Rinktinės kapitonas kaltina prezidentą

2006-10-11 11:38
Artūras Anužis, „Lietuvos žinios“

Lietuvos rinktinės kapitonas 31 metų 200 cm ūgio Mindaugas Žukauskas tikina, jog netvarką šalies krepšinyje savo kalbomis kelia pats Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas. Žukauskas neigia Šarūno Jasikevičiaus ir Arvydo Macijausko teiginius apie netvarką šalies rinktinėje, tačiau paklaustas apie komandos gydytoją nuo komentarų susilaikė.

Kalbėti reikia tarpusavyje

– Kaip reagavote į pastarojo mėnesio įvykius Lietuvos krepšinyje?
– Kaip čia reaguosi. Lietuvos krepšinyje vyksta cirkas, ir tiek. Gaila, kad tokie dalykai Lietuvoje dedasi, ir krepšinis pūva nuo galvos. Turiu omenyje LKF prezidentą. Krepšinis pradėjo pūti kaip žuvis. Jeigu taip elgiasi prezidentas, kokia gali būti tvarka visame Lietuvos krepšinyje?

[image=4928 left Mindaugas Žukauskas: "Nesijaučiu kažkuo nusikaltęs, jaučiuosi tik prisidėjęs prie rinktinės pergalių"]– Kas jus labiausiai papiktino?
– Garasto nusišnekėjimai. Jeigu žmogui dvejinasi, jis nebežino, ką daryti. Vieną kartą kalba vienaip, vėliau – kitaip. Iš pradžių sako, kad Antanas Sireika blogas, toks ir toks, o vėliau per LKF posėdį jau šneka, kad ateityje rinktinėje galbūt vėl norėtų matyti tą trenerį. Garastas prieštarauja savo mintims. Reikia susitvarkyti LKF viršuje ir tuomet kažką daryti. Visa tai prasidėjo nuo valdžios rinkimų, tačiau jis viską bando suversti treneriui ir žaidėjams ar kažkam kitam.

Man komandoje dar niekas nieko nesakė, bet tikiu, kad situacija daugeliui žaidėjų žinoma. Tai tikrai nedaro garbės Lietuvos krepšiniui. Kai problemų nėra, lietuviai bando susikurti patys. Kiti problemas sprendžia, kai būna blogai. Šalies rinktinė kitose šalyse būna juodinama tik tuomet, kai patiria fiasko. O mus pradeda juodinti, kai problemų nėra. Man skaudu ir šlykštu klausytis tokių kalbų.

– Ar manote, kad pasikeitus LKF prezidentui situacija Lietuvos krepšinyje pasikeistų?
– Nežinau, ar pasikeistų. Tai priklausytų nuo to, koks žmogus ateitų dirbti. Jeigu ateitų jaunas, protingas žmogus, galbūt kas nors ir pasikeistų. O kokia gali būti tvarka, kai žmogus šnekėdamas prieštarauja pats sau? Tam pačiam Garastui reikėtų bandyti grįžti – imtis trenerio darbo. Jis sakė, kad jei neatsirastų kandidatų, galėtų ir pats sugrįžti, tad gali pabandyti.

– Apie problemas Lietuvos rinktinėje prabilo ir Macijauskas bei Jasikevičius. Esate komandos kapitonas, daugiausia bendraujate su treneriu ir vadovais. Ar sutinkate su Macijausko ir Jasikevičiaus teiginiais?
– Tų problemų buvo visada ir visur, bet jos turi būti sprendžiamos viduje, neturi būti paviešintos. Jei žaidėjui kas nors nepatinka, jis turi ateiti ir sakyti komandos vadovams. Tikrai prieštarauju teiginiams, kad situacija yra bloga, rinktinėje yra netvarka. Tikrai nedirbame taip, kaip būdavo prieš 10-20 metų. Situacija tikrai gerėja, nėra taip blogai, kaip kažkas šneka. Kiekvienas gali turėti savo nuomonę, bet jos viešinti spaudai nereikia. Visame pasaulyje problemos pirmiausia sprendžiamos išsiaiškinant tarpusavyje. Jeigu taip susitvarkyti nesiseka, tada jos viešinamos.

– Macijauskas užsiminė, kad rinktinės gydytojas neva stokoja kompetencijos.
– Tie, kas susidūrė su daktaru, turbūt turi sunkumų. Aš problemų dėl sveikatos neturėjau, todėl šios situacijos komentuoti negalėčiau. Dabar rinktinėje yra nauja aparatūra, anksčiau tokios neturėjome.

Atmosfera buvo draugiška

[image=6449 right Lietuvos rinktinės kapitonas tvirtina, kad planai nuversti Antaną Sireiką buvo kurpiami dar prieš pasaulio pirmenybes]– Kaip rinktinė sutarė Japonijoje? Ar komandos neskaldė vidiniai nesutarimai?
– Tikrai ne. Atmosfera ekipoje buvo kuo puikiausia, su žaidėjais kur nors eidavome ne po du ar tris, o visa komanda. Laisvą dieną pasižvalgyti po miestą ar papietauti eidavome visi 12 žaidėjų, jokių nesutarimų tarp mūsų nebuvo. Puikiai sutarėme ir su treneriu. Niekas su juo nesipyko. Galite to paklausti bet kurio žaidėjo, visi tvirtins tą patį.

Kokių nors konfliktų gal ir kildavo per rungtynes, esant žaidimo situacijoms, bet kiekvienas mūsų turi sportinį pyktį, kuris išsiverždavo, ir vienas kitam ką nors pasakydavome dėl to, kad visi labai norėdavome laimėti. Tačiau visa tai likdavo aikštėje. Už jos ribų sutarėme puikiai. Taip buvo ne tik šiemet, bet ir ankstesniais metais.

– LKF vykdomasis komitetas rinktinės pasirodymą įvertino nepatenkinamai. Ar sutinkate su tokiu vertinimu?
– Tegul vertina. Jie būtų buvę nepatenkinti ir tuomet, jeigu būtume užėmę penktąją vietą. Mums buvo iškeltas tikslas užimti ketvirtąją vietą, bet jos neužėmėme, ir jie yra nepatenkinti. Rimo Kurtinaičio rinktinė užėmė septintąją vietą, tačiau juos įvertino patenkinamai.

Jau prieš čempionatą viskas buvo rezgama ir daroma, kad būtų galima nuversti trenerį ir dar kažką. Visos tos šiukšlės buvo rengiamos prieš čempionatą ir pilamos, kad tik rinktinei nepasisektų. Tikslas užimti ketvirtąją vietą buvo iškeltas dar nežinant, kokia komanda vyks į čempionatą. Viskas buvo daroma tam, kad tik mums nepasisektų ir būtų galima pakeisti trenerį. Jautėme spaudimą ir per visą čempionatą. Buvo „varoma" ant trenerio, žaidėjų. Dar prieš rungtynes su Italija buvo kalbama, kad reikia trenerį atstatydinti, kad komanda neturi jokios taktikos.

Čia politika. Manau, viskas yra dėl pinigų. Artėja 2011 metų Europos čempionatas, kažkas nori sueiti ir pasidalyti pinigus. Nežinau, ar taip iš tiesų yra, tai tik mano nuomonė.

Džiaugiasi prisidėjęs prie pergalių

– Turbūt teko pasikalbėti su Sireika jau po jo atsistatydinimo?
– Taip, teko pasišnekėti. Žmogus supranta, kad vyksta kažkokios
nesąmonės, ir tiek. Jis neturi jokio užnugario, niekas jo nepalaiko, ir jis nebeturėjo noro ir jėgų kovoti su vėjo malūnais.

– Pareiškėte, kad jeigu Sireika bus nuverstas, į rinktinę bus sunku sukviesti geriausius žaidėjus.
– Pažiūrėkite, Macijauskas jau atsisakė atvykti į rinktinę. Aišku, sukviesti žaidėjus nebus lengva. Kita vertus, pasikeis treneris, galbūt į rinktinę atvyks tie žaidėjai, kurie nenorėjo žaisti esant Sireikai.

– Ar pats neketinate baigti karjeros nacionalinėje komandoje?
– Kiek žinau iš tų visų kalbų, į rinktinę manęs niekas nebekvies. Tačiau dėl to nė kiek neišgyvenu. Rinktinei atidaviau visas vasaras per 10 metų. Kaip galima sakyti, kad žaidėjas yra per senas ir netinkamas rinktinei? Nesijaučiu kažkuo nusikaltęs, jaučiuosi tik prisidėjęs prie rinktinės pergalių. Jeigu vis dėlto sulauksiu kvietimo, reikės labai gerai pagalvoti, ar atvykti į rinktinę. Visi įvykiai ir kalbos atima norą vykti į rinktinę. Reikia daug permąstyti, daug galvoti, ar verta važiuoti į komandą ir aukoti visą vasarą.


Rodyti komentarus
ech...man tau jau,tiesa pasakius,nusibodo tos ivairiausios kalbos apie ta betvarke rinktineje...... gal jau baigiam? pasibaige cempionatas,treneris nuverstas,kai kas nusivyle,kiti patenkinti pasieke ko nori... idomu kiek tai tesis... pritariu zukauskui,jog problemu yra visur ir visada,tik kitur viskas sprendziama daug subtiliau-rinktines viduje ;)
2006-10-15
+1
Atsakyti
Pernelyg taškomasi geriausiais žmonėmis - žiauri ir Lietuvai bloga tiesa !i
2006-10-14
Atsakyti
MVai.Taigi kad laimėjo,o kas dar kada nors ką laimės?
2006-10-14
-1
Atsakyti
tai kad jau nusibodo del sireiciko klavisus maigyt. ner ka bepridet, tik tiek, kad ima nervint jau. reik pamirst ji - i istorijos siukslyna! laimejo auksa, tai laimejo. reikejo iseit laiku...
2006-10-14
+1
Atsakyti
Garastą lauk .
2006-10-13
Atsakyti
Dariau, kokie dar klausimai del laikrascio tau kyla, kodel taip Sireika suvarinejamas buvo. taaigi prisimink LKL finalu rezultatus ir bus aisku. ir beje, puikus komentaras. prisimenant tavo pozicija del Sirekos, netgi kiek netiketas
2006-10-13
+1
Atsakyti
labai durnai atrodo, kai zmones savo nuomone pareiskia ka nors su sh.. maldami.. pvz, "tas urodas", "tam i pensija metas".. nu o jei patinka kas nors tai "saunuolis":) galima pagalvoti, kad situose zodziuose daug prasmes slepiasi, arba tokiu budu bandoma kazkokia minti iki pasnekovu danest:)) is tikruju, tai skamba tusciai kaip ir atrodo patys zmones, kurie taip pasake:) cia jums, ponai chaosmaker ir MVai:) jei jau zukauska uz jo zodzius kritikuot, tai jums uz jusu viesai pareikstus "prasmingus" komentarus isvis reikia kiausus raut:))
o siaip, manyciau, kad negalima zmones (sireika ar zukauska) smerkti vien uz tai, kad jie dirbt norejo, siule savo pastangas.. pagal savo galimybes, aisku.. kitas klausimas, kas tuos zmones samde! 2003 metais sireika herojus, ji perrinko antram 4 metu sezonui, o siandien jis sh.. gabalas.. lietuvos krepsinio didziausia klaida, nesekmiu priezastis... o jis kaip dirbo savo metodais taip ir dirba.. tai prie ko cia sireika? suprastejo rezultatai, neimlus naujovems, pasakei "aciu, krepsinis turi vystytis" kaip civilizuotose salyse daroma, issiskyrei graziuoju... bet ne, reikia pries tai butinai su sh.. sumaisyti, parodyti kas kaltas, nors gali but nebutinai klatas.. gaunasi, gyvenimas nuo rezultatu iki rezultatu... gerai, tai gerai, blogai, tai cia ne mes (lkf), cia jis pats prisiko... o ponams sirgaliams irgi toks mastymas parankus ir atmintis trumpalaike, neilgesne kaip keleta menesiu... tai kokie jus sirgaliai blin, kuom jus geresni uz lkf? tokie pat pizdukai:)
2006-10-13
+3
Atsakyti
lopas taz zukauskas. i pensija jam
sireikos uztarejas atsirado blemba
2006-10-13
-1
Atsakyti
Minde aiskina , kad Sireika buvo verciamas dar pries cempionata . Su tuo sutinku , taciau nuo saves pridesiu , kad ne pries si cempionata , o dar pries pernai buvusi EC , kai rinktinei treniruojantis Palangoje "Lietuvos rytas" isspausdino straipsni "Sireika-Lietuvos rinktines duobkasys" . Tada as nesupratau , kam ta reikejo daryti , kam kelti sumaisti ? Taciau pernai rinktine pasirode gerai , niekam neuzkliuvo ir "Lietuvos rytas" metams nurimo . Siemet vel viskas prasidejo is pradziu . Vare "Lietuvos rytas" ant Sireikos i vienus vartus , skirtumas tik tas , kad siemet pagrindas tam jau buvo . Sireikos pasirodyma PC ir krepsinio federacija ivertino "nepatenkinamai" ar "blogai" . Tik va man neaisku viena , kaip "Lietuvos rytas" , kuris buvo pagrindinis trenerio vertikas is posto , ketina dalintis 2011 m EC pinigus ? Su kuo jis dalinsis ? Kokius zmones sukiš i vadovaujancius postus ? Ka jie ten isvis rezga ? Gaila , taciau i siuos klausimus atsakyma sudiktuos laikas , tik siandien aisku viena- "Lietuvos rytas" tikrai turejo kazkokiu nesveiku keslu nuimti treneri .Vien uztenka pasiziuret i tame laikrastyje publikuotu straipsniu pavadinimus , kaip pvz :"kaip vadovavo taip ir traukiasi" , be to , tame laikrastyje nebuvo nei vieno interviu ar specialistu pasisakymu palaikanciu Sireika , taciau pilna buvo tokiu , kurie vare ant sireikos i vienus vartus . Variau ant sireikos ir as ir to nesigailiu , bet kodel sitoki propagandos vola uzstume ant sireikos rytas ? Del pinigu ? Minde sako , kad del pinigu .
2006-10-12
+4
Atsakyti
Sireiką pašalino,nes reikėjo suvaidinti,kad kažką daro.Bet iš tikrųjų,tai ta LKF kol kas nieko gero nenuveikė .
2006-10-12
-1
Atsakyti
Mano, nuomone, Žukauskas teisus, bet manau, kad išeit be Garasto turėtu ir visą likusi LKF valdžia, tik va bėda kas juos galėtu pakeisti? Manau, kad kas ir galėtu juos pakeisti tikrai nenorės to daryti, nes toks darbas daug jėgų ir nervų kainuoja.
2006-10-12
Atsakyti
senas pirdzius patyletu... reikia pertvarku kasej, o visu pirmiausia reikejo ismest nafig uroda sireikina. tas sekmingai padaryta, laukiam toliau :-)
2006-10-12
-3
Atsakyti
M.Žukauskas yra teisus .
2006-10-12
Atsakyti
to egiduxz,
neatsakei i mano klausima ir purlotis pradejai. kita karta isiskaityk ka kiti raso pries maigydamas klava.
2006-10-12
+1
Atsakyti
Jaunas, ar tai ne bukumo israiska, kai komentuoji straipsni kurio neskaitei?
nuomone apie tai, kad zukauskas lenda i uzpakali... hm?! visu apsiktam treneriui, is kurio per likusia zukausko karjeros laikotarpi tikriausiai jokios naudos ispest nebeimanoma.. ponai, kur logika??? kodel anksciau tylejo.. taigi parase, ruosesi cempionatui ir stengesi siuksles is namu nenest...
dar buvo nuomone, kad i rinktine paimtas del to, kad is siauliu... hm... o ka vietoj jo paimt?? lukauska? ar jis zymiai geriau losia??? nepasakyciau.. daugiau sildytu suola ir esmines itakos nepadarytu.. gal jis jaunas ir perspektyvus? hm.. jam jau 27, jei neklystu, jo amziuje krepsininkai jau buna atsiskleide, o tas pats zukauskas jau buvo eurolygos, europos cempionu ir t.t. sireika tikrai neiskojo tasku darytojo, jam reikejo patikimo atsarginio.. zukauskas turi didele tarptautiniu rungtyniu patirti, garseja kaip gerai besiginantis zaidejas.. jis atrode kaip geresnis variantas.. man toks sireikos sprendimas atrodo logiskas!
2006-10-12
+1
Atsakyti
Jaunas> na va visi argumentai... neskaiciau...
su dalimi Mindos issakytu zodziu sutinku. Garasto nusisnekejimai ir dviveidiskumas mane irgi jau visikai uz... buvo
2006-10-11
+2
Atsakyti
ir beje sito straipsnio neskaiciau nes tingiu, biski per daug man :))) Tik siaip savo nuomone issakiau apie Sireikia ;)
2006-10-11
-5
Atsakyti
oj grybas... Sulindes tam Sireikai i sikna kad net baisu ziuret, tik per Sireika tokie grybai rinktinej ir lose... Antroj rinktinej Sireika sukises puse Siauliu... Toks kaip Velius, sededavo visa sezona ant suolo Siauliuose o paskui kandidatas i rinktine ir antroj rinktinej losia... tai jau geriau leidzia to jantroj rinktinej jaunus perspektyvius zaidejus lost tai bent nauda butu is to ne kazkokius Velius, Cepulius, Urbonus ar dar kazka... Tragedija... Sireikai jau senai reikejo pasitraukt...
2006-10-11
-1
Atsakyti
tomz:
vienintelis ismusu vaflis esi tu !!!maziau cia vaflenkis!!!pats budamas toks ant kitu varo!
2006-10-11
-4
Atsakyti
Tai ko anksciau tylet reikejo? Ko niekas nesnekejo apie salygas gydytojo? Nesuprantu, tipo jei nesirupina tai px zaiskim taip.. Tai kokio b*bio ten i ta rinktine eiti zaist kai tokios salygos ne vienus metus yra, uz ja jei po cempo pilva atmatas ant LKF prezidentas komandos kapitonas, macius, ir kiti zmones kurie net nezaide... Jei taip blogai tai ko zaidzia uz rinktine?
2006-10-11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 39

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.