Lukas Grabauskas pelnė 14 taškų ir buvo vienas rezultatyviausių
Nuotr. fibaeurope.com
Lietuvos 18-mečių rinktinė iškovojo savo didžiausią pergalę Europos jaunių čempionate Latvijoje.

Sauliaus Štombergo treniruojami krepšininkai antrojo etapo rungtynėse 96:57 (30:9, 18:20, 26:20, 22:8) sutriuškino Čekijos bendraamžius.

E grupėje lietuviai iškovoję dvi pergales ir patyrę vieną pralaimėjimą. Čekai pasiekę vieną pergalę ir du sykius pripažinę varžovų pranašumus.

Per pirmąsias šešias susitikimo minutes nepriekaištingai besigynę lietuviai varžovams neleido pelnyti nė taško ir spurtavo 18:0.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Lietuvos jaunių rinktinės persvara perkopė 20 taškų ribą – 30:9.

Antrajame kėlinyje, kurį 20:18 laimėjo čekai, žaidimas išsilygino, tačiau lietuvių persvara nuolat viršydavo 20 taškų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje mūsiškiai pirmą kartą susikrovė 30 taškų pranašumą – 79:49, o 36-ąją minutę komandas skyrė 41 taškas – 94:53.

Dvylika Lietuvos komandos žaidėjų rungtyniavo bent po 10 minučių. Išskyrus Augustą Šuliauską, visi pelnė taškų.

Lietuviai pataikė 50 proc. dvitaškių (18/36), 40 proc. tritaškių (17/42) ir 75 proc. baudų (9/12). Kova dėl kamuolių laimėta net 50-30.

Kibūs lietuvių gynybiniai veiksmai privertė čekus gerokai dažniau klysti – 19-10.

Tai rezultatyviausios Lietuvos ekipos rungtynės Europos jaunių čempionate. Kol kas daugiausia taškų (74) buvo įmesta į slovėnų krepšį.

Štombergo auklėtiniai pademonstravo ir kol kas geriausią žaidimą ginantis. Prieš tai mažiausiai taškų į jų krepšį įmetė prancūzai, tačiau ši dvikova buvo pralaimėta 58:67.

Rytoj Lietuvos jaunių rinktinė 20:45 val. kausis su E grupės lyderiais Rusijos krepšininkais.

Lietuvos jaunių rinktinė: Haroldas Saprykinas 17, Ričardas Verbickas 17, Lukas Grabauskas 14, Žydrūnas Jurgutis 13.

Čekijos jaunių rinktinė: Martinas Peterka 15, Prokopas Slanina 12, Radovanas Kourilas 11, Jiri Soula 8.