Antrose finalo varžybose vakar Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai puikiai sužaidę ketvirtą kėlinį 75:65 palaužė savo varžovus iš Kauno technologijos universiteto (KTU) ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

Nuo pat pirmų varžybų minučių KTU krepšininkai išsiveržė į priekį ir tris kėlinius  kontroliavo įvykius aikštelėje. Žaisdami apgalvotą pozicinį žaidimą svečiai laimėjo visus tris kėlinius ir prieš paskutinį varžybų ketvirtį turėjo 11 taškų persvarą – 45:56.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje VDU komanda, palaikoma itin gausiai susirinkusių sirgalių, ėmė sparčiai tirpdyti KTU turėtą persvarą, o iki varžybų pabaigos likus 3 minutėms šeimininkų komandos kapitonas Paulius Motiejūnas pirmą kartą išvedė į priekį VDU ekipą – 61:60. Svečiai atrodė sutrikę, įsivėlė į sau neparankų greitą chaotišką žaidimą. Ketvirtajame kėlinyje įsižaidė ir VDU centro puolėjas Darius Šilinskis, kuris per šią atkarpą pelnė 13 iš 15 savo taškų ir atkovojo keletą svarbių kamuolių.

„Pastaruoju metu nelabai sekėsi žaisti, tad pirmiausia pats sau norėjau įrodyti, kad galiu rungtyniauti gerai. Ketvirtajame kėlinyje pavyko susikaupti ir sužaisti naudingai“, - po varžybų sakė D.Šilinskis.

VDU komanda ketvirtą kėlinį laimėjo rezultatu 30:9. Abiejų ekipų treneriai skirtingai komentavo įvykius šiame varžybų ketvirtyje.

„Mūsiškius slėgė didelė atsakomybė, todėl iš pradžių atrodėme susikaustę. Be to, varžovų komanda žaidė labai gerai, mums sunkiai sekėsi įveikti jų aikštės gynybą. Manau, persilaužimą pavyko pasiekti todėl, kad mes patys laiku ėmėme gintis aikšte. Apsigynus pavyko greitai kontratakuoti ir mes pradėjome kontroliuoti įvykius aikštelėje“, - sakė VDU komandos treneris Arūnas Juknevičius.

„Tris kėlinius diktavome sąlygas savo varžovams, o ketvirtajame tiesiog pritrūko jėgų. Kariaudamas dviem frontais toli nenueisi“, - sakė KTU komandos treneris Henrikas Giedraitis, turėdamas galvoje tai, kad daugelis jo komandos krepšininkų neatsisako pažaisti ir už įvairias mėgėjų komandas.

VDU komandoje rezultatyviausiai žaidė Arūnas Krivonis (17 taškų, 10 atkovotų, 3 perimti kamuoliai) ir Regimantas Ostreika (16 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 6 klaidos).

KTU ekipai daugiausia taškų pelnė Aurimas Andrijauskas – 14. Martynas Dabulis ir Darius Kalnutis surinko po 12 taškų, o centro puolėjas Airidas Nutautas pelnė 11 taškų ir atkovojo net 14 kamuolių.

Kovoje dėl trečios vietos Mykolo Romerio universitetas (MRU) išvykoje užtikrintai 106:88 nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universitetą (LŽŪU) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Nugalėtojams Renaldas Seibutis pelnė 25 taškus, Gintaras Leonavičius – 23. LŽŪU komandos gretose išsiskyrė Marius Vansavičius, surinkęs 24 taškus, Tomas Rekstys ir Edvardas Vetrenka pelnė po 14.

Trečiosios finalų varžybos įvyks gegužės 1 dieną, sekmadienį. Didžiojo finalo dalyviai susitiks 14.00 val. KTU sporto salėje, Radvilėnų pl. 19, Kaunas. Mažojo finalo dalyviai rungtynes pradės 13.00 val. MRU sporto salėje, Ateities g. 20, Vilnius.