Prancūzijos krepšinio lygos (LNB) atkrintamosiose varžybose šį sezoną lietuviai nesivaržys. Tai paaiškėjo šeštadienio vakare, kai vienintelė į aštuonetą pretendavusi lietuviška ekipa - Dainiaus Adomaičio Gravlino-Diunkerko "Maritime" 75:82 (18:25, 25:23, 17:16, 15:18) pralaimėjo Šalono "Elan" ekipai ir prarado viltis pakilti į aštuntąją vietą.

Iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms "Maritime" pirmavo 75:71, tačiau per likusį laiką taškus pelnė tik šeimininkai. Pabaigą spurtu 11:0 baigusi "Elan" komanda išplėšė pergalę.

Iki reguliariojo sezono pabaigos likus trims turams, D.Adomaičio ekipa turi 15 pergalių ir trimis atsilieka nuo aštuntoje - paskutinėje atkrintamųjų varžybų vietoje žengiančio Nansi SLUC klubo. Jei abi šios ekipos surinks po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims Nansi komanda, nes ji turi geresnį tarpusavio rungtynių rezultatą.

Aikštėje 23 minutes praleidęs D.Adomaitis pelnė 14 taškų (5/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudos metimų). Aikštė lietuvis turėjo palikti anksčiau laiko dėl 5 asmeninių pražangų.

Absoliutus lygos autsaideris lyderį įveikė 36 taškų skirtumu

Tokią sensaciją išvysti galima ne kas dieną. Šeštadienį įspūdingą žaidimą pademonstravusi Višio "Basket" ekipa namie nugalėjo Vilerbano "Asvel" krepšininkus 105:69 (26:21, 28:19, 23:14, 28:15).

Prie pergalės negalėjo prisidėti M.Andriukaitis. Jis praėjusiose rungtynėse su Šolė klubu patyrė traumą - kovodamas dėl kamuolio nesėkmingai nusileido ant žemės ir nikstelėjo kairiąją čiurną.

Antrojo kėlinio viduryje 10 taškų be atsako pelniusi Višio komanda atitolo 42:27 ir iniciatyvos iš rankų nebeišleido.

Nugalėtojams 34 taškus pelnė Ime Udoka, o 25 pridėjo Michaelas Smithas.

Pralaimėtojams 21 tašką surinko Terrellas Lyday, o 12 pridėjo Stephane'as Pelle.

Po šių rungtynių "Asvel" lieka pirmoje Prancūzijos lygos vietoje su 24 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais. 6 pergales ir 25 suklupimus turinti M.Andriukaičio komanda žengia paskutinė, aštuoniolikta.