Ilgausko naudingumas padėjo jo komandai įveikti San Antonijaus „Spurs“ krepšininkus, o Šarūno Jasikevičiaus ir Lino Kleizos ne itin sėkmingas žaidimas neatvedė jų klubų į pergales.

LeBronas Jamesas vėl buvo sunkiai sulaikomas, o jo rezultatyvumas ir taiklūs metimai lemiamomis akimirkomis atvedė Klivlendo „Cavaliers“ į įstorinę pergalę prieš „Spurs“ 88:81 (23:18, 20:18, 19:20, 26:25).

Rungtynes „Cavaliers“ laimėjo San Antonijuje. Paskutinį kartą tai Klivlendo ekipai pavyko padaryti 1988 metais. „Kai paskutinį kartą San Antonijų įveikėme jų aikštėje, man buvo ketveri“, – po dvikovos tvirtino į pergalę komandą vedęs Jamesas.

Jamesas nuo pirmųjų minučių parodė, kad yra kovingai nusiteikęs. Per pirmąjį kėlinį jis pelnė 15 taškų, o per vieną ataką įdėjo kamuolį į krepšį per varžovų aukštaūgį Timą Duncaną.

Per ketvirtąjį kėlinį „Spurs“ deficitą iš 13 taškų pavertė tik į 4 taškus ir ėmė grasint varžovams, tačiau Jamesas pataikė dvitaškį ir realizavo vieną baudą iš dviejų, o „Cavaliers“ likus 42 sekundėms atitrūko 86:79. Neabejojama, kad taikliau metusi baudas „Spurs“ būtų laimėjusi – šeimininkai realizavo tik 18 metimų iš 34.

Svariai prie pergalės prisidėjo Žydrūnas Ilgauskas. Jis per 28 minutes pelnė 10taškų (4/9 dvitaškių, 2/5 baudų) ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių. Lietuvis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir blokavo metimą, bet rungtynes baigė anksčiau laiko dėl išnaudoto 6 pražangų limito.

„Spurs“: Timas Duncanas 25 (12 atk. kam.), Tony Parkeris 21, Emanuelis Ginobili 14, Beno Udrihas 5.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (10 atk. kam.), Larry Hughesas 18, Žydrūnas Ilgauskas 10 (11 atk. kam.), Drw Goodenas 9 (9 atk. kam.).

Šarūnui Jasikevičiui nepavyko būti rezultatyviam antrose rungtynėse iš eilės, o Indianos „Pacers“ namie 91:100 (20:26, 20:22, 32:21, 19:31) nusileido Naujojo Orleano „Hornets“ komandai.

Lemiamą kėlinį „Pacers“ pradėjo pirmaudama 72:69, o po taiklaus metimo skirtumas šoktelėjo iki 5 taškų ribos – 74:69. Tačiau tuomet įvyko lemiamas lūžis – „Hornets“ pelnė 14 taškų be atsako, atitrūko ir iškovojo pergalę. Daugiausiai prie to prisidėjo Rasualas Butleris, visus 11 savo pelnytų taškų surinkęs per paskutinį kėlinį.

Jasikevičius aikštėje praleido 15 minučių ir per jas pelnė 5 taškus (0/2 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį bei 3 kartus prasižengė.

„Pacers“: Jermaine‘as O‘Nealas 25, Stephenas Jacksonas 14, Jamaalas Tinsley 12, Derrellas Armstrongas 11, Danny Grangeris 10.

„Hornets“: Davidas Westas 20, Chrisas Paulas 16, Rasualas Butleris 11, Jannerro Pagro ir Desmondas Masonas po 10.

Žaidimo, kurį rodė per ikisezonines rungtynes, nepavyksta demonstruoti Linui Kleizai, o Denverio „Nuggets“ pralaimėjo antrąkart iš eilės. Šįkart namie „Nuggets“ 109:112 (27:26, 30:27, 34:31, 18:28) nusileido Minesotos „Timberwolves“ klubui.

Per paskutines 14 sekundžių „Nuggets“ lyderis Carmelo Anthony prametė keturis kartus ir palaidojo komandos galimybes išplėšti pratęsimą. Tris sykius Anthony atakavo iš toli, o vieną kartą, po to, kai atkovojo kamuolį pats, bandė pataisyti netikslų metimą. Tačiau nė vieno karto kamuolys tikslo nepasiekė.

„Aš to norėjau, norėjau. Kartais tai pavyksta, kartais ne, – netaiklių metimų nesureikšmino Anthony. – Manau, kad turėčiau grįžti į formą žaidėjo, laiminčio rungtynes“.

Kleiza gavo vos 4 minutes žaidybinio laiko ir nė karto neatakavo krepšio. Lietuvis tik kartą atkovojo atšokusį kamuolį.

„Nuggets“: Carmelo Anthony (13/30 metimų) ir Earlas Boykinsas po 28, Andre Milleris 18 (12 rez. perd.), Nene 13, Kenyonas Martinas 10 (10 atk. kam.).

„Timberwolves“: Kevinas Garnettas 27 (15 atk. kam.), Craigas Smithas 20, Ricky Davisas 19, Mike’as Jamesas 18, Markas Blountas 10.