Visas rungtynes triuškinamai pralaiminėdami, Klivlendo „Cavaliers“ (4-2) krepšininkai nė nemanė pasiduoti. Per paskutines 11 minučių jie panaikino 19 taškų deficitą ir šventė vieną įspūdingiausių savo pergalių, 94:93 (10:25, 24:23, 26:28, 34:17) įveikdami Bostono „Celtics“ (1-5).

„Celtics“ jau nuo mačo pradžios dominavo aikštėje – jie pelnė pirmus 11 rungtynių taškų, o pirmo kėlinio pabaigoje susikrovė 19 taškų persvarą – 25:6. Trečiame kėlinyje išvykoje rungtyniavę „Celtics“ pirmavo net 25 taškų skirtumu (65:40) ir atrodė, kad „Cavaliers“ patirs triuškinamą nesėkmę.

„Būtume galėję susikrauti daiktus ir važiuoti namo, tačiau aš ne toks. Kai aš esu aikštėje, nesvarbu, kiek taškų atsilikinėjame, visada turime galimybę laimėti“, – po mačo tikino „Cavs“ lyderis LeBronas Jamesas.

Po Tony Alleno dvitaškio su bauda „Celtics“ persvara ketvirtame kėlinyje buvo 19 taškų, kai „Cavaliers“ pradėjo sparčiai mažinti skirtumą. Spurtavę 15:2, šeimininkai sumažino deficitą iki 6 taškų – 78:84.

Sashos Pavlovičiaus tolimas metimas priartino „Cavaliers“ iki vieno taško (85:86), o Larry Hughesas prasiveržęs pro krepšiu pirmąkart persvėrė rezultatą Klivlendo komandos naudai – 87:86.

Nors „Cavs“ likusį laiką pirmavo, tačiau ir jie paskutinę sekundę galėjo prarasti pergalę. Paulas Pierce‘as paskutinę sekundę metė tritaškį iš šis išsisukęs iš lanko neįkrito.

Vos 19 minučių žaidęs Žydrūnas Ilgauskas pelnė 6 taškus (2/8 dvit., 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 3 metimus, 4 kartus prasižengė ir kartą suklydo.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 38 taškai (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Sasha Pavlovičius 14, Larry Hughesas ir Andersonas Varejao po 9.

„Celtics“: Paulas Pierce‘as 19 (2/10 trit.), Sebastianas Telfairas 15, Kendrickas Perkinsas (11 atk. kam.) ir Delonte Westas po 12, Ryanas Gomesas 11.