Pirmoji sensacija užfiksuota Lietuvos krepšinio A lygoje. Antradienį po trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių čempionatą baigė Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ekipa, tapusi reguliariojo sezono čempione. Paaiškėjo visos ekipos, dalyvausiančios LKAL finaliniame ketverte.

Čempioną eliminavo vilniečiai

Reguliariojo sezono pajėgiausia komanda trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namuose 77:82 (19:23, 13:22, 23:12, 22:25) nusileido Vilniaus "Akademija-LTU" klubui ir pralaimėjo seriją 1-2, nors pirmavo 1-0.

Šeimininkai nuo rungtynių pradžios nesugebėjo primesti savo žaidimo tempo. Svečiams iki didžiosios pertraukos pavyko įgyti 13 taškų persvarą – 45:32.

Nors per trečiąjį kėlinį "Pieno žvaigždės" priartėjo iki 2 taškų, pakeisti rungtynių baigties pasvaliečiams nepavyko.

"Pieno žvaigždės": Nerijus Anskinas 18 taškų, Tomas Ivanauskas 14 (9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), Mindaugas Kumpis 13, Tato Vašakidze 10.

"Akademija-LTU": Gintaras Leonavičius 24, Andrius Mackevičius ir Tomas Lisauskas po 13, Tadas Stankevičius 10.

"Šilutė" laimėjo su 113 taškų

Vietą tarp keturių pajėgiausių lygos ekipų iškovojo ir "Šilutė". Ji antradienį namuose 113:105 (26:33, 28:22, 34:23, 25:27) iš tolimesnių kovų eliminavo Kauno "LKKA-Atletą".

Per pirmąjį ketvirtį kauniečiai sėkmingai priešinosi oponentams, tačiau per antrąjį ir trečiąjį kėlinius pranašumą įrodė šeimininkai. Jų įgyta 10 taškų persvara tapo nepralaužiama "LKKA-Atleto" žaidėjams.

"Šilutė": Johnnie Parkeris 32 (11/20 dvitaškių, 9 atk. kam., 4 perimti kamuoliai), Marius Kasiulevičius 26 (8/9 dvitaškių), Jamelas Bradley 20 (9/13 dvitaškių, 11 rez. perd.), Svajūnas Sukackas 10.

"LKKA-Atletas": Povilas Šakinis 29 (10/10 dvitaškių, 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Tautvydas Lydeka 19 (12 atk. kam.), Eimutis Petravičius ir Vidmantas Užkuraitis po 16, Arūnas Vasiliauskas 13.

Klaipėdiečių pergalė – lengviausia

Lengviausiai bilietą į finalinį ketvertą iškovojo Klaipėdos "Nafta-Uni-Laivitė". Uostamiesčio ekipa trečiose rungtynėse namuose 98:84 (25:24, 26:10, 27:25, 20:25) palaužė Anykščių "Puntuką-Jarimpeksą".

Per antrąjį kėlinį aikštėje dominavę šeimininkai susikrovė 17 taškų persvarą, kuri užtikrino pergalę ir vietą pusfinalyje.

"Nafta-Uni-Laivitė": Remigijus Kasparavičius 25 (8 atk. kam.), Aidas Viskontas 14 (6 rez. perd.), Andrus Žymantas 13, Julius Žilinskas 12, Darius Kirmis 10.

"Puntukas-Jarimpeksas": Narūnas Steckas 21, Darius Sirtautas 20, Melvinas J.Abramsas 18 (6 rez. perd.).

"Sporto klubas" palaužė "Merestą"

Dar viena komanda, reguliariajame sezone užėmusi žemesnę vietą, pateko į pusfinalį. Penkti likę Jonavos "Sporto klubo" krepšininkai antradienį svečiuose 83:76 (25:14, 16:20, 20:18, 22:24) nugalėjo Pakruojo "Merestą".

"Meresta": Eugenijus Takuševičius 18 (10 atk. kam.), Donatas Rapečka 14 (6 atk. kam.), Darius Joskaudas 11 (4 rez. perd.), Rimantas Stūronas 10.

"Sporto klubas": Nerijus Zabarauskas 28 (6 atk. kam.), Valdas Urbonavičius 16, Audrius Vasiliauskas 15 (5 atk. kam., 4 per. kam.), Teisutis Kuzminskas 10.

Finaliniame ketverte favoritės rolę turės "Šilutė". Ji reguliariajame sezone užėmė antrąją vietą – aukščiausią tarp visų keturių komandų. Pusfinalyje šilutiškiai kovos su didžiausiais savo priešininkais – "Naftos-Uni-Laivitės" krepšininkais.

Kitame pusfinalyje sensaciją pateikusi "Akademija-LTU" varžysis su "Sporto klubu". Keturių pajėgiausių ekipų turnyras gegužės 6-7 dienomis vyks Panevėžyje.

2005-04-28 08:28