Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) pirmadienį buvo sužaistos penktojo turo dvikovos. Vienintele dar nė sykio nepralaimėjusia komanda išliko Lietuvos kūno kultūros akademija, tuo tarpu nei vienos pergalės iškovoti nepavyko Lietuvos žemės ūkio universiteto krepšininkams.

Pirmąją nesėkmę čempionate patyrė namuose žaidę čempionų titulą ginantys Šiaulių universiteto auklėtiniai, o jų skriaudėjais tapo uostamiesčio studentai. Dar vienas netikėtas rezultatas užfiksuotas Vilniuje, kur vietos Mykolo Romerio universiteto komanda kartu su LSKL čempionate debiutavusiu Mindaugu Lukauskiu palaužė Kauno technologijos universiteto krepšininkus.

Dar vienas įdomus penktojo turo įvykis nutiko Kauno sporto halėje, kur kaip ir buvo pažadėjęs, LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas susirungė su atsitiktinai išrinktu LKKA studentu Vytautu.

LSKL mecenato UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Cibauskas bei sirgalius susirungė žaidime „Studentas savižudis“, kuriame reikia mesti baudos metimus. Pirmasis Vytauto metimas skriejo pro šalį, tačiau likę trys buvo tikslūs ir sirgalius iškovojo sąžiningai iškovotą prizą. Tuo tarpu buvusio krepšininkoo Cibausko visi trys metimai tikslo nepasiekė ir jis buvo priverstas pripažinti varžovo pranašumą.

Už iškovotą pergalę Vytautas buvo apdovanotas originaliu „Time Team“ krepšinio kamuoliu, originaliais „Time Team“ marškinėliais bei vakariene penkiems žmonėms bet kurioje pasirinktoje vietoje už 200 Lt.

Beje, Cibausko staigmenos ne tik nesibaigė, bet tik prasidėjo. Paklaustas renginio vedėjo, ar nežada prašyti revanšo, Cibauskas pažadėjo surengti jį kitą savaitę, todėl ateinantį pirmadienį LSKL prezidentas varžysis siūlydamas dar didesnių prizų.

Penktąją pergalę iškovojo LKKA

Penktąją pergalę iš eilės iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai, kurie Kauno sporto halėje rezultatu 95:87 (25:16, 15:27, 29:15, 26:29) įveikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.

Susitikimo pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais – du tritaškius pataikė VGTU ekipos lyderis Martynas Girnius, o po antrojo Artūro Milaknio tritaškio LKKA krepšininkai išsiveržė į priekį 13:10. Kauniečiai tęsė spurtą ir po atkarpos 11:0 pirmavo 21:10. Po pirmojo kėlinuko šeimininkai pirmavo 25:16.

Antrąjį kėlinuką LKKA studentai pradėjo ramesniu ir labiau užtikrintu žaidimu, o jų pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų (31:18). Tačiau VGTU auklėtiniai neplanavo pasiduoti ir ėmė mažinti atsilikimą. Svečiai pelnė 9 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (28:31). Likus žaisti 3 minutes sostinės krepšininkams pavyko išlyginti rezultatą (37:37), o vėliau ir persverti jį savo naudai (39:37). Prieš didžiąją pertrauką VGTU pirmavo 43:40.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę sugrįžę LKKA studentai susigrąžino persvarą (44:43). Pasinaudodami svečių klaidomis šeimininkai ėmė didinti pranašumą ir sužaidus pusę trečiojo kėlinuko komandos vėl skyrė dviženklis taškų skirtumas (62:52), o po trijų kėlinukų LKKA pirmavo 69:58.

Nors paskutinį kėlinuką vilniečiai pradėjo aktyviai, intrigos sukurti jiems nebepavyko. Kauniečiai beveik visą likusį susitikimo laiką pirmavo įtikinamu dviženkliu pranašumu ir tik paskutinę ketvirčio minutę VGTU krepšininkams pavyko pataikius du tolimus metimus iš eilės sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (87:93). Vis dėlto LKKA ekipa nepaleido pergalės iš rankų bei laimėjo susitikimą rezultatu 95:87.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Milaknis, surinkęs 20 taškų (tritaškiai 5/8), Mindaugas Tamušauskas pridėjo 14, Martynas Bindza ir Paulius Abramavičius (5 rez. perd.) – po 13.

VGTU komandai daugiausiai taškų surinko Girnius - 20, Justas Pociūnas ir Šarūnas Šliogeris – po 12, Domantas Bimba – 11.

Pirmąją nesėkmę patyrė ir šiauliečiai

Šiauliuose čempionų titulą ginantys vietos universiteto (ŠU) auklėtiniai patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną. Rezultatu 68:80 (13:19, 15:34, 20:12, 20:15) jie nusileido uostamiesčio krepšininkams (KU).

Jau prieš susitikimą, paaiškėjo, kad ŠU komandai padėti galės vos šeši krepšininkai. Likusieji kartu su pagrindine „Šiaulių“ ekipa išvyko į Latviją.

Rungtynių pradžia buvo nervinga ir nerezultatyvi, o per pirmąsias 2 minutes nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Pirmieji į krepšį pataikė šiauliečiai, kurie po sėkmingos atkarpos išsiveržė į priekį 8:2 ir privertė minutės pertraukėlės paprašyti klaipėdiečių trenerį Saidą Senkų. Klaipėdiečiai ėmė mažinti atsilikimą, o aikštelėje pasirodęs Julius Žurna „solinio koncerto“ pradžioje tritaškiu metimu persvėrė rezultatą savo naudai (12:10). Po pirmojo ketvirčio svečiai pirmavo 19:13.

Antrojo kėlinuko pradžioje klaipėdiečiai įgijo dviženklį pranašumą (35:19). Namuose kovoję ŠU auklėtiniai nesugebėjo rasti priešnuodžių puikiam svečių puolimui ir iki didžiosios pertraukos likus 2 minutėms atsilikinėjo beveik dvigubu skirtumu (23:45). Po dviejų kėlinukų – triuškinama KU persvara 53:28.

Po didžiosios pertraukos ambicingi praėjusio sezono čempionai puikiai sužaidė pirmąsias 3 minutes, pelnydami 9 taškus be atsako. Skirtumas tarp komandų sumažėjo, o prieš lemiamą ketvirtį KU turėjo 17 taškų pranašumą 65:48.

Atsitiesti šiauliečius ragino ir universiteto rektorius, stebėjęs rungtynes iš žiūrovų tribūnos. Šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (61:71), tačiau pavargę šiauliečiai nespėdavo gynyboje bei turėjo pripažinti klaipėdiečių pranašumą. Laimėję susitikimą 80:68 uostamiesčio krepšininkai namo grįžo su antrąja pergale šį sezoną.

Rezultatyviausiai KU komandoje žaidė Žurna, pelnęs 30 taškų (tritaškiai 8/10), Dainius Vaitelis pridėjo 13 (15 atk.kam.), Linas Narkus – 10 (9 atk.kam.).

ŠU komandoje Donatas Orelikas surinko 19 taškų, Renatas Jonelis – 17 (13 atk. Kam.), Mažvydas Čepliauskas – 12.

Sustiprėjusi MRU ekipa palaužė KTU

Vilniuje antrąją pergalę iškovojo Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai, kurie su debiutavusiu Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėju Lukauskiu po įtemptos ir permainingos kovos 89:86 (26:16, 27:29, 19:22, 17:19) palaužė Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą.

Susitikimas prasidėjo labai atkakliai ir rezultatyviai. Po dviejų Gintaro Leonavičiaus taškų su varžovo pražanga pranašumas išaugo dar labiau (13:8). Tačiau persvara netruko ištirpti, o MRU gretose taisyti situaciją pradėjo Lukauskis. Teisininkai susigrąžino 5 taškų pranašumą (19:14), o kėlinuko spurtavo ir įgijo dviženklį pranašumą 26:16.

Antrajame kėlinuke po Vytenio Jasikevičiaus dvitaškio su pražanga MRU persvara sumažėjo iki 8 taškų (34:26). Tačiau dėl kauniečio Pauliaus Gasiūno techninė pražangos šeimininkai tuoj pat susigrąžino dviženklį skirtumą, o likus 4 minutėms iki didžiosios pertraukos MRU pirmavo 44:31. Ketvirčio pabaigoje sėkmingai spurtavo kauniečiai, sumažinę deficitą iki 8 taškų – 45:53.

Po pertraukos aikštėje vėl užvirė atkakli kova. Sužaidus 3 minutes teisininkai pirmavo 60:53. MRU ekipą į priekį vedė Leonavičius ir Janas Jurgo, kurių pastangos pavyko išlaikyti pranašumą. Po kelių iš eilės rezultatyviai pasibaigusių antpuolių vilniečiai vėl atitrūko kiek saugesniu skirtumu – 72:61. Tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė KTU ekipa, po kurios spurto 6:0 rezultatas sušvelnėjo iki 72:67.

Sužaidus 3 minutes 2 taškus su pražanga pelnė Jasikevičius – 75:78. Prabėgus dar minutei KTU po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 79:78. Pirmaujanti komanda ėmė keistis po kiekvienos atakos. Likus žaisti 2 minutes rezultatas lygus – 84:84. Likus 25 sekundėms Leonavičius pataikė tik vieną baudos metimą (87:86). KTU paskutinėje atakoje prarado kamuolį, kurį perėmęs Lukauskis užbaigė susitikimą. MRU laimėjo rungtynes 89:86.

Laimėtojams 19 taškų surinko Jurgo. 15 taškų pridėjo Leonavičius (6 rez. perd.), po 14 – Andrius Montrimas ir Lukauskis (8 atk. kam.).

Kauniečių gretose 27 taškai Jasikevičiaus sąskaitoje. 14 įmetė Gasiūnas.

VPU sutriuškino LŽŪU

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) sporto salėje aikštelės šeimininkai šventė pergalę rezultatu šventė 101:78 (29:14, 22:20, 21:16, 29:28), o sutriuškinimą patyrusi Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komanda taip ir neiškovojo pirmosios šį sezoną pergalės.

VPU komandos taškų sąskaitą taikliu metimu iš po krepšio atidarė Justas Sinica, o po to sekė du taiklūs šeimininkų tritaškiai ir rezultatas tapo 8:0. Vilniečiai išlaikė panašų tempą bei persvarą – sužaidus 4 minutes VPU pirmavo 11:3, po to 18:9, o po pirmojo kėlinuko šeimininkų pranašumas buvo daugiau nei dvigubas (29:14).

LŽŪU antrąjį ketvirtį pradėjo spausdami varžovus po visą aikštę ir pirmieji pelnė taškus. Aikštelėje vyravo gynybinis krepšinis, tačiau kauniečių atsilikimas vis tiek nemažėjo. Nepaisant LŽŪU ekipos minutės pertraukėlių, VPU pranašumas dar prieš antrojo kėlinuko viduryje pasiekė 20 taškų ribą – 38:17. Antrojo ketvirčio pabaigą LŽŪU ekipai pasisekė sužaisti sėkmingiau, bet nuo varžovų juos vis dar skyrė 17 taškų deficitas – 34:51.

Po didžiosios pertraukos LŽŪU krepšininkams pavyko sumažinti skirtumą iki 13 taškų – 53:40. Tačiau VPU krepšininkai nepaleido žaidimo vadelių ir atstatė pranašumą. Ketvirčio pabaigoje persvara ir vėl pasiekė 20 taškų ribą, o po dar kelių sėkmingų atakų išaugo iki 25 taškų (72:47). Kėlinys baigėsi rezultatu 72:50.

Lemiamas kėlinukas nežadėjo jokių pokyčių, o diskvalifikacine pražanga nubaustas LŽŪU puolėjas Remigijus Kazulis. Netrukus VPU pranašumas pasiekė 27 taškus. Likus lygiai 3 minutėms iki mačo pabaigos VPU ataką gražiu dėjimu užbaigė Darius Čiūta. Intrigos aikštėje jau nebebuvo. Sirgalių palaikomi vilniečiai pasistengė pelnyti šimtąjį tašką. VPU pergalė buvo užfiksuota rezultatu 101:78.

Daugiausiai prie pergalės prisidėjo atitinkamai 24 ir 21 tašką surinkę Darius Griškėnas (9 atk.kam., 5 rez.perd.) bei Tadas Šablinskas (8 atk.kam.). 17 taškų pridėjo Justas Kaziliūnas, 12 – Čiūta.

LŽŪU komandoje išsiskyrė 21 tašką pelnęs Tomas Rekstys (10 atk.kam.) ir 20 taškų surinkęs Vygintas Grinis.