Lietuvos studentų krepšinio lygoje buvo sužaisti šeštojo turo mačai. Vienintelis netikėtas rezultatas užfiksuotas sostinėje, kur Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai nepasigailėjo čempionų titulo ginančių Šiaulių universiteto (ŠU) studentų ir sutriuškino juos 96:71.

Kaip ir kiekvieną savaitę, į Kauno sporto halę susirinkusiems sirgaliams buvo surengtas niekur kitur nerengiamas šou.

Be jau tradiciniu tapusiu totalizatoriaus konkurso, kurio nugalėtojai apdovanoti originaliais „Time Team“ marškinėliais bei kitais suvenyrais, surengtas ir atsakomasis LSKL mecenato UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininko ir pirmenybių prezidento Rimanto Cibausko mūšis su praėjusią savaitę baudų metimų konkursą laimėjusiu sirgaliumi Vytautu ir jo komanda.

Šį kartą šiek tiek pakeistos žaidimo taisyklės. Konkurso dalyviai turėjo suburti 12 žaidėjų komandas. Vytautui talkino sirgaliaus draugai bei „Žalgirio“ šokėjos, o Cibausko komandoje be krepšinio aistruolių buvo ir sekretoriato darbuotojai. Kiekvienam buvo suteikta galimybė po vieną kartą mesti nuo baudų metimo linijos. Po ypatingai atkaklios kovos Vytauto ekipa iškovojo pergalę bei laimėjo originalių „Time Team“ marškinėlių, ypatingąjį „Time Team“ kamuolį bei vakarienę už 500 litų bet kurioje pasirinktoje vietoje.

Prieš šou programos prisijungė ir LSKL talismanas – „Time Team“ tigriukas Timukas. Jis surengė konkursą, kurio metu mokino vaikinus bei merginas šokti, o po to visus dalyvavusius pakvietė suvalgyti specialųjį studento rinkinį už ypatingai mažą kainą.

Ilgesniųjų pertraukėlių metu aikštelėje pasirodydavo atlikėjai Linas ir Simona, savo šokiais džiugino „Žalgirio“ šokėjos, o muziką grojo Dj Darius D.

LKKA pratęsė pergalių seriją

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) autsaideriai Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai rezultatu 76:91 (18:19, 22:18, 21:26, 15:28) turėjo pripažinti čempionato lyderių Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentų pranašumą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo LŽŪU komanda, kuri įgijo pranašumą 11:7. Išlyginti rezultatą favoritais laikytiems LKKA auklėtiniams pavyko tik paskutinę ketvirčio minutę (15:15), o po antrojo Ryčio Grigaičio dėjimo iš eilės LKKA pabaigė ketvirtį pirmaudami 19:18.

Antrajame kėlinuke LKKA krepšininkai padidino atotrūkį iki 7 taškų (27:20), tačiau rankų nuleidę LŽŪU sportininkai neužtruko išlyginti rezultato, o po Tomo Reksčio bei Povilo Stasiulionio dvitaškių su pražangomis LŽŪU pranašumas išaugo iki 4 taškų (36:32). Persvarą LŽŪU ekipai pavyko išlaikyti iki pat kėlinuko pabaigos – 40:37.

Įtampa aikštelėje neatslūgo ir po didžiosios pertraukos. LKKA krepšininkai išlygino rezultatą taikliu tolimu metimu (40:40), o likusį kėlinuko laiką nė vienai komandai nepavyko įgyti svaresnio pranašumo. Po trijų ketvirčių 63:61 pirmavo LKKA krepšininkai.

Paskutiniame kėlinuke sėkmingiau startavo LŽŪU auklėtiniai, kurie pelnė 6 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai 67:63. Vis dėlto LKKA krepšininkai susigrąžino pranašumą (70:69), o po Reksčio dėjimas persvara ir vėl priklausė LŽŪU komandai (71:70). LŽŪU komanda dar bandė stabdyti įsibėgėjusius LSKL čempionato lyderius, tačiau nesėkmingai. Pagreitį įgiję LKKA studentai sėkmingai sužaidė susitikimo pabaigą bei iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 91:76.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 21 tašką surinkęs Rytis Grigaitis, po 18 taškų pridėjo Artūras Milaknis ir Vidmantas Užkuraitis, 12 – Ramūnas Barys.

LŽŪU ekipoje sunkiai sustabdomas buvo Povilas Stasiulionis, pelnęs 25 taškus (12 atk.kam.), Tomas Rekstys pridėjo 19 taškų, Vygintas Grinis – 12 (5 rez.perd.).

VPU komanda sutriuškino čempionus

Trečiąją pergalę pirmenybėse iškovojo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai, savo aikštėje rezultatu 96:71 (16:27, 23:10, 28:20, 29:14) palaužę čempionų titulą ginančią Šiaulių universiteto (ŠU) komandą.

Šiauliečiai į sostinę atvyko šešiese, tačiau jau pirmosiomis minutėmis iš rikiuotės iškrito pirštą stipriai sumušęs įžaidėjas Vytautas Padgureckas. Visą susitikimo laiką svečiai buvo priversti rungtyniauti be keitimų.

Susitikimo pradžioje abi komandos labai daug klydo ir itin netaikliai atakavo krepšį iš visų aikštelės vietų. Kiek sėkmingiau susitikimą pradėjusi VPU ekipa po pirmųjų 4 minučių buvo priekyje 7:4. Po pusantros minutės atsitiesė ir ŠU krepšininkai, kurie pasivijo varžovus ir išsiveržė į priekį 12:9. Pedagogų treneris tuoj pat paprašė minutės pertraukėlės. Tačiau VPU žaidimas ir toliau strigo, o svečiai didino persvarą, kuri netruko peržengti dviženklę ribą – 23:11. Pirmąjį kėlinuką ŠU ekipa baigė pirmaudama 11 taškų skirtumu (27:16).

Tik antrajame kėlinyje prie VPU komandos prisijungė Vilniaus „Sakalams“ atstovaujantys žaidėjai – Justas Sinica, Mindaugas Reminas ir Rolandas Vaičius. Jiems pirmosiomis minutėmis gana sunkiai sekėsi įsilieti į žaidimą, o ŠU įgijo 18 taškų pranašumą – 34:16. Sužaidus pusę antrojo ketvirčio šiauliečiai toliau kontroliavo situaciją (37:23). Tuomet sekė pedagogų spurtas 9:0. Likus 10 sekundžių iki didžiosios pertraukos Sinicos tritaškis į priekį išvedė jau VPU ekipą – 39:37. Tokiu rezultatu ir pasibaigė antrasis kėlinys.

Trečiajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė šiauliečiai ir išlygino rezultatą (39:39), tačiau tuoj pat praleido tritaškį į savo krepšį. VPU krepšininkai ėmė po truputį didinti. Sužaidus 4 minutes šeimininkai pirmavo 52:43. Netrukus pedagogų persvara pasiekė ir 12 taškų – 60:48. Be keitimų rungtyniaujantiems ŠU krepšininkams ėmė trukti jėgų. Ketvirčio pabaigoje pailsėti progą gavo VPU lyderiai ir tuo metu komandos žaidimas truputį stabtelėjo, bet prieš lemiamą kėlinį vilniečiai toliau buvo priekyje 67:57.

Paskutiniame kėlinuke VPU krepšininkai kontroliavo situaciją aikštėje ir sėkmingai laikė maždaug 10 taškų pranašumą. Iki mačo pabaigos likus 5 minutėms rezultatas buvo 77:65. Tuomet pedagogai laimėjo atkarpą 12:0 ir išsiveržė į priekį 89:65. Per paskutines 5 susitikimo minutes svečiai pelnė tik 6 taškus, dėl to Šiaulių komanda patyrė triuškinamą pralaimėjimą 25 taškų skirtumu – 96:71.

Prie pergalės daugiausiai prisidėjo 25 taškus pelnęs ir 8 kamuolius atkovojęs Chmieliauskas. 18 taškų surinko J.Sinica (10 atk. kam.), 15 – Šablinskas (13 atk. kam.), 13 –.Reminas, po 10 – Matulevičius ir Ragauskas.

Šiaulių gretose geriausiai sekėsi 20 taškų pelniusiam ir 14 kamuolių atkovojusiam ekipos kapitonui Joneliui. 17 taškų pridėjo Golovinas, 14 – Orelikas ir 11 – Rauktys.

Po mačo specialiais VPU įsteigtais prizais buvo apdovanoti geriausi šiame sutikime abiejų komandų žaidėjai. Pedagogų gretose juo išrinktas Rolandas Vaičius, o ŠU komandoje - Renatas Jonelis.

VDU krepšininkai nugalėjo MRU auklėtinius

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai po atkaklios kovos sporto halėje rezultatu 85:72 (23:18, 23:25, 14:11, 25:18) įveikė Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus iš Vilniaus.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje vyko atkakli kova ir nors pranašumas priklausė VDU ekipai, svaresnės persvaros įgyti nepavykdavo. Po dešimtojo MRU puolėjo Andriaus Montrimo taško į priekį išsiveržė sostinės komanda (16:15), tačiau kauniečiai netrukus susigrąžino persvarą ir pabaigė kėlinuką pirmaudami 23:18.

Antrąjį kėlinuką svečiai pradėjo aktyviau ir išlygino rezultatą (23:23), tačiau atsipalaidavo ir leido šeimininkams rinkti taškus. Netrukus VDU persvara išaugo iki 8 taškų (34:26). Tačiau Jano Jurgo inicijuotas MRU spurtas davė vaisių – deficitas ne tik ištirpo, tačiau po atkarpos 11:0 svečiai išsiveržė į priekį 41:39. Vis dėlto ketvirtį VDU krepšininkai baigė sėkmingai ir ilsėtis išėjo pirmaudami 46:43.

Po didžiosios pertraukos ir vėl sėkmingiau rungtyniavo šeimininkai, kurie tiksliai užbaigė pirmąsias atakas bei padidino pranašumą iki 9 taškų (52:43). Vis dėlto svečiai sustiprino gynybą bei taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio bei sumažino atsilikimą iki 3 taškų (49:52). Kėlinuko pabaigą ir vėl užtikrintai žaidė kauniečiai, kurie prieš lemiamą kėlinuką pirmavo 60:54.

Mažiau intrigos buvo paskutiniame kėlinuke. Patogias progas susikūrę Vilniaus krepšininkai, nepataikydavo, o grįžę į gynybą darė apmaudžias klaidas. Dėl to VDU komandos pranašumas tik augo ir po įspūdingo Povilo Šakinio dėjimo nuo savo vietų pakilę Kauno ekipos sirgaliai šviestlentėje matė jau 15 taškų persvarą (76:61). Susitikimą VDU komanda laimėjo rezultatu 85:72.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Žilvinas Kuklierius, pelnęs 17 taškų, Darius Šilinskis – 16, Paulius Motiejūnas – 15, Povilas Šakinis – 12.

MRU komandai daugiausiai taškų surinko Janas Jurgo ir Andrius Montrimas – po 18, Giedrius Giedra - 8.

Dar vieną pergalę iškovojo klaipėdiečiai

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai po permainingos ir atkaklios kovos savo aikštelėje rezultatu 92:89 (25:18; 16:21; 26:26; 25:24) privertė pasiduoti Kauno technologijos universiteto (KTU) auklėtinius.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, kurie sužaidus 4 pirmojo kėlinio minutes pirmavo 7 taškų skirtumu (13:6). Svečiams buvo pavykę priartėti, tačiau sėkmingai puolime žaidę klaipėdiečiai po pirmojo ketvirčio priekyje buvo tais pačiais 7 taškais (25:18).

Antrasis kėlinukas sėkmingiau klostėsi svečiams. Kauniečiai kėlinį pradėję spurtu 7:0 atstatė pusiausvyrą. Kėlinuko pabaigoje kauniečiams buvo pavykę persverti rezultatą (39:37), tačiau po taiklių Mariaus Kasiulevičiaus ir Mindaugo Mockaus metimų šeimininkai susigrąžino 2 taškų pranašumą (41:39).

Po didžiosios pertraukos aikštelėje tęsėsi atkakli kova. Trečiajame ketvirtyje kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai buvo įgiję 6 taškų persvarą (65:59), bet po kelių sėkmingų svečių atakų iš klaipėdiečių persvaros liko 2 taškai (67:65).

Ketvirtojo kėlinio pradžia svečiams nieko gero nežadėjo. Klaipėdiečiai paskutinįjį ketvirtį pradėję spurtu 12:0 pasiuntė kauniečius į nokdauną iš, kurio atsigauti pavyko tik rungtynių pabaigoje. Likus žaisti pusantros minutės klaipėdiečiai pirmavo 6 taškais, tačiau po taiklių Armino Šaulio ir Igno Razučio metimų uostamiesčio ekipos persvara ištirpo iki minimumo.

Iki rungtynių pabaigos likus 24 sekundėms KU gynėjas Julius Žurna prarado kamuolį. Po svečių paprašytos minutės pertraukėlės svečiai turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau A.Šaulys slystelėjo ir taip pat prarado kamuolį, taip palaidodamas viltis išplėšti pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Marius Kasiulevičius, pelnęs 27 taškus. Mindaugas Valaitis – 19, Linas Narkus – 12, Mindaugas Mockus – 11.

Svečių gretose išsiskyrė Arminas Šaulys, surinkęs 20 taškų. Darius Kalnutis – 17, Martynas Maumevičius – 16.