Svaraus Stepono Babrausko indėlio jo atstovaujamam klubui nepakako
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Vilniaus „Lietuvos rytas“ draugiškame keturių komandų turnyre Bamberge patyrė pirmą pralaimėjimą. Dirko Bauermanno auklėtiniai permainingose ir dramatiškose rungtynėse 79:81 (18:20, 21:22, 21:16, 19:23) nusileido turnyro šeimininkams – Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkams.

Pirmieji rungtynėse taškų sąskaitą atidarė vilniečiai, tačiau aikštės šeimininkai netrukus perėmė iniciatyvą. Po Stepono Babrausko tritaškio „Lietuvos ryto“ deficitas buvo minimalus, tačiau vėliau sostinės klubas pateko į duobę, o tuo pasinaudoję vokiečiai pabėgo į priekį 15:7. Vis dėlto, šis sustojimas buvo trumpalaikis ir „Lietuvos rytas“ daugiausiai Martyno Gecevičiaus ir Omaro Cooko pastangomis spurtavo 10:2 ir išlygino rezultatą (17:17). Po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai atsilikinėjo 18:20.

Antrame kėlinyje „Brose Baskets“ krepšininkai vėl užklupo Vilniaus komandą nepasiruošusią – aikštės šeimininkai per kelias minutes susikrovė dviženklę persvarą (36:26). Vis dėlto, po surengtos minutės pertraukėlės Bauermannas sutelkė savo auklėtinius kovai ir dar iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ sugebėjo ištirpdyti deficitą iki 3 taškų – 39:42.

Po pertraukos vilniečiai toliau demonstravo pakilų žaidimą ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (44:42). Kontrolės iš savo rankų nepaleidę Bauermanno auklėtiniai didino atotrūkį (53:47). Vokietijos čempionai stengėsi nepaleisti varžovų, tačiau persverti rezultato jiems nepavyko. Likus žaisti 10 minučių „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 60:58.

Paskutinę susitikimo atkarpą spurtu 8:0 pradėję vilniečiai pabandė atitrūkti (68:60), tačiau varžovai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir netrukus sugrąžino skirtumą į tokį, koks buvo prasidėjus ketvirčiui (68:66). Matydamas buksuojantį savo auklėtinių žaidimą, Bauermannas paprašė minutės pertraukėlės ir tai davė vaisių – vilniečiai laimėjo atkarpą 10:4 (78:72).

Tačiau laiko dar buvo užtektinai ir „Brose Baskets“ krepšininkai ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą – prasidėjus paskutinei minutei iš turėtos „Lietuvos ryto“ persvaros buvo likęs 1 taškas (78:77). Apmaudžiai sužaidę vilniečiai leido vokiečiams išsiveržti į priekį. Rungtynių pabaigoje „Lietuvos rytas“ realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų, po kurio rezultatas tapo lygus (79:79). Laiko paskutinei atakai turėjęs „Brose Baskets“ klubas išnaudojo paskutinę progą ir likus 0,2 sekundės išplėšė pergalę – 81:79.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 15 (2/2 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Stevanas Jelovacas 12 (5 atk. kam.), Steponas Babrauskas 11 (3/5 tritaškiai), Andreas Glyniadakis 10 (5/5 dvitaškiai), Milenko Tepičius 8, Juanas Palaciosas (7 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas po 7, Omaras Cookas 5 (5 rez. perd.), Tautvydas Lydeka 4, Dovydas Redikas ir Eimantas Bendžius taškų nepelnė, o Paulius Dambrauskas nerungtyniavo.

„Brose Baskets“: Rakimas Sandersas 13, Casey Jacobsenas (4/6 dvitaškiai) ir Maikas Zirbesas (7 atk. kam.) po 12, Sharrodas Fordas (5/8 dvitaškiai, 7 atk. kam.) ir Manuelis Rockmannas (4/6 dvitaškiai) po 11, Zackary Wrightas 10.

Sostinės klubas sekmadienį sužais paskutines turnyro rungtynes su Bandirmos „Banvit“ ekipa.