Klaipėdiečių namie laukia svečiai iš Suomijos
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Klaipėdos „Neptūno“ (2-4) nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją Europos taurėje. Savų žiūrovų akivaizdoje klaipėdiečiai 85:72 (22:13, 11:21, 32:18, 20:20) atsirevanšavo Loimos „Bisons“ (2-4) komandai.

Po dviejų permainingų kėlinių šeimininkai atsilikinėjo minimaliu skirtumu (33:34), tačiau po didžiosios pertraukos į aikštelę žengę klaipėdiečiai surengė tikrą šou.

Justas Sinica per kėlinį pelnė net 13 taškų, o tritaškiais varžovus baudę Kazio Maksvyčio auklėtiniai susikrovė 13 taškų persvarą (65:52).

Tačiau suomiai net neketino pasiduoti – 11:3 spurtavę „Bisons“ krepšininkai namų komandos pranašumą sumažino iki 5 taškų (68:63).

Vis dėlto tai buvo viskas, ką svečiai sugebėjo padaryti. Galingą puolimą demonstravę klaipėdiečiai spurtavo ir iškovojo antrą pergalę Europos taurėje.

„Neptūnas“ puikiai atakavo ne tik iš tritaškio (13/25, 52 proc.), bet ir iš dvitaškio (18/28, 64 proc.) bei nuo baudų metimo linijos (10/12, 83 proc.).

„Džiaugiuosi pergale, gavome gerų emocijų, – po rungtynių džiaugsmu tryško Maksvytis. – Pirmose rungtynėse nepavyko iškovoti pergalės, tačiau šiandien atsirevanšavome. Pakankamai gerai pavyko pasiruošti rungtynėms. Visgi nepavyko išvengti duobių, tačiau labai džiaugiuosi, kad neleidome sumažinti skirtumo iki vieno lemiamo metimo.“

„Džiugu, kad pagaliau laimėjome, – po rungtynių kalbėjo rungtynių didvyriu tapęs Sinica. – Mačo baigtis nesiklostė paskutinėmis sekundėmis ir pagaliau nepralaimėjome 1-2 taškais, kaip buvo anksčiau, o laimėjome gana solidžiu 13 taškų skirtumu.

Trečiame kėlinyje pasiteisino aikštės gynyba ir tada pabėgome. Visada būna pakilimai ir duobės, to neišvengėme ir antrame kėlinyje. Gerai, kad išlipome iš tos duobės. Kitaip gal vėl būtume tampęsi iki rungtynių pabaigos. Komandoje po pralaimėjimų psichologinio nuosmukio nebuvo. Tiesiog žaidžiame savo žaidimą, stengiamės ir tiek, o gaunasi taip, kaip gaunasi. Darome viską, ką galime ir mokame.“

Antro kėlinio pabaigoje į aikštelę žengė dėl traumos ilgą laiką nerungtyniavęs Simas Galdikas. Vidurio puolėjas per 4 minutes atkovojo ir perėmė po kamuolį, po kartą suklydo ir prasižengė.

Klaipėdiečiai vertėsi be vis dar traumą besigydančio Arno Butkevičiaus.

Nugalėję „Bisons“, LKL bronzos laimėtojai pakilo į ketvirtą H grupės vietą.

Kitose rungtynėse „Neptūnas“ jėgas išmėgins su Stambulo „Bešiktaš“ komanda.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Marius Runkauskas (2/3 dvit., 4/6 trit.) po 16, Justas Sinica 15, Valdas Vasylius 7, Arvydas Eitutavičius, Vytautas Šarakauskas (10 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas po 6.

„Bisons“: Tukka Kotti (9 atk. kam.), Billy Keysas ir Johnas Williamsonas po 15, Mikko Koivisto 9, Frankas Robinsonas 8.