Praėjusį savaitgalį Lenkijos krepšinio lygoje vykusiose šeštojo turo rungtynėse du klubai su lietuviais šventė pergales, o dviem komandoms nepavyko laimėti. Iš penkių žaidusių lietuvių taškus pelnyti pavyko keturiems.

Triuškinančią pergalę šventė šalies čempionė Sopoto „Prokom Trefl“ komanda. Ji sekmadienį namie 82:57 (20:14, 20:14, 23:17, 19:12) nugalėjo Tarnovo „Unia“ krepšininkus.

Nugalėtojams Tomas Masiulis per 14 minučių pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 3/4 baudų). Puolėjas taip pat sugriebė 3 kamuolius ir du sykius jį perėmė, kartą suklydo bei dusyk prasižengė.

Donatas Slanina aikštėje praleido 25 minutes ir surinko 8 taškus (1/2 dvitaškių, 2/6 tritaškių). Jis taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 3 kamuolius bei 2 kartus prasižengė.

Pergalę šventė ir Slupsko „Czarni“ klubas, kuriam atstovauja Mantas Česnauskis. Sekmadienį namie „Czarni“ 87:82 (17:26, 24:9, 24:21, 22:26) įveikė Šviecų „Polpak“ krepšininkus.

Česnauskis prie pergalės prisidėjo 2 taškais (1/3 dvitaškių). Per 18 minučių lietuvis atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei po 2 kartus prasižengė ir suklydo.

Sėkmingo Rolando Alijevo žaidimo nepakako, kad Varšuvos „Polonia“ švęstų pergalę. Šeštadienį išvykoje „Polonia“ 64:69 (18:10, 5:16, 19:21, 22:22) nusileido Zgorzelečo „Turow“ klubui.

Alijevas rungtyniavo 36 minutes ir Varšuvos komandai pelnė 16 taškų (5/7 dvitaškių, 2/2 tritaškių). Jis taip pat atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet po 4 kartus prasižengė ir suklydo.

Vienintelis taškų nepelnęs lietuvis buvo Augustinas Vitas, o jo Kolobžego „Kotwica“ šeštadienį išvykoje po pratęsimo 94:97 (12:20, 20:14, 16:23, 30:21, 16:19) nusileido Gdansko „Polpharma“ ekipai.

Per 10 minučių lietuvis prametė vienintelį dvitaškį, atkovojo 2 kamuolius ir kartą prasižengė.

Keturiolikos komandų turnyre lyderės poziciją dalijasi du klubai, iš kurių vienas – „Prokom Trefl“. Jis laimėjo penkerias rungtynes ir kartą suklupo. „Czarni“ (4 pergalės – 2 pralaimėjimai) dalijasi 3-6 vietomis, „Polonia“ (2-4) dalijasi 10-12 pozicijomis, o „Kotwica“ (1-5) yra priešpaskutinė – trylikta.