FIBA Europos lyga pasiekė finišo tiesiąją. Trečiadienį Stambule (Turkija) startavęs finalinio ketverto turnyras baigsis Sankt Peterburgo "Dinamo" (Rusija) arba Kijevo "Kyiv" (Ukraina) triumfu. Šios komandos trečiadienį pusfinaliuose palaužė savo oponentus.

"Dinamo" komanda, kurioje trenerio asistentu dirba Kęstutis Kemzūra, 92:81 (31:32, 13:17, 23:17, 25:15) nugalėjo Maskvos srities "Chimki" (Rusija) krepšininkus.

Nors per pirmąjį kėlinį iniciatyvą savo rankose turėjo "Dinamo", susikrautą persvarą iki ketvirčio pabaigos "Chimki" panaikino.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos žaidimas buvo apylygis. Prieš prasidedant lemiamam kėliniui "Dinamo" turėjo minimalią persvarą – 67:66.

Kėlinį buvęs "Žalgirio" įžaidėjas, o dabar "Dinamo" narys Edas Cota pradėjo 5 taškais, padidinęs maskviečių persvarą iki 5 taškų – 72:66.

Likus 7 minutėms, Ognjenas Askrabičius leido Maskvos ekipai susikrauti 10 taškų pranašumą – 77:67.

Per likusį laiką "Chimki" nesugebėjo pavyti oponentų. "Dinamo" išlaikė bent 8 taškų persvarą.

"Dinamo": Ognjenas Askrabičius 28 taškai (12/16 dvitaškių, 11 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai), Kelly Mc Carty 18 (7 atk. kam.), Edas Cota 15 (8 rez. perd.), Jonas Stefanssonas 14.

"Chimki": Melvinas Bookeris 30, Rubenas Wolkowisky 15 (11 atk. kam.), Oscaras Torresas 12, Aleksandras Petrenka 10.

Kitame pusfinalyje Kijevo "Kyiv" krepšininkai 88:72 nugalėjo namuose žaidusius Stambulo "Fenerbache" žaidėjus.

"Kyiv" į priekį šovė jau rungtynių pradžioje – 11:2. Netrukus skirtumas pasiekė net 13 taškų ribą – 17:4, vėliau – ir 14 – 21:7.

Per likusius daugiau kaip tris kėlinius "Kyiv" išlaikė solidų atstumą. "Fenerbache" pavyko priartėti tik iki 9 taškų, tačiau per paskutinįjį kėlinį ukrainiečiai atitolo iki 16 taškų.

"Kyiv": Sergejus Čikalkinas 17, LaMarras Greeras ir Marcusas Norrisas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 16, Ioannis Giannoulis 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Edmundas Valeika 8.

"Fenerbache": Omeras Onanas 25, Erdalas Bibo 13, Trevoras Harvey 10 (5 atk. kam.), Marcas Salyersas 8 (9 atk. kam.).

Finale, kuris vyks ketvirtadienį 20 valandą, "Dinamo" kovos su "Kyiv". Prieš tai "Chimki" dėl trečiosios vietos varžysis su "Fenerbache".

2005-04-28 12:48
siaip cia nelabai stipri lyga, yra gal kokios 3 stiprios komandos
2005-04-28 08:57
To SaRaS: Retorinis klausimas: O kaip imanoma geriau pasirodyt uz 1 vieta? uzimti 0,5 vieta ar net nuline :)
2005-04-27 22:36
nu is tikro laimejo kas ir turejo laimeti... paziuriu dabar, kad sitos rusu komandos ir kyiv tikrai galetu zaisti ulebe ir pasirodytu kur kas geriau nei portugalai... :)
2005-04-27 22:29
stiprus turnis tas FEL :) nors pasiziurint i komandu sudetis, tai neblogai atrodo, bent jau ruskiu komandos....