U16 buvo 204-205cm! Dabar 210-211cm!
Na gali būt, tada visos fiba svetainės meluoja. Bent jau nuo atėjimo į Rytą, tai tikrai jau visur buvo rašoma tie patys 210, o tada jam dar 18 nebuvo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 14:49
Jusas
O siaip Tadas Sedekerskis neeilinis talentas,pagal metus.15m toki lygi buvo pasiekes nebent Linas Kleiza,ir tai daugiau atletiniu ,ar jegos savybiu deka!O Tadas jau siai dienai ,turi stipru vyriska krepsinio supratima,ir siaip be silpnu vietu!Kaip vystisis paziuresim!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 14:39
Jusas
Jei ka tai Valanciuno ugis 2007m per U16 buvo 204-205cm! Dabar 210-211cm!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 14:07
CthulhuTomas123Būdamas 16 metų baigė augt? Tu gal neberašyk daugiau, jeigu neišmanai?Jam jau yra 17 metų ir labai daug žmonių nustoja augt kažkur 15-16 metų laikotarpyje ir vėliau nebent kokį centimetrą ar du paauga. Pavyzdžiui tas pats Valančiūnas, kur visi irgi sakė, kad jis dar nenustojo augt, nuo 2007 metų U16 čempionato, kai jam buvo 15 metų paaugo gal vieną centimetrą.


Jam 15, Šerlokai :)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 12:29
Tomas123Būdamas 16 metų baigė augt? Tu gal neberašyk daugiau, jeigu neišmanai?


Jam jau yra 17 metų ir labai daug žmonių nustoja augt kažkur 15-16 metų laikotarpyje ir vėliau nebent kokį centimetrą ar du paauga. Pavyzdžiui tas pats Valančiūnas, kur visi irgi sakė, kad jis dar nenustojo augt, nuo 2007 metų U16 čempionato, kai jam buvo 15 metų paaugo gal vieną centimetrą.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 08:57
Anonimas
MKL tai jam savo amziuje nebuvo ka daryti kiekviena men MVP beveik. O kad 15metu bunant RKL rinkti po 10tasku zaidziant tarp vyru tai yra labai puiku :) Nors ir labai megsta PG zaisti bet RKL SF zaidzia duok dieve tureti toki universalu zaideja, jis man kazko Batuma primena savo universalumu :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 02:34
nu tikrai
butu gerai kad jis galetu zaisti izaideju, bet jauciu isaugs perdaug :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-12 01:38
Nu dabar tegu tik Martyno Varno tegul nepaleidžia. Tegu domisi rimčiau grandai, kai šaibų abejoms komandoms stygius, tai tik tokius talentus susirinkę ir gerai su jais padirbę iššauti ir gali. ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-11 23:13
Anonimas
Jis gal pilnai nustot augti. Panašiai ir man. Iki 14 paaugau 1.88,dabar tik 189.5.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-11 23:06
Jou
Ot zinovai ugiu... Ka jus svaigstat, vienam 15 kitam saboniukui 16 tai augs dar drasiai...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-11 22:53
CthulhuASTSiaip gerai, kad ji augintu kaip SF, nes C ir PF starto nesveikus turime, plius ant C Saboniukas potencialus, dar ir koki kupsa galima prideti, PF niekada mum netrukdavo. Aisku nelyginu, bet idealu, kad taptu tokio stiliaus kaip LeBronas. Niekas nesitiki, kad metai is metu bus NBA MVP, bet turi gerus duomenistapti all around tipo zaideju.Tai kad Sabonis jau praktiškai baigė augt, o ūgis tik 206, atletiškumo kad kompensuotų ūgio trūkumą jis tikrai neturi, todėl centro iš jo tikrai nebus.


Būdamas 16 metų baigė augt? Tu gal neberašyk daugiau, jeigu neišmanai?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2013-06-11 22:46
klausimas
nelabai supratau, kad vitorijos klubas neiesko kitu zaideju i ta pacia pozicija, juk jie turi desimti ar daugiau zaideju is ivairiu poziciju. Ar ten specialiai grybus paima neskaitant tu 5 pasirinktu geriausiu? :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 74

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas