M.Niparavičius: "Manau, kad homoseksualumas yra išsigimimas"

2005-04-27 07:16
Šarūnas Mazalas, "BasketNews.lt" koresp.

Merginų pinklės, išdaigos komandos draugams ir trenerių priekaištai. Tokius prisiminimus su šypsena dabar prisimena Klaipėdos "Neptūno" krepšininkas 23 metų Matas Niparavičius.

Aukštaūgiui sezonas baigėsi kartu su pralaimėjimu "Šiauliams" ketvirtfinalio serijoje.

Dar prieš sezono pabaigą duotame interviu "BasketNews.lt" portalui M.Niparavičius pasakojo apie prisiminimus iš ketverių metų studijų JAV, juodaodžius bei Lietuvą.

Juokavo su komandos draugais

Kokie pagrindiniai skirtumai tarp gyvenimo JAV ir Lietuvoje?
Manau, kad didžiausias skirtumas yra mokslai. JAV mokytis yra kur kas lengviau nei Lietuvoje. Kalbėdamas su draugais sužinojau, kad jie čia studijuoja iki išnaktų, o JAV tai yra paprasčiau.

Ten po trumpos rytinės treniruotės mokydavomės daugiausiai tris valandas per dieną. Dažnai laisvi būdavome vakarais, todėl laiką praleisdavome savo malonumui.

JAV universitete baigei politikos mokslų specialybę. Ar ji tau gali praversti ateityje, jeigu netikėtai užsitrenktų durys krepšiniui?
Griovių kasti tikrai nesiruošiu (juokiasi). Tikriausiai pagal specialybę ieškočiau darbo Vilniuje. Visgi diplomas yra ne paprastas popierius. Pamažu bandyčiau kabintis už gyvenimo. Tam ir pasiėmiau diplomą, kad nepavykus sportininko karjerai, turėčiau antrą planą.

Kokių nuotykių patyrei gyvendamas JAV studentišką gyvenimą?
Nuotykių buvo įvairių: ir juokingų, ir kiek liūdnesnių. Kartą su komandos draugu oro uoste buvome “nuvarę” elektrinę mašiną. Dėl to kilo problemų, o mes tik norėjome pasivažinėti (juokiasi). Treneris po to pasakė: darykite ką tik norite, tik nevilkėkite aprangos su universiteto logotipu.

Ar buvo nuotykių, kurie baigtųsi liūdniau?
Man pačiam tokių neteko patirti. Kartą lipdami iš lėktuvo prasitarėme, kad vienas komandos draugas turi narkotikų. Muitininkai patikrino visus jo daiktus, netgi išrengė plikai.

Sykį viešbutyje buvome paslėpę komandos aprangas. Tai tada buvo iškviesta policija, nes manyta, kad pasidarbavo vagys.

Merginomis nesusigundė

Kaip Amerikoje sekėsi bendrauti su merginomis?
Kartą įvyko mane nustebinusi situacija. Bendrabutyje gyvenome keturiese. Kiekvienas turėjo po atskirą kambarį ir bendrą kambariuką. Tad pagrindinių durų beveik niekada nerakindavome.

Vieną naktį, antrą ar trečią valandą, į kambarį įėjo nematyta mergina. Atsistojo priešais, nusimetė chalatą ir žiūrėjo į mane. Iš pradžių nesupratau, kas čia nutiko. Tačiau atsipeikėjęs iš miego supykau, kad man neleidžia ilsėtis, ir išvariau viešnią iš kambario.

Ar nesusigundydavai artimiau pabendrauti su merginomis, kurios po rungtynių kviesdavo į vakarėlius?
Iš tikrųjų ne. Atvykus į JAV gavau puikių pamokų iš komandos draugų. Jie pasakojo, kad tokios panelės siekia įsitempti krepšininkus į lovą, vėliau apkaltinti išprievartavimu ar pastoti ir prisiteisti pinigų. Jos susidariusios įspūdį, kad visi krepšininkai yra turtingi.

Amerikoje – daug talentingų krepšininkų

Komandoje buvo trys baltaodžiai krepšininkai iš 15. Ar sunku buvo pritapti?
Iš pradžių buvo net keista, kai įeini į rūbinę ir aplinkui visi juodaodžiai. Reikėjo išlaikyti jų egzaminą – parodyti, kad nesi piemuo. Kiekvienas turėdavo savo persirengimo suolelį. Ateidavau ir matydavau, kad juodaodis sėdi mano vietoje. Kelis kartus reikėjo griežtai nustumti, o jeigu pamato, kad neleidi lipti ant galvos, tai priima gana normaliai.

– Kokių yra dar skirtumų tarp juodaodžių ir baltaodžių?
Kažkiek skiriasi. Visų pirma ryškiai skiriasi jų aprangos. Juodaodis visada bus plačiomis kelnėmis ir dideliais marškinėliais. Galima įžvelgti skirtumų ir bendraujant. Tarpusavyje juodaodžiai elgiasi laisviau nei kalbėdami su baltaodžiais. Tą patį galima įžvelgti ir tarp baltaodžių.

Ar susidarei kokį įspūdį apie juodaodžių žaidimą?
Aišku viena – Dievas jiems davė daugiau negu baltaodžiams: jie staigesni, greitesni ir šoklesni. Jų kūno struktūra yra kitokia. Iš bet kurios JAV gatvės galima paimti bent po du juodaodžius ir jie sugebėtų žaisti LKL čempionate.

Ar tai reiškia, kad amerikiečiai turi daug talentingų krepšininkų?
Taip, tačiau jų galėtų būti dar daugiau. Tiesiog ne visi turi pakankamai smegenų tą suvokti. Būna, kad į komandą ateina krepšininkas su beprotišku talentu. Tačiau nesimoko, prasideda problemos ir tokie tiesiog išmetami iš universiteto. Jų ateitis – iš automobilių į firmas nešioti kompiuterius.

Kalbama, kad juodaodžiai dažnai būna individualūs. Pastaruoju metu tai buvo pabrėžiama ir apie “Neptūno” legionierius.
Tai yra Amerikos krepšinio braižas. Ten viskas grindžiama žaidimu vienas prieš vieną, todėl nuo mažų dienų amerikiečiai mokomi rungtyniauti individualiai.

Universitetai surenka geriausius žaidėjus iš JAV mokyklų. Kiekvienas jų buvo lyderis savo komandoje ir nori juo tapti universitete. Dėl to siekia parodyti treneriams, kad jis yra geresnis už komandos draugus.

Mūsų komandos juodaodžiai taip pat yra JAV krepšinio mokiniai. Atvykus jiems treneriai suteikė laisvės, todėl jie tuo naudojasi. Jeigu įmeta, tai labai gerai.

Teko dirbti apsauginiu diskotekose

Kuo labiausiai nusivylei grįžęs į gimtinę?
Ilga žiema. Iš pradžių nebuvo sniego, todėl tikėjausi, kad taip atbėgs pavasaris. Tačiau atšalimas ir tamsus paros metas tiesiog gadino nuotaiką.

Taip pat geresnės galėtų būti krepšinio salės. Jose sportuojama ne pirmą ir ne antrą dešimtmetį. Prastas šildymas, dėl to žiemą žaisti šalta. O šiaip džiaugiuosi, grįžęs į gimtinę. Galėčiau gyventi Vilniuje iki pat gyvenimo pabaigos.

O kas grįžus suteikė daugiausiai džiaugsmo?
Esu laimingas, kad dauguma draugų yra čia. Galiu dažniau matytis su tėvais, susiradau draugę. Bendravimas tapo visai kitoks nei JAV. Ten pavykdavo susisiekti tik per internetą.

Ar sutiktum iškeisti Lietuvą į šalį šiltuose kraštuose?
Viskas priklauso nuo aplinkybių. Jeigu gaučiau gerą pasiūlymą žaisti arba atsirastų itin geras darbas, tai kodėl gi nepabandžius. Jeigu ten būtų geros galimybės pragyventi man ir būsimai šeimai, tikrai išvažiuočiau. Tačiau grįžčiau į Lietuvą aplankyti artimus žmones.

Ar buvo lengva gyventi JAV pinigų atžvilgiu?
Pinigų netrūkdavo. Tiesiog reikia mokėti suktis – pildyti popierius, kad gautum tam tikrų organizacijų pinigų. Ne kartą teko dirbti apsauginiu diskotekose.

Paskutinius dvejus mokymosi metus kiekvienas žaidėjas gaudavo stipendiją. Mums pavyko susirasti labai pigų butą, kur kiekvienas per mėnesį mokėdavome po 12 dolerių. Todėl gyvendamas ne tik nepritrūkdavau pinigų, tačiau ir susitaupiau bilietui namo.

Naujas automobilis – ne metams

Šio sezono pradžioje nusipirkai naują “Peugeot 607” automobilį. Iš kur pavyko gauti pinigų?
Iš atlyginimo. Taip, tai reiškia, kad sutartis su “Neptūnu” buvo pelninga, nes kitaip jos nebūčiau pasirašęs. Žinojau, kad artimiausi man žmonės gyvena Vilniuje, todėl nusprendžiau nevarginti savęs senu “Opel Calibra” automobiliu. Be to, transporto priemonė reikalinga ne metams.

Vadinasi, ketini likti Lietuvoje po šio sezono?
Labai norėčiau žaisti Lietuvoje dar metus ar dvejus. Reiktų dar tobulėti, nes šis sezonas nebuvo toks, kokio tikėjausi. Įvairios smulkios traumos pristabdė sezoną. Manau, kad pažaidus tėvynėje būtų galima pasinaudoti tramplinu ir šokti į gilesnius vandenis.

Kur ketini sukti po sezono? Gal bus galimybė išvysti M.Niparavičių, vilkintį “Neptūno” marškinėlius ir kitą sezoną?
Jeigu “Neptūno” pasiūlyto kontrakto sąlygos bus priimtinos ir man, ir vadovams, tai kodėl nepasilikus. Perspektyvų šitoje komandoje tikrai matau. Bus remontuojama salė, komanda kovoja dėl aukštų vietų, o tai teikia stimulą.

Prieš homoseksualus ir alkoholį

Girdėjau, kad esi priešiškai nusistatęs prieš homoseksualus.
Tikrai taip. Nekenčiu tokių žmonių. Manau, kad tai yra išsigimimas. Žmonės iš neturėjimo ką veikti susigalvoja įvairiausių nesąmonių. Garsūs pasaulio asmenys, vaizduojantys save gėjais, tiesiog nori išgarsėti. Toks dalykas kaip gėjų santuoka apskritai neturėtų egzistuoti.

Tarkime, kad vieną dieną po tokios tavo pareikštos nuomonės prieina du stambūs homoseksualai ir nori atkeršyti.
Mielai prašom. “Padalinsiu” ir vienam, ir kitam. Manau, kad kiekvienas gali turėti savo nuomonę. Gyvename demokratinėje šalyje. Negirdėjau, kad už tokias mintis kas nors būtų pakartas.

Koks tavo požiūris į alkoholį?
Pirmą kartą svaiginančius gėrimus vartojau būdamas gal 17 metų. Anksčiau net nebūdavo laiko apie tai galvoti. Dabar alkoholį vartoju labai retai. Kartais išgeriu bokalą alaus su draugais nuėjęs į kavinę. Nemanau, kad gėrimas iki apsivėmimo žmonėms duoda daug naudos.


Rodyti komentarus
1 2  »
2008-12-17 02:02
Amerikieciai
As nezinau kokioje skyleje sis berniukas Amerikoje gyveno, nes jis neturi zalio supratimo apie ka jis sneka. "As nekenciu geju" toks issireiskimas labai pavojingas Amerikoje. Amerikoje toks issireiskimas pasakytas spaudoje uzbaigtu bet kokia tavo kaip krepsininko karjera.Ne vienas aktorius ar krepsininkas prarado darba viesai snekedamas pries homoseksualizma.

Taigi berniuk-sakai pragyvenai Amerikoje, mokeisi politinius mokslus o neturi zalio supratimo apie gyvenima Amerikoje!!!

Good luck to get a job in US !!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-10-25 17:52
lopas tas niparavichius pasikeles asilaj.,.kas chaj apie jomanta varet? ka jis abudabis pasieke?awstrijoj ar kur loshja? o jomantas pawsawlio champas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-04 14:56
Jus cia gal zasinai ant mano pusbroliuko nevarykit. Apie ji arba gerai arba nieko. Ziuriu varont ant zmogaus net nepazinodami. Geda.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-09 10:31
„Krepšinyje“ yra citata ir nurodytas šaltinis BasketNews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-08 11:28
cool =]]]]
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-05-01 14:01
nu zurnalisto klausimai tai tragedija..... ufffffffffff
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-28 17:17
"Manes trosko nuoga boba, bet as jai nedaviau" :)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-28 09:19
Dėl mergos tai matau pamiršote Kobe istoriją...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-28 08:24
Geras straipsnis, newarykit! Silute su tawim Matai ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-28 05:00
daugiau knygu reiketu pasiskaityti pries duodant tokius tupus interviu arba bent protingu zmoniu...
o saitas maniau kasei skirtas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 23:41
svejkutis pusbroliuk...=)
ziuriu neblogai laikaisi:)kas geresnio...?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 22:58
D4r1us, turbut taip, kaip Kuzminskas, negrams niekas "netarnavo":))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 22:46
antraste galejo ir geresne parinkt :( o siaip matosi kad chiuwelis kaip ir daugelis amerikos univerus baigusiu (janulis, danielius) nusiteikes labai pesimistiskai :(
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 22:36
jo, jis siaip neblogas grajokas buwo, soklus... na bet kas ten ant jo waziuoja, tai issiplaukit smegenis lolai! zmogus normaliai kalba, neapsisiko amerikoj kaip koks Jomantas, kuris negru spaudimo neatlaike , nesiojo sportbacius jiems (SAKAU - ZINAU), o cia matas neapsileido! respect!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 22:33
tokius interviu visada idomu paskaitineti atsipalaidavimui:)
nors, Niparavicius ne ka maziau atsipalaidaves - kaip perskaiciau ta vieta apie komandos drauga ir narkotikus vos is juoko nenumiriau, nes isivaizduoju kaip ten ji tikrino:))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 18:23
Na Niparaviciui kaip zaidejui labai daug truksta. Pirmiausiai: jegos, kovingumo, drasos. Nors siaip jis gan gudrus zaidejas sezono pradzioje iki traumos gerai zaide.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 18:15
jo sikniniai baisi liga!!!
o cia tie kur Niparaviciu gaidziu vadina tai tikrai nesupranta ka kalba, vien del to kad cia amerikoj yra visai kitaip. Patys turbut negaunat tai jum vien ta mintis kad taip merga padare tai cia didele galimybe, bet cia jos daugumos bitches. Ir suprastumet kai po 10min malonumo turetumet problemu vos ne visam gyvenimui. Lietuvoj visai kitaip.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 18:13
jo manau ta merga tik ir atejo kad galetu ji po to apkaltinti jau werciau kai turi pinigiu paciam kokia susirasti ir...... :)) o siaip apsauginis tai manau ir neprastas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 17:46
to titas: pacitavo todėl, kad įdomi mintis.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2005-04-27 17:43
to Titas: cia priemone sudominti zmogu situo interviu
prisipazink, taigi pats perskaites antraste emei is karto skaityti sita interviu, o ne kitas naujienas :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas