Natūralizacija šiandieniniame krepšinyje – ne naujiena. Dažniausiai tai renkasi šalys, neturinčios gilių krepšinio tradicijų, ar tiesiog mažos valstybės, kurios neturi pajėgių krepšininkų.
Europos čempionate Slovėnijoje iš 24 komandų net 10 savo sudėtyje turės natūralizuotą krepšininką. 9 krepšininkai bandys tapti tuo, kuo prieš dvejus metus Lietuvoje tapo Bo McCalebbas – komandos lyderiais.
Pristatome geriausius natūralizuotus Europos čempionato krepšininkus. Skliausteliuose nurodytas klubas, kuriame krepšininkas rungtyniavo praėjusį sezoną.
„Rungtyniavau savo paskutinius metus Serbijoje ir vieną dieną sulaukiau makedonų skambučio – jie norėjo, kad žaisčiau už jų komandą, – kaip prieš trejus metus tapo makedonu, aiškino McCalebbas. – Aš nieko neklausiau apie vietą. Tiesiog pasakiau „taip“ ir kitą dieną buvau Skopje.“
Po trijų dienų McCalebbas tapo Borche McCalebbovskiu.
„Kiekviena komanda turi teisę į natūralizuotą žaidėją, – kalbėjo Makedonijos federacijos generalinis sekretorius Dejanas Lekičius. – Jis atvyko, jam patiko mūsų šalis, patikome mes ir jis patiko visiems. Jis tikras makedonas.“
McCalebbas gimė ir užaugo Naujajame Orleane, JAV.
Statistika Eurolygoje: vid. 13 tšk., 2,7 atk. kam., 2,4 rez. perd.
28 metų krepšininkas yra atsarginis įžaidėjas Gruzijos rinktinėje. Pagrindinį atakų organizatorių George Tsintsadzę keičiantis natūralizuotas amerikietis ne tik puikiai atlieka įžaidėjo pareigas, bet gali rungtyniauti ir atakuojančio gynėjo pozicijoje.
„Maccabi“ žaidėjas turi tvirtą charakterį ir yra pasirengęs išpildyti su juo siejamus lūkesčius.
Hickmanas gimė Šiaurės Karolinoje, JAV.
Statistika Eurolygoje: vid. 13,5 tšk., 3,1 rez. perd., 2,7 atk. kam.
2012 metų balandį Bosnijos ir Hercegovinos krepšinio federacija į pagrindinio įžaidėjo poziciją pasikvietė amerikietį Wrightą.
Atakų organizatorius kartu su Mirza Teletovičiumi ir Nihadu Djedovičiumi sudarys, kaip patys bosniai sako, „Didįjį trejetą“.
Wrightas gali pelnyti taškus, atiduoti rezultatyvų perdavimą ir įmesti tritaškį, ką jau įrodė pasiruošimo etape.
Wrightas gimė Ostine, JAV.
Statistika Europos taurėje: vid. 11,4 tšk., 5,5 rez. perd., 3,6 atk. kam.
Juodaodis amerikietis Lenkijos pilietybę gavo 2009 metais, kai vedė lenkę. Garsiausiuose Europos klubuose žaidęs puikus metikas Lenkijos rinktinės puolimą paverčia dar pavojingesniu.
30 metų atakuojantis gynėjas bus trečias svarbiausias lenkų krepšininkas po Marcino Gortato ir Maciejaus Lampe.
Kelati gimė Vašingtone, JAV.
Statistika Europos taurės varžybose: vid. 9,8 tšk., 2,2 rez. perd., 1,4 atk. kam.
Italijos rinktinę sustiprino puikus įžaidėjas – Dieneris 5 metus rungtyniavo NBA lygoje, todėl turi didelį patirties bagažą. Italijos pilietybė jam buvo suteikta dėl to, kad jo žmonos tėvai yra italai.
Italams praradus beveik visus savo lyderius, atakų organizatorius turės daugiau laiko ne tik laikyti kamuolį savo rankose, bet ir dažniau atakuoti krepšį.
Šių metų Europos čempionatas Dieneriui bus pirmasis. Tačiau įtemptas tvarkaraštis (5 rungtynės per savaitę), kaip teigia krepšininkas, gali neigiamai atsiliepti 31 metų žaidėjo kūnui.
Dieneris gimė Viskonsine, JAV.
Statistika Europos taurės varžybose: vid. 15,2 tšk., 8,5 rez. perd., 1,7 atk. kam.
Jeteris karjerą Europoje pradėjo 2007 metais, kai pasirašė sutartį su Kijevo „BC Kyiv“ ekipa. Po sėkmingo sezono krepšininkas paliko gerą įspūdį tiek komandos vadovams, tiek Ukrainos federacijai ir šią vasarą gavo šalies pilietybę.
Įžaidėjas aikštelėje sugeba viską – pelnyti taškus, gerai gintis, sėkmingai perduoti kamuolį komandoms draugams bei regzti greitas atakas.
Per savo 7 metų karjerą 29 metų Jeteris vieną sezoną NBA lygoje atstovavo Sakramento „Kings“ ekipai, taip pat rungtyniavo Rusijoje, Ispanijoje ir Izraelyje.
Jeteris gimė Los Andžele, JAV.
Statistika aukščiausioje Kinijos lygoje: 25,3 tšk., 5,5 rez. perd., 3,9 atk. kam.
Po puikaus sezono Zagrebo „Cedevita“ komandoje 2011 metais (vid. 18,9 tšk., 5,8 rez. perd. Adrijos lygoje) Draperis sulaukė kvietimo prisijungti prie Kroatijos nacionalinės komandos. Ilgai nesvarstęs, 180 cm ūgio krepšininkas sutiko ginti šalies garbę.
Antrasis įžaidėjas Kroatijos rinktinės kapitonui Roko Leni Ukičiui leis ne tik pailsėti, bet ir į aikštelę įneš drausmės bei greičio.
Amerikiečiui tai bus antrasis Europos čempionatas. 29 metų krepšininkas Kroatijos rinktinėje debiutavo prieš dvejus metus Lietuvoje vykusiose Europos pirmenybėse.
Draperis gimė Baltimorėje, JAV.
Statistika Eurolygoje: vid. 1,9 tšk., 1 rez. perd., 1,1 atk. kam.
Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos įžaidėjas prieš pasiruošimo etapą gavo Juodkalnijos pilietybę ir iškart prisijungė prie nacionalinės komandos treniruočių stovyklos.
Juodkalnijos trenerių štabas rinkosi tarp dviejų amerikiečių – Rice'o ir Tayloro Rochestie. Vis dėlto, Luka Pavicevičiaus žaidimo planui labiau tiko Rice'as.
26 metų kairiarankis atakų organizatorius gali būti lyderiu, puikiai pelno taškus ir asistuoja komandos draugams.
Rice'as gimė Virdžinijoje, JAV.
Statistika aukščiausioje Vokietijos lygoje: vid. 15,8 tšk., 4,4 rez. perd., 1,9 atk. kam.
Johnsonas pilietybę gavo savo tėčio dėka, kuris gimė ir užaugo Didžiojoje Britanijoje.
„Tai – ypatingas jausmas, – po praėjusių metų olimpinių žaidynių rungtynių su Rusija kalbėjo Johnsonas. – Negaliu to apsakyti žodžiais. Jaučiuosi labai laimingas ir pagerbtas, galėdamas atstovauti Didžiajai Britanijai ir savo šeimai.“
Atakuojančio gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis kanadietis Didžiajai Britanijai atstovaus antrą Europos čempionatą iš eilės. Iš rikiuotės iškritus pagrindiniams britų lyderiams, Johnsonas tapo vienu svarbiausių komandos krepšininkų.
24 metų krepšininkas pasižymi energingu žaidimu abejose aikštelės pusėse.
Johnsonas gimė Toronte, Kanadoje.
Statistika aukščiausioje Italijos lygoje: vid. 8,1 tšk., 3,5 atk. kam., 0,8 rez. perd.
2011 metais 206 cm krepšininką su judaizmu supažindino jo koledžo kambario draugas. Tais pačiais metais Tyusas su savo žydiškų šaknų turinčia žmona priėmė judaizmą, o po metų gavo ir Izraelio pilietybę.
25 metų sunkiojo krašto pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas neseniai išsigydė čiurnos traumą, dėl kurios praleido pusę pasiruošimo etapo.
Amerikietis pasižymi atkovotais kamuoliais, blokais ir energingu žaidimu.
Tyusas gimė Misūryje, JAV.
Statistika Europos taurės varžybose: vid. 8,1 tšk., 3,7 atk. kam., 1 blok. met.
Prenumeruokite BasketNews ir gaukite išskirtinį turinį.