Sankt Peterburgo "Dinamo" komanda triumfavo FIBA Europos lygoje. Rusijos ekipa, kurioje antruoju treneriu dirba Kęstutis Kemzūra, finale 85:74 (18:25, 23:8, 28:21, 16:20) palaužė Ukrainos komandą Kijevo "Kyiv".

Nuo sezono pradžios FEL favorite laikyta "Dinamo" laimėjo pirmenybes nesuklupusi nė karto. Sankt Peterburgo krepšininkai laimėjo visas 14 reguliariojo sezono rungtynių, 4 atkrintamųjų varžybų susitikimus bei du mačus finaliniame ketverte, vykusiame Stambule (Turkija).

Finalinis mačas "Dinamo" nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Antrojo kėlinio pradžioje "Kyiv" pirmavo 10 taškų skirtumu – 28:18. Tačiau ketvirtį rusai baigė spurtu 23:5 ir didžiosios pertraukos metu turėjo 8 taškų persvarą – 41:33.

"Kyiv" priešpaskutinę mačo minutę priartėjo iki 6 taškų (74:80), tačiau Edo Cotos pastangomis "Dinamo" sugebėjo išsaugoti pranašumą.

Naudingiausiu mačo žaidėju buvo pripažintas rezultatyviausias "Dinamo" krepšininkas Kelly Mc Carty.

"Dinamo": Kelly Mc Carty 24 taškai (7 atkovoti kamuoliai), Eduardo Cota 15 (8 atk. kam., 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti kamuoliai), Ognjenas Askrabičius 14 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Mate'as Miliša 13, Jonas Stefanssonas 9, Vladimiras Verejemanka 8 (6 atk. kam.).

"Kyiv": Marcelo Nicola 17 (7 atk. kam.), Andrejus Lebedevas ir LaMarras Greeras po 14, Marcusas Norrisas 12 (6 atk. kam.), Ioannis Giannoulis 12.

Beje, finaliniam susitikimui teisėjavo lietuvis Virginijus Dovidavičius.

Trečiąją vietą FEL pirmenybėse iškovojo Maskvos srities "Chimki" ekipa. Ji kovoje dėl trečiosios vietos ketvirtadienį 86:79 (17:15, 22:18, 22:17, 25:29) palaužė šeimininkų Stambulo "Fenerbache" krepšininkų pasipriešinimą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatas buvo lygus 15:15. Tačiau tada "Chimki" pelnė 10 taškų be atsako ir atsiplėšė dviženkliu skirtumu. Per likusį laiką "Fenerbache" nesugebėjo priartėti iki pavojingos ribos.

"Chimki": Melvonas Bookeris 20, Rubenas Wolkowisky 19 (9 atk. kam.), Oscaras Torresas 17 (8 atk. kam.), Aleksandras Petrenka 12 (5 rez. perd.), Aleksejus Savkovas 10.

"Fenerbache": Damiras Mrsičius 21 (7/15 tritaškių, 7 rez. perd.), Marcas Salyersas 18 (6 atk. kam.), Erdalas Bibo 14, Omeras Onanas 12.

2005-04-29 11:32