Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaistos ketvirtojo turo rungtynės. Daugiausiai dėmesio sulaukusi krepšinio dvikova tarp VDU ir LKKA komandų buvo pavadinti gražiausia ir įdomiausia šį sezoną, o nepaisant turėto 20 taškų pranašumo, dvikovos nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis susitikimo sekundėmis.

Tradiciškai LSKL mecenatas UAB „Mūsų laikas” pasiūlė į rungtynes susirinkusiems krepšinio aistruoliams sudalyvauti įvairiuose konkursuose. Ypatingai daug dėmesio susilaukė galutinio rezultato spėlionė, kurioje dalyvavo virš šimto aistruolių. Taikliausiai atspėjusius LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas apdovanojo originaliais „Time Team“ marškinėliais.

Beje, padovanotas buvo ir originalus „Time Team“ krepšinio kamuolys. Jis atiteko konkurso „Studentas savižudis“ nugalėtojui.

Liūdėti neleido „69 danguje” merginos ir Kauno “Žalgirio” šokėjos, o muzikos intarpais džiugino DJ Darius D.

Cibauskas įsteigė ypatingąjį prizą

LSKL prezidentas Cibauskas kitą pirmadienį Kauno sporto halėje rungtynių tarp vietos Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandų metu susikaus su vienu iš sirgalių.

LSKL vedėjo Marijaus Budraičio išprovokuotas bei į Kauno sporto halę atėjusių žiūrovų palaikymo sulaukęs buvęs krepšininkas Cibauskas sutiko kitą pirmadienį varžytis metant baudos metimus.

LSKL mecenato UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Cibauskas pažadėjo ypatingą prizą sirgaliui, kuris sugebės jį įveikti.

LKKA nugalėjo VDU krepšininkus

Praėjusio sezono vicečempionai, su visais komandai priklausančiai žalgiriečiais po vienų atkakliausių šio sezono rungtynių tik mačo pabaigoje rezultatu 82:85 (19:21, 22:31, 16:23, 25:10) nusileido Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkams.

Tai buvo jau antroji VDU ekipos nesėkmė ir ketvirtoji LKKA pergalė šiame LSKL čempionate.

Nuo pat susitikimo pradžios komandos žaidė gražų ir greitą krepšinį. Šeimininkų teisėmis rungtyniavę VDU krepšininkai išsiveržė į priekį 8:3, tačiau jau netrukus rezultatas tapo lygus 10:10, o po antrojo Artūro Milaknio tritaškio 13:10 priekyje LKKA ekipa. Netrukus Milaknis pataikė jau trečiąjį savo tritaškį, o LKKA krepšininkai po pirmojo kėlinuko pirmavo 21:19.

Antrajame kėlinuke tęsėsi apylygus žaidimas, beveik visos atakos baigdavosi rezultatyviai. Vis dėlto po dviejų iš eilės Viliaus Gabšio tritaškių metimų LKKA pranašumas šoktelėjo iki 10 taškų – 40:30. VDU studentams nepavyko mažinti atsilikimo ir LKKA komanda ilsėtis išėjo pirmaudama 52:41.

Po didžiosios pertraukos VDU gretose į aikštelę išbėgo visi ekipos žalgiriečiai – Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis ir Darius Šilinskis. Antrąją rungtynių pusę pradėjo įspūdingas Jankūno dėjimas, o Paulius Abramavičius atsakė tritaškiu (55:43). Dvitaškį pridėjo ir Mačiulis, tačiau tritaškį pataikė Tamušauskas (58:45), o po dar vieno Milaknio tritaškio LKKA pirmavo 63:45. Skirtumas tarp komandų buvo šoktelėjęs ir iki 20 taškų (67:47), tačiau iniciatyvos ėmėsi VDU žalgiriečiai. Du iš eilės dėjimai bei dvitaškis sušvelnino deficitą, tačiau dar sykį iš toli tikslus buvo Milaknis. Po trijų ketvirčių LKKA pirmavo 75:57.

Paskutinis kėlinukas prasidėjo VDU spurtu 10:0. Dar labiau skirtumą sumažino Kalniečio ir Jankūno dėjimai bei Mačiulio tritaškis (77:79), tačiau aštuntąjį tritaškį pataikęs Milaknis padidino LKKA pranašumą iki 5 taškų 82:77. Tuomet kamuolį į krepšį įdėjo Šilinskis, o likus žaisti pusę minutės prie baudų metimo linijos stojo Jankūnas – VDU deficitas 3 taškai (81:84). Likus žaisti 9 sekundes Martynas Bindza pataikė vieną baudos metimą, o po 6 sekundžių Kalnietis pataikęs pirmąjį baudos metimą (82:85) antrąjį prametė ir nors kamuolys atiteko VDU krepšininkams, rungtynių baigties pakeisti nepavyko – LKKA iškovojo ketvirtąją iš eilės pergalę devintajame LSKL čempionate.

Rezultatyviausiai VDU komandoje žaidė16 taškų pelnęs Kalnietis (7 atk.kam., 8 rez.perd.), 13 taškų pridėjo Jankūnas, 12 – Šilinskis, 10 – Mačiulis.

LKKA ekipai daugiausiai taškų surinko Milaknis – 28 (tritaškiai 8/13), 17 – Abramavičius, 14 – Gabšys ir 10 – Tamušauskas (9 atk.kam.).

ŠU Kaune sutriuškino LŽŪU studentus

Kauno sporto halėje vietos Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai rezultatu 60:81 (24:28, 20:15, 7:16, 9:22) turėjo pripažinti Šiaulių universiteto (ŠU) komandos pranašumą.

Susitikimą abi komandos pradėjo nepilnų sudėčių: šiauliečiai į Kauną atvyko septyniese, o LŽŪU komandai negalėjo padėti vieni naudingiausių ekipos žaidėjų Povilas Stasiulionis ir Remigijus Razutis.

Dvikovos pradžioje sėkmingiau rungtyniavo iš Šiaulių atvykę sportininkai, kurie po pirmųjų atakų išsiveržė į priekį 12:4. Tačiau pagerinę puolimą ir susitvarkę su svečių puolimu LŽŪU krepšininkai sumažino skirtumą iki minimumo (17:18), o likus žaisti 2 minutes išsiveržė į priekį 21:20. Vis dėlto kėlinuko pabaigoje pataikę du tolimus metimus ŠU krepšininkai susigrąžino pranašumą 28:24.

Antrojo kėlinuko pradžioje šiauliečiai tęsė spurtą ir padidino pranašumą iki 10 taškų (38:28). Bet pasiduoti anksčiau laiko nenusiteikę kauniečiai sužaidė atkarpą 8:1 bei sumažino atsilikimą iki 3 taškų (36:39). Paskutinę ketvirčio sekundę šiauliečiai prasižengė prieš LŽŪU kapitoną Vygintą Grinį, o jis sumetė tris baudos metimus bei persvėrė rezultatą savo komandos naudai 44:43.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje dominavo šiauliečiai, kurie po 10 taškų be atsako pirmavo 53:44. Netrukus skirtumas tapo komandų ir vėl tapo dviženklis (58:48), o kėlinukas baigėsi šiauliečių persvara 59:51.

Lemiamą rungtynių atkarpą atkakliai sirgalių palaikomi mačo šeimininkai pradėjo sumažinę atsilikimą iki 4 taškų (55:59), tačiau tuoj pat praleido skausmingus Dainiaus Marčausko bei Ryčio Raukčio tritaškius metimus ir skirtumas tarp komandų padidėjo iki dešimties (65:55). Po dar kelių nesėkmingų LŽŪU auklėtinių bandymų užpulti šiauliečių krepšį, svečiai ėmė didinti atotrūkį ir susitikimą laimėjo 81:60.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Rytis Rauktys ir Vytautas Padgureckas (14 atk.kam.) – po 17, Renatas Jonelis – 15, Donatas Orelikas 11 (8 atk.kam.) ir Dainius Marčauskas – 10.

LŽŪU gretose rezultatyviausiai žaidė 13 taškų surinkęs, tačiau susitikimo dėl traumos tęsti negalėjęs Marius Gužauskis, 12 taškų pridėjo Nerijus Paulauskas, 11 – Vygintas Grinis.

VGTU krepšininkai šventė jau trečiąją pergalę

Sostinės universitetų derbį po permainingos kovos laimėjo puikiai šį sezoną pradėjęs Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), rezultatu 89:74 (22:22, 16:12, 24:20, 27:20) nugalėjęs pedagoginio universiteto (VPU) ekipą.

VGTU iškovojo trečiąją pergalę per keturis žaistus susitikimus, o VPU patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą.

Rungtynes pradėjo VPU puolėjo Dariaus Griškėno tritaškis. Po rezultatyvios mačo pradžios pedagogai pirmavo 10:6. Tačiau netrukus po taiklaus tolimo metimo VGTU ekipa persvėrė rezultatą savo naudai – 11:10. Vėliau vyko atkakli kova, o pirmaujanti komanda keitėsi nuolat. Po pirmojo kėlinuko pusiausvyra – 22:22.

Antrojo ketvirčio pradžia sėkmingesnė buvo technikos universiteto studentams, kurie pelnė 10 taškų be atsako bei pirmąjį kartą įgijo dviženklį pranašumą – 32:22. Po to sekė VPU ekipos spurtas 7:0 ir pedagogų deficitas ištirpo iki 3 taškų. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė VGTU krepšininkai. Ilsėtis VGTU studentai išėjo pirmaudami 38:34.

Trečiąjį kėlinuką agresyviau pradėjo namų salėje rungtyniavę VPU krepšininkai, iškart išsiveržę į priekį – 39:38. Tačiau technikai nepalūžo ir susigrąžino pranašumą (46:41), o po taiklaus tritaškio padidino jį dar labiau - 49:41. Prieš paskutinį kėlinį technikai buvo priekyje 62:54.

Lemiamą ketvirtį VGTU pradėjo Tomo Lenkimo tritaškiu ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 65:54. Technikams buvo pavykę atitrūkti dar labiau, bet du taiklūs VPU žaidėjų tritaškiai atgaivino viltis. Vis dėlto lemiamu momentu VPU ekipai nebeužteko jėgų ir likus žaisti nepilnas 2 minutes VGTU pirmavo 83:68. Mačas baigėsi pastarosios ekipos pergale rezultatu 89:74.

Laimėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 17 taškų surinkę Martynas rinius ir Arūnas Pranevičius. 12 įmetė Tomas Lenkimas, 10 – Justas Pociūnas.

VPU gretose išsiskyrė Darius Griškėnas – 22 taškai, 15 surinko Tadas Šablinskas (11 atk.kam.), 10 – Lukas Chmieliauskas.

Teisininkai įveikė uostamiesčio studentus

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai po atkaklios kovos namų arenoje rezultatu 71:82 (18:26, 19:15, 19:21, 15:20) turėjo pripažinti Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandos pranašumą.

Į mačą MRU krepšininkai atvyko aštuoniese ir, pasak vyriausiojo komandos trenerio, nesitikėjo iškovoti pergalės, tačiau žaidė kovingai bei atkakliai.

Nuo pat mačo pradžios aikštelėje vyko atkakli kova, tačiau sostinės krepšininkai jau po pirmojo kėlinuko pirmavo 26:18, o prieš didžiąją pertrauką – 41:37. Trečiajame kėlinuke ir toliau vyko atkakli kova, o šeimininkams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki kelių taškelių. Vis dėlto užtikrintas MRU ekipos žaidimas leido iškovoti pirmąją pergale šį sezoną.

„Vyrai labai džiaugiasi iškovota pergale, – sakė vyriausiasis MRU treneris Egidijus Ženevičius. – Tai bus nauja motyvacija siekti kitų pergalių.“

Klaipėdiečiai labai prastai metė tolimus metimus – tik 6 metimai iš 34 pasiekė tikslą, tačiau laimėjo kovą po krepšiu – 52/37.

Rezultatyviausiai klaipėdiečių gretose žaidė Valdemaras Savostjanovas, pelnęs 18 taškų (8 atk.kam.), Mindaugas Valaitis pridėjo 15, o Mindaugas Mockus – 9 (8 atk.kam.).

Nugalėtojų komandai daugiausiai taškų pelnė Gintaras Leonavicius – 28, Andrius Montrimas – 16 ir Tomas Seikūnas (5 rez.perd.) – 13.