Rimantas Kaukėnas paskutinę pratęsimo sekundę atvedė Sienos „Montepaschi“ į pergalę ULEB taurės rungtynėse. Lietuvis pataikė pergalingą dvitaškį, o jo klubas po 45 minučių kovos 104:102 palaužė Maskvos srities „Chimki“.

Kaukėnas buvo dramatiškų rungtynių vienas didvyrių. Po penkių iš eilės jo taškų ketvirto kėlinio pabaigoje MdP atsilikinėjo vos vienu tašku, tačiau prasižengė prieš Melviną Bookerį ir pastarasis, pataikęs abi baudas, padidino skirtumą iki 3 taškų – 91:88.

Paskutinei atakai turėję vos kelias sekundes, Sienos krepšininkas šį laiką išnaudojo su kaupu. Vladimeras Boisa pataikė neįtikėtiną tritaškį, išlygindamas rezultatą ir išplėšdamas pratęsimą.

Per papildomas penkias minutes pirmaujanti komanda keitėsi beveik su kiekviena ataka ir paskutinėmis sekundėmis rezultatas buvo lygus – 102:102. Tačiau Kaukėnas išsilaisvinęs iš varžovų gniaužtų gavo kamuolį ir pataikė lemiamą metimą, atvedusį „Montepaschi“ į antrą pergalę.

37 minutes žaidęs lietuvis pelnė 25 taškus (6/7 dvit., 3/6 trit., 6/7 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, dukart suklydo ir 4 kartus prasižengė.

„Montepaschi“: Romainas Sato 30 taškų, Rimantas Kaukėnas 25, Lance’as McIntyre’as, Lonny Baxteris ir Vladimeras Boisa po 12.

„Chimki“: Melvinas Bookeris 19, Maciejus Lampe 14, Oscaras Torresas 13, Vitalijus Fridzonas 11, Ademola Okulaja 10.

Grįžk į Lietuvą, Rimantai!! tu reikalingas rinktinei!!