Didžiulę patirtį krepšinio aikštelėse sukaupęs Kęstutis Pilipauskas mano, kad tokių muštynių, kokios antradienį įvyko Utenoje, dalyvius reikėtų bausti griežčiau
Didžiulę patirtį krepšinio aikštelėse sukaupęs Kęstutis Pilipauskas mano, kad tokių muštynių, kokios antradienį įvyko Utenoje, dalyvius reikėtų bausti griežčiau
Nuotr. Fotodiena.lt/A.Pliadis
Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas LKL rungtynėse švilpė nuo pat pirmojo sezono. Aktyvią teisėjo karjerą jis pradėjo prieš 25-erius metus, o pastaruosius trejus eina komisaro pareigas. 

Tačiau tokio masto muštynes, į kurias antradienį įsivėlė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ krepšininkai 55-erių kaunietis savo akimis išvydo pirmą kartą. 

„Tokio tipo muštynės, kuriose man teko būti oficialiu asmeniu, pasitaikė pirmą kartą. Atvirai sakant, šiandien dar kartą peržiūrėjus epizodo įrašą, vaizdas atrodo brutalokas. Keista, kad iš tokios gana paprastos situacijos išsirutuliojo tokio tipo peštynės“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino Pilipauskas. 

Jis antradienį Utenoje ėjo rungtynių komisaro pareigas ir netrukus po mačo kartu su arbitrais Jurgiu Laurinavičiumi, Sauliumi Paškevičiumi bei Šarūnu Gabrilavičiumi po rungtynių LKL vadovams pateikė raportą, su savo pastebėjimais. 

Teisėjų darbą apsunkino tai, kad prasidėjus muštynėms į aikštelę pabiro ne tik abiejų komandų personalo nariai, bet ir keli taip pat agresyviai nusiteikę žiūrovai. 

„Manau, kad teisėjai pakankamai gerai suvaldė šią nepaprastą situaciją ir vėliau rungtynės vyko korektiškai, – tvirtino Pilipauskas. – Visada sakau, kad kitą dieną peržiūrėjus filmuotą medžiagą labai lengva rasti lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių, tačiau teisėjai sprendimus turi priimti momentaliai ir nesinaudodami jokia video medžiaga.“

Jis tvirtino, kad išnagrinėjusi pateiktą informaciją bei išanalizavusi muštynių vaizdo įrašą LKL bausmes incidento kaltininkams nustato pati. Jeigu komandos bausmėmis nėra patenkintos, jos gali kreiptis į LKF drausmės komisiją, kuri dar kartą vertintų incidentą ir paskelbtų savo verdiktą. 

Ar didžiulę patirtį sukaupusiam krepšinio teisėjui atrodo, kad brutalias muštynes sukėlusiems krepšininkams vienų rungtynių diskvalifikacija yra pakankama bausmė?

„Žvelgiant iš šalies, manyčiau, kad ji per maža“, – atsakė Pilipauskas.

LKL kumščius į darbą paleidusiam „Lietuvos ryto“ gynėjui Dovydui Redikui bei „Juventus“ krepšininkui Simonui Kymantui bei Ernestui Ežerskiui skyrė po vienų rungtynių diskvalifikacijas bei 800 litų baudas. 

LKL vicečempionų aukštaūgis Tautvydas Lydeka diskvalifikacijos išvengė, tačiau turės sumokėti 200 litų baudą už atsarginių žaidėjų suolelio palikimą. 

Muštynių vaizdo įrašas:

http://youtu.be/lXSTtnoYwy8

Komentarai:
Anonimas
Bebrausko paklauskit studentu kasi ne to pridares dar. Cia bausmikes ant juoko.
2013-10-10
Atsakyti
Anonimas
B
2013-10-10
-1
Atsakyti
nieko cia tokio baisaus, apsikumsciavo siek tiek ir viskas
2013-10-09
-11
Atsakyti
Redikas isgarses dabar. gal i holivuda ji pakvies
2013-10-09
-3
Atsakyti
Lietuvos krepsinis dar to nemate, kaip kaskoks mazvaikis sukele mustines dabar bus metu ivykis.
2013-10-09
Atsakyti
OstikasBravo2, gal tu atsigauk? Atrodo, kad šūdas čia aikštėje įvyko. Jei tai įvyktų Anglijoje per futbolo rungtynes, apie tai būtų primenama dar po 10 metų. Ale nieko neįvyko. Už tokius įvykius baudas tokias turėtų duoti, kad tokie kaip Redikas ir Ežerskis ant žirnių klupėtų ir prašytų atleidimo.


O tamsta kur matot mano parašyta kad tai kas įvyko yra gerai, kad prasikaltusiųjų nereikia bausti ir t.t. Aš norėjau parašyti kad dabar vyksta vaško iš Š spaudimas.
2013-10-09
-1
Atsakyti
Bravo2, gal tu atsigauk? Atrodo, kad šūdas čia aikštėje įvyko. Jei tai įvyktų Anglijoje per futbolo rungtynes, apie tai būtų primenama dar po 10 metų. Ale nieko neįvyko. Už tokius įvykius baudas tokias turėtų duoti, kad tokie kaip Redikas ir Ežerskis ant žirnių klupėtų ir prašytų atleidimo.
2013-10-09
-17
Atsakyti
Reikia stengtis visur įžvelgti gerąją pusę. Muštynės tetruko pusę minutės, o straipsniai bus rašomi jaučiu savaitę minimum. jau pakalbinti žaidėjai, treneriai, rungtynių komisaras. Dar būtų neblogai išgirst prezidentės nuomonę, kreiptis į popiežių- kad išaiškintų kiek laiko turėtų šios istorijos dalyviai atgailauti kad gautų išrišimą, pasiteiraut dalailamos nuomonės (žmogus kaip ne kaip Nobelio taikos premiją gavęs), pakalbint Kličko, ar techniškai vyrai sparingavosi, ir be abejonės aplankyti zonoje H. Daktarą- ką bachūrai mano apie šį reikalą...
2013-10-09
+9
Atsakyti
Ir įdomu, kur dingo raštingo „skaitytojo laiškas“? Nejaugi atsiėmė jis tą laišką? :)
2013-10-09
+3
Atsakyti
Nu ką Buračai, nebe gauni užsakomųjų straipsnių, kad taip parūpo šios muštynės? Jau 3-4 straipsniai parašyti per ~13h. Ar čia jau kitas tavo užsakymas?
2013-10-09
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.