2006-10-27 16:47
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.

Prasidedant naujam Eurolygos sezonui tinklapis „BasketNews.lt“ kas savaitę apžvelgs pagrindines turo naujienas ir faktus, apžvelgs lietuvių pasirodymus, išrinks geriausių turo žaidėjų penketą. Pateikiame pirmąją Eurolygos apžvalgą.

Lietuviai Eurolygos starte sėdėjo ant suolo

Ilgai lauktas Eurolygos traukinys pajudėjo. Rungtynėmis Badalonoje antradienį prasidėjo prestižiškiausias Senojo žemyno vyrų krepšinio turnyras, kiekvieną savaitės trečiadienį ir ketvirtadienį prikaustantis krepšinio gerbėjų dėmesį.

Eurolyga atidarymo rungtynes surengė diena anksčiau nei kitas turo dvikovas. Taip ne tik šventiškai pradedamas sezonas, tačiau ir pristatomos lygos naujienos.

Šįkart didžiausia Eurolygos funkcionierių naujiena tapo naujo dizaino taurė. Žalvarinė spindinti „V“ formos taurė pakeis ankstesnį juodą trofėjų, amžiams liksiantį Maskvos CSKA laimėjimų lentynose.

Kad iškovoti naująją taurę favoritams nebus taip lengva, įrodė jau pirmasis mačas. 75-ąsias klubo įkūrimo metines švenčiantis Badalonos „Joventut“ namie tik po atkaklios turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos“, kuri yra laikoma pagrindine favorite laimėti Eurolygą, pranašumą.

Antro kėlinio pabaigoje „Panathinaikos“ turėjo 24 taškų deficitą, tačiau du tritaškiai prieš pat ilgąją pertrauką pakėlė svečių kovinę dvasią ir antroje dvikovos dalyje jie palaužė savo varžovus.

„Mano vyrai turėtų nustoti kalbėti apie finalinį ketvertą ir pradėti galvoti tik apie artėjančias rungtynes. Nors finalai bus rengiami Atėnuose, mes esame dar labai labai toli nuo to ir turime nueiti ilgą kelią“, – po mačo žaibais svaidėsi „Panathinaikos“ treneris Željko Obradovičius.

Apie finalinį ketvertą kol kas mažiausiai turbūt galvoja abu „Panathinaikos“ lietuviai. Didžiausias jų galvos skausmas kol kas yra mažas žaidimo laikas. Mače su „Joventut“ Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas kartu sudėjus aikštėje praleido 17 minučių, o antroje dvikovos dalyje abu prasėdėjo ant suolo. Ir nepelnė nė taško.

Šiškauskas mačą pradėjo starto penkete, ir per pirmą ketvirtį aikštėje praleido 7 minutes. Per šį laiką kamuolį rankose jis turėjo vos pora kartų ir švystelėjo skubotą tritaškį. Nors gynyboje lietuvis dirbo nepriekaištingai, tačiau jis pirmasis iš startinio penketo žaidėjų buvo pakeistas.

Antrame kėliny sugrįžęs į aikštę, Ramūnas puolime buvo pastebimesnis, tačiau vėl dukart paskubėjo – atakavo iš nepatogių padėčių – ir visam likusiam rungtynių laikui atsisėdo ant atsarginių suolo.

Tuo tarpu Javtokas savo 4 rungtynių minutes aikštėje praleido antrajame kėlinyje, kai Obradovičius, nebegalėdamas matyti, kaip Andrew Bettsas „maudo“ Dejaną Tomaševičių, nusprendė varžovo gynybą patikėti lietuviui. Javtokas gynyboje iškart uždarė Bettsą, puolime atliko efektingą perdavimą, kurio Dimitris Diamantidis nesugebėjo paversti taškais.

Tačiau kai privertęs prasižengti varžovą stojo prie baudų metimo linijos ir prametė pirmą metimą, Obradovičiaus iškart paliepė Mike‘ui Batiste‘ui kilti nuo atsarginių suolo ir keisti lietuvį. Javtokas prametė antrą baudą ir netrukus baigė pasirodymą rungtynėse.

Pasikliaudamas žaidėjais, su kuriais pernai laimėjo Graikijos pirmenybes, Obradovičius laimėjo rungtynes. Naujokai iš Lietuvos serbų treneriui kol kas pasitikėjimo nekelia.

Įdomus faktas:

• „Žalgirio“ pergalių-pralaimėjimų santykis pirmosiose Eurolygos rungtynėse yra 2-7.

Pirmojo etapo skaičiai:

• Šeimininkai laimėjo 9 rungtynes iš 12.
  • Didžiausią pergalę iškovojo Pirėjo „Olympiakos“, 19 taškų skirtumu įveikęs Vitorijos „Tau Ceramica“.
  • Net aštuonerios rungtynės pasibaigė 8 ar mažesniu taškų skirtumu.