Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) sužaisti devintosios savaitės susitikimai. Įdomiausios rungtynės buvo žaidžiamos Šiauliuose, kur čempionų titulą krepšininkai tik po atkaklios kovos turėjo pripažinti Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pranašumą.

Šou programa – trijuose miestuose

Pirmą sykį šiame sezone Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) susitikimai vyko visuose keturiuose aukštąsias mokyklas turinčiuose miestuose – Kaune, Vilniuje, Šiauliuose bei Klaipėdoje.

Lygos mecenatas UAB „Mūsų laikas“ šou programą surengė ne tik Kauno sporto halėje, kur vyko Vilniaus dailės akademijos (VDA) pristatymas bei Pieno lazerių šou, bet ir Klaipėdoje ir Šiauliuose. Be to, Kaune įvyko ir trečiasis „LSKL Mis 2006” konkurso etapas, kurio nugalėtoja pripažinta Eva.

Klaipėdos sirgalius linksmino Naujieji lietuviai, o Šiauliuose – Edmundas Kučinskas.

Visose trijose arenose neliūdna buvo ir minutės pertraukėlių metu. Kaune šoko „Lietuvos ryto“, Šiauliuose – „Žalgirio“, o Klaipėdoje – Vijurko šokėjos.

VDU neleido šiauliečiams pakartoti pernykščio finalo

Viena įdomiausių turo dvikovų įvyko Šiaulių „Saulės“ sporto mokyklos salėje stebint gausiems žiūrovams. Sėkmingiau antroje rungtynių pusėje žaidę VDU krepšininkai įveikė nugalėjo ŠU studentus rezultatu 97:93 (33:29, 25:23, 20:23, 15:22).

VDU krepšininkus atlydėjo gausus būrys Studentų sąjungos organizuotų žiūrovų, pasipuošusių vienodais universiteto marškinėliais ir muzikos instrumentais. Šiaulių „orkestrėlis“ne toks profesionalus, kaip perėjusį kartą, bet triukšmą kėlė didelį. VDU sirgaliai iškėlė savo vėliavą ir plakatą virš ŠU atsarginių žaidėjų suolelio „ŠIAULEEEE AtA 2006.11.13“.

Po Dariaus Šilinskio metimo 4:0 priekyje VDU. Sužaidus tris minutes rezultatas lygus 9:9. Puikiai gindamiesi ir greitai užpuldami varžovų krepšį šiauliečiai didino persvarą 18:12. Žaidimo tempas nemažėjo, vyravo puolamasis krepšinis ir po pirmojo ketvirčio šeimininkai pirmavo 33:29.

Antrajame kėlinyje kai Tadui Klimavičiui dėl pastebėtų kraujo žymių prireikė medikų pagalbos, o pailsėti atsisėdo Mantas Ruikis kauniečiai perėmė iniciatyvą. Aktyviai rungtyniavo Povilas Šakinis, o po jo metimo skirtumas sumažėjo iki 3 taškų. Komandos keitėsi taikliais, o ilsėtis išėjo ŠU pirmaujant 58:52.

Po didžiosios pertraukos merginų džiaugsmui aikštelėje pasirodė Mantas Kalnietis, o ŠU komandoje sugrįžo Tadas Klimavičius. Pirmos atakos metu Mantas pataikė tolimą metimą, bet prasižengęs gynyboje buvo pasodintas ant atsarginių suolelio.

Ilgą laiką aikštelėje vyravo padrikas žaidimas, tačiau perėmęs kamuolį VDU kapitonas Žilvinas Kuklierius išvedė savo komandą į priekį 68:67. Vis dėlto šiauliečiai nežadėjo pasiduoti – Ruikis pataikė iš toli ir sugrąžino šiauliečiams pranašumą. Pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą, o ant atsarginių žaidėjų suolelio prisėdus Ruikiui, kauniečiai surengė spurtą ir išsiveržė į priekį penkių taškų skirtumu (88:83). Vis dėlto šiauliečiai netrukus išlygino rezultatą 88:88.

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes Darius Šilinskis grąžina persvarą VDU komandai 91:88. Tačiau tuoj pat rezultatas ir vėl lygus (93:93). Kauniečiai surengė greitą ataką (95:93). Šiauliečių bandymas buvo nesėkmingas, o kauniečiai ėmė klysti. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus keletui sekundžių ŠU ekipa prasižengė prieš VDU ekipos kapitoną Žilviną Kuklierių, tačiau baudos metimai buvo tikslūs. VDU į Kauną grįžo laimėję rungtynes 97:93.

Rezultatyviausieji VDU gretose žaidė Povilas Šakinis, pelnęs 24 taškus (14 atk.kam.), Andrius Daugvila pridėjo 14 taškų, Darius Šilinskis ir Arūnas Krivonis – po 12 taškų, Karolis Kalvaitis ir Žilvinas Kuklierius – po 10 taškų

Šiauliečių gretose pasižymėjo 28 taškus surinkęs Mantas Ruikis, 24 pridėjo Arvydas Čepulis (9 atk.kam.), Tadas Klimavičius – 17 (13 atk.kam.).

Klaipėdos krepšininkai nugalėjo LŽŪU

Penktąją pergalę Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) iškovojo Klaipėdos universitetas (KU). Klaipėdiečiai pirmadienį savo aikštelėje 106:86 (19:23, 26:21, 33:18, 28:24) be didesnio vargo nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universitetą (LŽŪU).

Beveik visą pirmąjį kėlinį priekyje buvo klaipėdiečiai, o sužaidus 6 rungtynių minutes jų pranašumas siekė 6 taškus (14:8), tačiau svečiai kėlinį užbaigę spurtu 15:5 ne tik išlygino rezultatą, bet jį ir persvėrė (23:19).

Didžiąją antrojo kėlinio dalį kauniečiai diktavo savo žaidimo sąlygas, o įpusėjus ketvirčiui jų persvara šoktelėjo iki 10 taškų (41:31), visgi aikštės šeimininkai išradingai ir gražiai žaidę puolime pasivijo varžovus ir ilsėtis išėjo turėdami 1 taško persvarą (45:44).

Po ilgosios pertraukos Klaipėdos universiteto krepšininkų pranašumas ėmė ryškėti. Daugiausiai Mindaugo Mockaus, Valdemaro Savostjanovo ir Mariaus Kasiulevičius dėka aikštės šeimininkai ėmė tolti ir po trijų kėlinių jie jau buvo priekyje 16 taškų skirtumu (78:62), o ketvirtajame kėlinuke uostamiesčio krepšininkai tik dar labiau padidino savo atotrūkį ir iškovojo triuškinančią pergalę.

Ir vėl KU gretose nesustabdomas buvo Mindaugas Mockus, pelnęs 23 taškus (9 rez. perd.), Valdemaras Savostjanovas įmetė 21, Marius Kasiulevičius surinko 19 taškų (18 atk. kam., 9 rez. perd.).

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Tomas Rekstys, pelnęs 24 taškus. Remigijus Kazulis įmetė 23, Povilas Stasiulionis 19.

KTU mačo paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo VGTU

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai po atkaklios kovos sporto halėje rezultatu 73:75 (13:13, 21:13, 25:19, 14:30) turėjo pripažinti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) pranašumą.

Ketvirtajame kėlinuke kauniečiai turėjo 16 taškų pranašumą (61:45), tačiau nesugebėjo išlaikyti iniciatyvos ir po nesėkmingai sužaistos paskutinės mačo atkarpos bei dramatiškai susiklosčiusios dvikovos pabaigos pralaimėjo rungtynes.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Vilniaus, kurie išsiveržė į priekį 5:0. Nerezultatyviai prasidėjusio mačo šeštąją minutę VGTU pirmavo 7:5. Kiek atsigavusią KTU ekipą pristabdė Martyno Motiejaičio nesportinė pražanga. Vis dėlto po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo lygus 13:13.

Antrąjį kėlinuką daug aktyviau pradėjo kauniečiai, kurie jau po pirmųjų atakų įgijo pranašumą (17:13), o po Lauryno Pečiukaičio ir Vytenio Jasikevičiaus tritaškių skirtumas tarp komandų padidėjo iki 7 taškų (23:16). Svečiams iš Vilniaus skirtumo sumažinti nepavyko ir iki kėlinuko pabaigos – ilsėtis ekipos išėjo KTU pirmaujant 34:26.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo KTU komanda, kuri padidino pranašumą iki dviženklio (42:31). Vilniečių vyriausiasis treneris Gintaras Šerkšnas dažnai keitė krepšininkus bei gynybos sistemas, tačiau kauniečiai taikliai atakavo krepšį ir neleido priešininkams mažinti skirtumo. Ketvirčio pabaigoje už ginčus su teisėjais bei neleistiną keitimą VGTU ekipa buvo nubausta dviem techninėmis pražangomis ir po 5 taiklių baudos metimų iš 6 KTU studentai užbaigė kėlinuką pirmaudami 59:45.

Paskutinio kėlinuko pradžioje KTU krepšininkai įgijo didžiausią, šešiolikos taškų, pranašumą (61:45), tačiau likus 3 minutėms VGTU ekipa priartėjo per 2 taškus (62:64). Emocijos dar labiau sukilo kai iki mačo pabaigos likus 40 sekundžių sostinės krepšininkai pataikė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki minimumo 71:72. Kitos atakos metu tik vieną baudos metimą pataikė Aurimas Žukauskas, o Donatas Bimba rezultatą išlygino (73:73). Paskutinius taškus susitikime pelnė Justas Pociūnas, kurio prasiveržimas paskutinėmis mačo sekundėmis išplėšė pergalę vilniečiams (75:73).

Rezultatyviausiai KTU komandoje žaidė Paulius Gasiūnas ir Vytenis Jasikevičius, surinkę po 25 taškus.

Vilniečių gretose daugiausiai taškų surinko Andrius Fiodorovas – 19 (10 išpr.praž.), Jutas Pociūnas – 13,  Šarūnas Šliogeris – 11 (11 atk.kam.).

Sostinės derbyje – VPU pergalė

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) varžybose pirmadienį vyko sostinės universitetų derbis. Pergalę jame iškovojo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipa, 76:73 (22:18, 25:20, 21:23, 8:12) privertusi pasiduoti Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus.

Susitikimą komandos pradėjo labai atkakliai, o po pirmųjų 3 minučių 7:5 pirmavo VPU komandos penketukas. Pedagogai taškus rinko atakuodami iš trijų taškų zonos. Sužaidus pusę kėlinio laiko MRU ekipos strategas paprašė minutės pertraukėlės, kuri turėjo pagerinti komandos žaidimą. Kėlinio pabaigoje abiejų ekipų krepšininkams atsirišo krepšys atakuojant iš  tolimesnių atstumų. Paskutinę minutę porą rezultatyvių atakų iš eilės surengę VPU žaidėjai, pirmąjį  kėlinį baigė pirmaudami 22:18.

Teisininkai antrojo ketvirčio pradžioje be atsako pelnė 8 taškus ir išsiveržė į priekį 26:22. Stipriai aktyvesnis MRU komandos žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje greitai privertė VPU ekipą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos atsigavo pedagogai, kurie netrūko išlyginti rezultato – 32:32. Vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Pajutusi žaidimo skonį VPU ekipa nutolo nuo varžovų: po Aurimo Lukauskio tritaškio – 41:33. Po dar poros teisininkų klaidų, varžovai įgijo dviženklį pranašumą (45:34). Prieš didžiąją pertrauką švieslentėje 47:38.

Trečiajame kėlinyje prie MRU komandos prisijungė Vilniaus „Sakalų“ krepšininkas Arnas Labuckas. Teisininkai šiek tiek sumažino deficitą, tačiau pasivyti varžovų jiems niekaip nesisekė. Sužaidus pusę ketvirčio laiko VPU susigrąžino iki tol turėtą pranašumą – 59:50. Netrukus MRU padėtį dar labiau sukomplikuoti galėjo techninę pražangą užsidirbęs komandos lyderis Gintaras Leonavičius, bet ši pražangą savotiškai įkvėpė teisės studentus, kurie sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 61:64. Kėlinio pabaigoje geriau vėl sekėsi VPU ekipai, kuri ketvirtį baigė 68:61.

Paskutinę mačo dalį ekipos pradėjo visas jėgas sutelkusios gynyboje. Dvi su puse minutės nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Likus žaisti 5 minutes priekyje vis dar VPU krepšininkai – 71:65. Komandos įsivėlė į greitą žaidimą, todėl stipriai išaugo klaidų skaičius.

Pedagogų pozicijas dar labiau sustiprino Justo Matulevičiaus tritaškis (74:65). Tačiau svarbiu metu atsitiesė ir MRU: laimėjo atkarpą 8:0 ir po Leonavičiaus tolimo metimo atsilikinėjo jau tik 1 tašku – 73:74. Mačo pabaigoje užvirė tikras emocijų karas. Likus 12 sekundžių prie baudų metimo linijos stojo VPU žaidėjas Darius Čiūta. Jis pataikė tik vieną baudos metimą (75:73), bet varžovams nepasisekė surengti rezultatyvios atakos. Po to jau 1 iš 2 baudų įmetė Justas Kaziliūnas (76:73), o likusių 5 sekundžių teisininkams nebeužteko kažkam nuveikti. VPU komanda iškovojo pergalę 76:73.

Nugalėtojų gretose neabejotinai naudingiausias buvo Tadas Šablinskas, kuris pelnė 29 taškus ir atkovojo 21 kamuolį. 20 taškų pridėjo Lukas Chmieliauskas.

Pralaimėjimą patyrusiai ekipai 19 taškų įmėtė Gintaras Leonavičius. 11 surinko Marius Kliokys, 10 – Dainius Kinderevičius.

Marius Kasiulevičius surinko 19 taškų (18 atk. kam., 9 rez. perd.) Beveik trigubas dublis