Liko keturios pajėgiausios Lietuvos krepšinio komandos, šį sezoną dar kovojančios dėl LKL čempionų žiedų. Antradienį tapo aiški paskutinė pusfinalio dalyvė. Ja tapo Vilniaus "Sakalų" ekipa, namuose 91:62 (25:10, 20:26, 16:12, 30:14) įveikusį Kėdainių "Nevėžį".

Vilniečiai, paskutiniąsias rungtynes žaidę savo aikštėje, laimėjo ketvirtfinalio seriją 2-1.

Tai reiškia, kad antrus metus iš eilės dėl medalių kovos tos pačios keturios komandos - Kauno "Žalgiris", Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Sakalai" bei Šiaulių "Šiauliai".

Rungtynėse antradienį "Sakalai" pirmavo nuo pat pirmosios mačo minutės. Sužaidus daugiau kaip penkias minutes šeimininkai buvo priekyje 9:2.

Itin prastai puolime žaidę "Nevėžio" krepšininkai septintąją minutę įgijo dviženklį deficitą – 7:18. Antrojo ketvirčio pradžioje "Sakalai" susikrovė jau 17 taškų pranašumą – 27:10.

Tačiau trečiąsias pražangas gavo Eligijus Redeckas ir Erikas Kučiauskas – du "Sakalų" startinio penketuko žaidėjai. Tuo pasinaudoję svečiai sugebėjo priartėti. Per didžiąją pertrauką ekipas skyrė 9 taškai – 45:36 šeimininkų naudai.

Tragiškai svečiai pradėjo trečiąjį kėlinį. Šešias minutes nė taško nepelnę "Nevėžio" krepšininkai pralaimėjo atkarpą 0:12. Spurtas leido "Sakalams" atitolti 57:36.

Visgi dvi minutes su puse taškus rinkę tik svečiai atgaivino viltis – Gedimino Maceinos tritaškis sumažino "Nevėžio" deficitą iki 9 taškų – 48:57.

Lemiamą kėlinį dėjimu pradėjo Darius Čiūta. Po jo dviejų taškų "Nevėžis" sumažino skirtumą iki 11 taškų – 50:61.

Tačiau klaidos ir pro šalį skrieję metimai palaidojo svečius. 12 taškų be atsako įmetę "Sakalai" atitolo 73:50. Per likusį laiką Vilniaus krepšininkai dar padidino persvarą, kuri pasiekė triuškinančią ribą.

"Sakalai": Renaldas Seibutis 25 taškai, Steponas Babrauskas 18, Rolandas Matulis 12, Eligijus Redeckas 10.

"Nevėžis": Gediminas Maceina 18, Paulius Počiuipa 16, Darius Čiūta 10.

Į pusfinalį patekę "Sakalai" prisijungė prie "Šiaulių", Kauno "Žalgirio" bei Vilniaus "Lietuvos ryto". Pusfinalyje tarpusavyje susitiks dvi sostinės ekipos bei "Šiauliai" ir "Žalgiris". Pirmosios rungtynės – trečiadienio vakarą.

2005-04-26 20:42
karoce.... galbut pamazu jau darosi nuobodus tos pacios kovos per tas pacias... galejo si karta buti kazkokiu naujoviu pusfinaliuose, pvz neptunas arba nevezis patektu.. o dabar vel sakalai, siauliai....
2005-04-26 20:41
cia Perkulijus-ismatu dievas...Viktorai kodel paleidai Cesnauski...
2005-04-26 20:36
Tikiuosi,kad sikarta Sakalai iskovos bronza!
2005-04-26 20:09
Seibutis su Babrausku ir co sudauze Nevezi!Zaisdami vienas pries viena-jie nesulaikomi!Daugiau negu uztikrinta pergale!Labai silpnai atrode Maciulis!