Lioras Eliyahu prametė net 7 baudos metimus
Nuotr. AP-Scanpix
Europos čempionato starte – dar viena staigmena. Pirmose A grupės rungtynėse britai po pratęsimo 75:71 (22:17, 12:13, 13:22, 19:14, 9:5) patiesė žydus ir iškovojo pirmą pergalę šiais metais.

Iki pat trečio kėlinio abi komandos žaidė apylygiai, tačiau 35 minutę žydai po 5 iš eilės Omrio Casspio taškų buvo išsiveržę į priekį 8 taškų skirtumu (62:54).

Vis dėlto Kyle'o Johnsono ir Myleso Hessono vedini britai atsitiesė ir prisivijo izraeliečius (66:64).

Rungtynes baigti galėjęs Lioras Eliyahu prametė abu baudos metimus ir likus 12,9 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos prasižengė prieš britų įžaidėją Andrew Lawrencą, kuris realizavo abi baudas ir žydams paliko galimybę rungtynes išplėšti paskutiniu metimu.

Kieron  Achara
PTS 18 | REB 13 | AS 1 | ST 1
Vis dėlto, Yogevas Ohayonas paskutinę sekundę prametė ir komandoms teko žaisti pratęsimą (66:66).

Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 40 sekundžių Yotamas Halperinas prametė dvitaškį, o Johnsonas tritaškiu pelnė savo 22 tašką ir likus 15,8 sek. išvedė britus į priekį (73:71).

Po minutės pertraukėlės kamuolį savo rankose turėję žydai suklydo, o rungtynių herojus, paskutinę ataką iš Nissimo kamuolį perėmęs Andrew Sullivanas realizavo abu baudos metimus, kurie britams atnešė pirmą pergalę Europos čempionate.

Izraelis: Afikas Nissimas 17, Omri Casspi 13 (11 atk. kam.), Yotamas Halperinas 12 (5 atk. kam.), Lioras Eliyahu 11 (14 atk. kam.).

Didžioji Britanija: Kyle'as Johnsonas 22 (6 atk. kam.), Kieronas Achara 18 (13 atk. kam.), Mylesas Hessonas 14 (6 atk. kam.), Andrew Sullivanas 8.

Antrąsias Europos pirmenybių rungtynes britai ketvirtadienį žais su Prancūzijos rinktine. Tuo tarpu žydai išmėgins jėgas su Ukrainos krepšininkais.

Pergalingas britų dvitaškis:

Rungtynių vaizdo reportažas:

2013-09-04 21:07
Žydai turėjo dideli potencialą laimėt, bet visos mažos smulkmenos susidėjo taip, kad virstų pergale britams. Pritrūko taiklesnių baudų, na nors vienos, po to kvaila pražanga prieš britus ketvirtam kėlinyj, jo pabaigoj esant +2 Izraelio naudai, dar neįkrito lemiamu galėjęs tapti Ohayono metimas ir pratęsimo pabaigoj pamestas kamuolys. Bent vienas dalykas iš šitų paminėtų būtų susiklostęs palankiau Izrealiui ir pergalė būtų jų rankose, bet nereikia čia tų kas būtų jeigu būtų, sveikinimai britams su pirma ir gal net ne paskutine pergale čempionate

hmz
velniuxVa čia sakyčiau pati didžiausia staigmena kol kas. Kad latviai laimės kažkaip tikėjausi, Gruzijos pergalė irgi nieko stebėtino (gal tik nemaniau, jog bus toks didelis skirtumas). Suomiai, aišku, nustebino įveikdami tokią komandą kaip Turkija, bet jie jau praėjusiam čempionate išėjo iš grupės ir pagadino nervus ne vienai stipriai ekipai. Tuo tarpu UK prieš čempionatą atrodė geriausiu atveju kaip kokio B diviziono (kol dar tokie buvo) lentelės antros pusės komanda. Jau su Dengu, Archibaldu, Freelandu, Bonsu ir dar pora pagrindinių stebuklų nerodė, o čia nei vieno jų nėra. Tikrai žiauriai keista. Kai Izraelis pagal sudėtį yra pajėgus peštis dėl antros vietos grupėje...

Pati didziausia staigmena kad turkai gavo, o kad anglai laimejo tai cia jokia staigmena.
2013-09-04 18:55
2013-09-04 18:40
game winneris
Didžiosios Britanijos žaidėjo - Kyle'o Johnson'o pergalingas metimas lemiamais momentais prieš Izraelio rinktinę:).

+1
2013-09-04 18:26
Zymka
Gerai sulose britai,cia tikrai staigmena :D O izraeliui reik da puolima gerint,nes prasti reikalai bus jau dar rimtesniu varzovu, gal taip but ,kad is grupes neiseis arba vos vos islips:D

--
2013-09-04 18:21
Draugiškose rungtynėse nei vienos pergalės, o va čempionata iškarto pirma pergale normaliai visai.
2013-09-04 18:16
Nu kai du lyderiai : Casspi ir Eliyahu abu kartu sudejus 12 baudu prameta, tai tikrai nekazka.
2013-09-04 18:11