Krepšininkų sutikimo šventę kaitino žymūs Lietuvos dainininkai Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Vilniuje Lietuvos rinktinės sirgaliai sutinka savo komandą. Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Sidabrinius berniukus pasveikino ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Vilniuje Lietuvos rinktinės sirgaliai sutinka savo komandą. Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Vilnius sutinka Europos vicečempionus Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Krepšininkų sutikimo šventę kaitino žymūs Lietuvos dainininkai Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Vilniuje Lietuvos rinktinės sirgaliai sutinka savo komandą. Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Sidabrinius berniukus pasveikino ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Vilniuje Lietuvos rinktinės sirgaliai sutinka savo komandą. Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Vilnius sutinka Europos vicečempionus Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Sidabro medalius Slovėnijoje vykusiame Europos čempionate iškovojusi Lietuvos rinktinė grįžo į tėvynę. Užsakomuoju reisu atskridusi Lietuvos rinktinė Vilniaus oro uoste nusileido 16.48 val. 

Krepšininkus ir trenerius prie lėktuvo trapo pasitiko specialiai papuoštas atviras autobusas, kuriuo komanda, lydima policijos eskorto, sostinės gatvėmis atvyko į Vilniaus Rotušės aikštę. 

Rinktinės autobusui įsukus į Vilniaus Rotušės aikštę scenoje suskambo Marijono Mikutačiaus „Trys Milijonai“.

Rinktinės krepšininkus ir trenerius scenoje pasitiko aukščiausi šalies vadovai – Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Premjeras Algirdas Butkevičius ir Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas.

Krepšininkai ant scenos kilo po vieną specialiai padarytu koridoriumi, prieš tai susimušdami rankomis su žiūrovais. Kiekvieną komandos žaidėją Grybauskaitė apdovanojo ąžuolo lapų vainiku, o Vilniaus meras Artūras Zuokas, Butkevičius ir Gedvilas juos perrišdavo tautine juosta.

Kartu su rinktine į Lietuvą negrįžo tik Linas Kleiza. Sutartį su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubu pasirašęs puolėjas tiesiai iš Liublianos išskrido į Turkiją, kur jo komanda jau po savaitės pradės kovas Super taurės turnyre.

„Šiandien mes visi kalbame ta pačia kalba – sutinkame savo čempionus. Ir visai nesvarbu, kokį medalį jie atvežė ar atveš. Lietuvai jie – visada čempionai. Jie parodė, kad Lietuva yra kovinga tauta. Jie dar kartą įrodė, kad lietuviai visada gebėjo apginti savo šalį. Būkite jiems pavyzdys“, – į tautą ir krepšininkus kreipėsi Prezidentė. 

Ji padėkojo krepšininkų tėvams, jų artimiesiems, mokytojams bei treneriams ir pažadėjo antradienį rinktinės žaidėjus pagerbti Prezidentūroje ir įteikti jiems valstybinius apdovanojimus.

„Norėjome padėkoti. Jautėme jūsų palaikymą viso čempionato metu. Ačiū, kad mumis tikėjote ir tikėsite. Jūs esate patys geriausi sirgaliai pasaulyje“, –  sirgaliams dėkojo komandos kapitonas Robertas Javtokas.

„Jūs buvote mūsų šeštas žaidėjas. Ačiū už palaikymą ir supratimą. Noriu padėkoti kapitonui ir komandai, už sunkias minutes. Turėdami tokius sirgalius mes dar išliksime aukštumoje“, – sakė Lietuvos rinktinės strategas Jonas Kazlauskas.

Lietuvos Premjeras nacionalinės komandos kapitonui Javtokui įteikė 240 tūkst. litų čekį – premiją už Europos čempionato sidabro medalius. 


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (34)
Tomazas
Gerbiu trenery rinktines, bet nesupratau ir as del jo poelgio, butent pries finala taip kalbeti.ar ten kazkas yvyko butent tuo momentu, ar jam del kazkokiu aplinkybiu pradejo stipriai dusia spausti, taip ir nesuzinosim tikriausiai. o motyvacijos tai tikrai zaidejams nedadejo, o gal dar ir kazkiek numuse. kaip galima taip kalbeti pries svarbiausias rungtynes- tipo as cia tik per prievarta del to kad manes prase, ir kad kazkuriais momentais man buna per sunku. taip pasiguosti galima savo seimai, arba zurnalistams kai cempionatas baigiasi ir tokios kalbos jau nieko nelemia. bet tik ne vyriausiam strategui zurnalistams taip kalbeti pries finala, kuris turi buti gelezinis tvirtybes pavyzdys zaidejams pries ateinacias kovas. gal cia buvo toks jo suplanuotas psichologinis ejimas, tipo parodyti kad ir as tik zmogus, o ne bejausmis diktatorius, taip bandant nuimti kazkoia tai ytampa tarp zaidejams. dabar pats kazlauskas gali vartytis kaip tik nori, kad tipo zurnalistai viska cia ispucia, bet kad prakalbo apie galimus pasitraukimus paciu blogiausiu momentu tai cia jau niekas nenuneigs. vnu zodziu, daug klausimu keliantis momentas ten buvo.....
2013-09-24
Atsakyti
kas tau?
su sidabru
2013-09-24
Atsakyti
LIETUVIS_Anonimasnesamone kad kleiza jau stambule.. kodel bogdanovic dar 4 dienas liks kroatijoje???Kleiza būtų atskridęs į Lietuvą tik kokiai valandai ir vėl turėjęs per visą Europą skristi į Stambulą. Jeigu būtumėm tapę čempionais, tai gal ir būtų tokią gaišatį daręs, o dabar dėl to koncerto su visokiomis Pareigytėmis ir politikų reklaminio šou tikrai neverta. Slovėnija daug arčiau Turkijos, tai iš ten tiesiai ir skrido jis. Pažiūrėjus kaip jis lošė, tai patriotizmo jam tikrai netrūko, netrūksta ir netrūks.


Kleiza gi spraito isgere ir ne i ta lektuva isedo....
2013-09-24
Atsakyti
Ismanantis
Va diena po ir tas euro chempas niekam nebeidomus. Viskas issakyta, viskas paziureta. Dabar nebent kokie komenataria pareis apie atskiro zaidejo pasirodyma arba trenerio veiksmus. Bet nei jokio dziaugsmo del antros vietos, nei pykcio del apgailetinai sulosto finalo. Toks jau sportas.
2013-09-24
Atsakyti
Anonimasnesamone kad kleiza jau stambule.. kodel bogdanovic dar 4 dienas liks kroatijoje???


Kleiza būtų atskridęs į Lietuvą tik kokiai valandai ir vėl turėjęs per visą Europą skristi į Stambulą. Jeigu būtumėm tapę čempionais, tai gal ir būtų tokią gaišatį daręs, o dabar dėl to koncerto su visokiomis Pareigytėmis ir politikų reklaminio šou tikrai neverta. Slovėnija daug arčiau Turkijos, tai iš ten tiesiai ir skrido jis. Pažiūrėjus kaip jis lošė, tai patriotizmo jam tikrai netrūko, netrūksta ir netrūks.
2013-09-24
+1
Atsakyti
Hanzerar cia tik mane uzkniso tas bicas kuris tampe krepsininkus uz rankos kaip kokius siuksles..? Galejo apsauga ji ir pasalint :)


Man tas šiukšlė su juoda kožanke irgi nepatiko. Reikėjo kokiam Javtokui jam vieną per ausį praleist.
2013-09-24
+3
Atsakyti
hhhNe tiek ir daug tu zmobiu susirinko, mazeja krepsinio pop[uliarumas, ir tai yra elementariai aisku kodel. Zmones pavargo , nuo masisko kiekio info apie ta krepsini, nors daug kas ir nesidomi


Buvo darbo diena ir ypač - pirmadienis, kai žmonės užsivertę darbais. Kadangi sutikimas buvo 5 valandą, o dauguma žmonių dirba iki 4.30-6.00, tai sutikime daugiausiai dalyvavo jaunimas, kurių paskaitos/pamokos baigėsi apie pietus. Kai 2010 metais sutiktuvės vyko apie 7-8 valandą, tai ir minia daug gausesnė buvo.
2013-09-24
+4
Atsakyti
hhh
Ne tiek ir daug tu zmobiu susirinko, mazeja krepsinio pop[uliarumas, ir tai yra elementariai aisku kodel. Zmones pavargo , nuo masisko kiekio info apie ta krepsini, nors daug kas ir nesidomi
2013-09-24
-3
Atsakyti
Anonimas
kai pasake kad kleizos nera sutikime,tai net nuotaika buvo dingusi kazkuriam laikui. taip ziuriai dar nera buve kad nei medaliais kasiorui nepasidziaugti su sirgaliais. tikiu kad klubas jam tokias salygas ystate, juk jis vienas brangiausiu zaideju siuo metu zaidzianciu europoje. gaila lino,buvo matyt kad taip tikejo iki pat paskutiniu minuciu...
2013-09-24
Atsakyti
djgaffer to Hanzer
Ne tave vieną.Aš ir atkreipiau dėmesį į tą durnelį.Galvojau,kad rankas nutrauks.:-)Jei rimtai,tai stapudovai turėjo apsauga prie jo stovėt,nes ir sužeist gali.O vyrams dėkui už sidabrą.Jūs geriausi!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-09-24
Atsakyti
ar cia tik mane uzkniso tas bicas kuris tampe krepsininkus uz rankos kaip kokius siuksles..? Galejo apsauga ji ir pasalint :)
2013-09-24
+2
Atsakyti
Puiku kad laimejo sidabro medali. Aisku aukso norejosi bet sidabras irgi puiku. Puikiai zaide si cempionata Mantas Linas Jonas ir Renaldas mano nuomone jie daugiausiai prisidejo prie sio sidabro. Labai nuvyle musu Nba zviozdos as maniau kad jie tikrai bus stiprus zaidejai rinktinei, bet kaip parode cempionatas toli grazu ne. Dirbt jiem ir dirbt ir maziau vaidint.
2013-09-23
+3
Atsakyti
SakalakaKleiza vienintelis is rinktines supranta, kad sidabra jie pralaimejo, o ne laimejo. Labai durnai cia LT sulose vakar dar dabar abydna. Juk tikrai prancuzai iveikiami yra... Kleiza vienintelis vakar nesidziauge ir net nebuvo jokiu reakciju kai i simbolini penketa ji paeme. Gaila man Kleizos. Dirbo vakar juodai, dare ka galejo, trauke kaip isgalejo, bet nieko nesigavo. Tikrai labai durnai viskas cia gavosi, bet respect Kleizai.


Ir ka? Paburbejai tusciai cia ir tiek.. tipo nuo tavo zliumbimo kas nors pasikeis...
2013-09-23
Atsakyti
Anonimas
UZ LIETUVA. UZ LIETUVA VYRAI
2013-09-23
Atsakyti
Sakalaka
Kleiza vienintelis is rinktines supranta, kad sidabra jie pralaimejo, o ne laimejo. Labai durnai cia LT sulose vakar dar dabar abydna. Juk tikrai prancuzai iveikiami yra... Kleiza vienintelis vakar nesidziauge ir net nebuvo jokiu reakciju kai i simbolini penketa ji paeme. Gaila man Kleizos. Dirbo vakar juodai, dare ka galejo, trauke kaip isgalejo, bet nieko nesigavo. Tikrai labai durnai viskas cia gavosi, bet respect Kleizai.
2013-09-23
-1
Atsakyti
Kleiza turbūt per daug spraito išgėrė, kad nepasirodė Vilniuj... :D
2013-09-23
-1
Atsakyti
asd
Neatvaziuos.
2013-09-23
Atsakyti
O kada į Kauną atvažiuos?
2013-09-23
-1
Atsakyti
Kad santykiai Kleizos nekokie su kai kuo matesi cempe ir ko Sabo nebuvo autobuse tai vaziavo
2013-09-23
+2
Atsakyti
edas
buvau tj gera svente!!!
2013-09-23
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.