Anksti įgyta persvara dar negarantuoja pergalės. Tuo SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynėse įsitikino Kauno „Atletas“, iššvaistęs pirmajame kėlinyje turėtą 15 taškų pranašumą ir namie 79:88 (30:19, 12:27, 22:24, 15:18) turėjęs pripažinti Kėdainių „Nevėžio“ persvarą.

Tai buvo kol kas pačios sėkmingiausios „Atleto“ rungtynės šį sezoną. Jie iki mačo pabaigos kovojo prieš varžovus, kuriems dar prieš tris savaites Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse bejėgiškai pralaimėjo 69:101.

Kauniečių veteranas Darius Lukminas per pirmąsias 7 minutes surinko 9 taškus ir padėjo šeimininkams išsiveržti į priekį 25:10. Visgi kelis kartus suklydę puolime „Atleto“ krepšininkai leido varžovams lengvai pelnyti taškus ir skirtumas sumažėjo perpus – 17:25.

Prasidėjus antram kėliniui kauniečiai dar pirmavo 11 taškų persvara (40:29), tačiau kėdainiečių įžaidėjas Tomas Rinkevičius pelnė 8 taškus iš eilės ir priartino savo ekipą (37:40), o po septynių Valdo Kaukėno taškų svečiai jau pirmavo – 46:42.

Po didžiosios pertraukos atrodė, kad „Atleto“ žaidimas galutinai sugriuvo – skirtumas šoktelėjo iki 14 taškų „Nevėžio“ naudai (61:47). Tada Lukminas ir Darius Dimavičius kartu pelnė 9 taškus iš eilės ir rungtynėse vėl atgijo intriga – 57:65.

Po Lukmino tritaškio iki mačo pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes komandas skyrė vos 2 taškai (76:78 „Nevėžio“ naudai), tačiau tada kelis kartus šeimininkai nesugebėjo užbaigti atakų, o tašką rungtynėse padėjo Audrius Mineikis, pataikęs tritaškį iki mačo pabaigos likus žaisti 65 sekundes ir padidinęs savo ekipos persvarą iki 7 taškų (84:77).

„Yra dvi priežastys, kodėl „Atletas“ šįkart rungtyniavo sėkmingiau. Pirma – Darius Lukminas, kuris daro viską, ką turi daryti geras antras numeris – atakuoja ir perduoda kamuolį. Kita priežastis – galbūt komanda atsipalaidavo po pirmosios pergalės 30 taškų skirtumu“, – po mačo komentavo nugalėtojų treneris Gintaras Leonavičius.

„Atletas“ ir toliau SEB BBL pirmenybėse lieka be pergalių, tuo tarpu „Nevėžiui“ tai buvo pirmasis laimėjimas.

„Atletas“: Darius Lukminas 25 taškai, Valdas Dabkus 17 (10 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai), Mantas Simonavičius 12, Darius Dimavičius ir Remigijus Trakimas po 8.

„Nevėžis“: Gytis Sirutavičius 28, Valdas Kaukėnas 24, Tomas Rinkevičius 12, Mindaugas Sakalauskas 8 (10 rez. perd., 5 atk. kam.).