Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai pateko į ketvirtąjį Lietuvos krepšinio federacijos taurės etapą. Vilniaus „Akademijai-MRU“ ir antrose rungtynėse neprilygo LKL autsaideris Kauno „Atletas“.

Atsakomosiose LKF taurės rungtynėse Vilniuje šeimininkai šventė pergalę 63:59 (18:17, 17:14, 13:12, 17:16). Pirmąsias rungtynes Kaune taip pat laimėjo „Akademija-MRU“ – 95:83. Kitame etape NKL čempionai kovos su LKL čempionais Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais.

Didžiąją dalį rungtynių laiko atsilikdami „Atleto“ krepšininkai viltį iškopti į kitą LKF taurės etapą įgijo paskutiniojo kėlinio viduryje. Mantas Simonavičius ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikė du tolimus metimus, o po jo dvitaškio 34-ąją minutę „Atletas“ įgijo didžiausią persvarą – 55:48. Norėdami iškopti į kitą etapą, kauniečiai privalėjo laimėti mažiausiai 13 taškų skirtumu.

Vis dėlto LKL komandos viltis palaidojo užstrigęs puolimas – per pusketvirtos minutės „Akademija-MRU“ pelnė 10 taškų be atsako, susigrąžino persvarą ir įtvirtino pergalę trečiajame LKF etape.

„Atletas“ atsitiesti sugebėjo dar pirmoje mačo pusėje. Antrojo kėlinio startą pralaimėję 1:11, kauniečiai įgijo 11 taškų deficitą, o pagal bendrą dviejų rungtynių sumą atsiliko 23 taškais. Tačiau daugiausiai Valdo Dabkaus pastangomis „Atletas“ sugėbėjo pavyti varžovus.

Šiame susitikime „Akademija-MRU“ vertėsi be puolėjo Jano Jurgo. Jis šio mačo išvakarėse per „Sostinės“ mėgėjų krepšinio lygos rungtynes trenkė teisėjui. Krepšininko elgesys bus svarstomas ir Jurgo gresia diskvalifikacija.

„Akademija-MRU“: Tomas Lisauskas 24 taškai (6/14 dvitaškių, 12 atk. kam.), Alanas Dzeranovas 13, Gintaras Leonavičius ir Giedrius Giedra (14 atk. kam.) po 7, Levanas Shengelia 6 (8 atk. kam.).

„Atletas“: Darius Lukminas 16 (2/11 tritaškių), Valdas Dabkus 15 (7 atk. kam.), Mantas Simonavičius 9 (2/10 tritaškių), Singaras Tribė (12 atk. kam., 6 blk.) ir Remigijus Trakimas po 7.

Pirmosios ketvirtojo etapo rungtynės vyks gruodžio 26 dieną „Lietuvos ryto“ arenoje, o atsakomasis mačas bus žaidžiamas sausio 22 arba 23 dieną „Akademijos-MRU“ salėje.

nu tikrai as uz tai kad butu padidinta komandu skaicius :). nes tai bo daabr ten lkl vidutiniokai verda savo sultyse...
2006-11-14
+1
Micius unreal komentaras. Visos dvasios jegos buvo nusiteike pries utena, fortuna taise tolimus nesamoningus neptuno metinus ir siusdama oro srautus koregavo ju trajektorija ir taip kamuolys ikrisdavo i krepsi. Po rungtyniu neptuno zaidejai puole ant keliu ir dekojo pakso burejai lolishvili uz pagalba.