Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) sužaisti dešimtosios savaitės susitikimai. Visos turo rungtynės pasižymėjo atkaklumu. Įdomu tai, jog net trys ekipos iš keturių atkeršijo savo priešininkams už pralaimėjimą pirmojo rato varžybose.

Kaune – G&G, Klaipėdoje – „69”

Nors Kauno sporto halėje jau antrą savaitę iš eilės žaidžiamos tik vienerios rungtynes, žmonių atėjo nemažai. Juos suviliojo ne tik įnirtingos rungtynės tarp LŽŪU ir KTU komandų, tačiau ir LSKL mecenato UAB „Mūsų laikas“ organizuotas šou pasirodymas, kurio pirmuoju smuiku griežė „G&G Sindikatas“.

Be to, Kaune savo aukštosios mokyklos pristatymą surengė Lietuvos žemės ūkio universitetas. Pristatymo kulminacija tapo LSKL prezidento Rimanto Cibausko padėkos žodžiai bei dovana LŽŪU rektoriui – auksinis „Time Team“ kamuolys su užrašu „Būk pirmas“. Kartu su LŽŪU pristatymu išrinkta jau ketvirtojo „LSKL Mis 2006” konkurso etapo nugalėtoja.

UAB „Mūsų laikas“ pasirūpino sirgaliais ir Klaipėdoje. Ten koncertavo merginų grupė „69 danguje“.

Visose trijose arenose neliūdna buvo ir minutės pertraukėlių metu. Kaune šoko „Žalgirio“, o Klaipėdoje – „Vijurko“ šokėjos.

LKKA pergalių serijos nenutraukė ir MRU

Po turnė JAV grįžusi Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda iškovojo jau septintąją pergalę LSKL čempionate ir toliau lieka vienintele pralaimėjimo nepatyrusia ekipa. Kauniečiai sostinėje rezultatu 92:81 (29:24, 21:13, 18:18, 24:26) nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus. Pastariesiems tai buvo jau septintoji nesėkmė.

Susitikimo pradžioje šeimininkų komandą pribloškė varžovų spurtas 7:0. MRU komandai pirmuosius taškus sužaidus dvi minutes tritaškiu pelnė Arnas Labuckas. Vilniečiai greitai pavijo pabėgusius LKKA krepšininkus ir abiejų ekipų žaidimas išsilygino. Po pirmųjų 6 minučių kauniečiai priekyje 16:13. Panašus jėgų santykis išliko iki kėlinio pabaigos. Paskutinę jo sekundė LKKA pataikė įspūdingą tritaškį – 29:24.

Tas pats žaidimo tempas laikėsi ir antrajame kėlinyje. LKKA toliau turėjo nedidelę persvarą, o šeimininkai sėkmingai gelbėjosi tolimais metimais. Sužaidus 4 minutes – 35:31. Aikštėje dominavo puolamasis krepšinis. Po sėkmingos atkarpos kauniečiai pirmąkart įgijo dviženklę persvarą – 41:31. Iki ketvirčio pabaigos MRU deficitas išaugo iki 13 taškų – 37:50.

Po didžiosios pertraukos LKKA komandos pranašumas dar labiau augo. Per dvi minutes trečiajame ketvirtyje kauniečiai pataikė tris tritaškius (59:42). MRU krepšininkai epizodiškai blyksteldavo, bet mažinti skirtumą sekėsi itin sunkiai. Po trečiojo kėlinio LKKA priekyje 68:55.

Lemiamo ketvirčio pradžioje prasidėjo gynybinis krepšinis. MRU ekipa atsitiesė ir per 2 minutes deficitą sumažino iki 8 taškų – 60:68. Tačiau svečiai nepalūžo ir spurtavę 7:0 įrodė, jog neveltui pirmavo viso mačo metu. Šeimininkai mėgino kovoti iki paskutinių minučių, bet ištirpdyti dviženklio pranašumo jiems neužteko jėgų. Pirmaujančių kauniečių žaidimas šlubavo gynyboje, tačiau sėkmingo puolimo dėka jie išlaikė persvarą ir šventė pergalę 92:81.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 28 taškus surinkęs Artūras Milaknis. Po 13 pelnė Kąstytis Normantas ir Mindaugas Tamušauskas (7 atk. kam.), 12 – Justas Česnavičius, 11 – Paulius Abramavičius.

Pralaimėjusiems 21 tašką įmetė Arnas Labuckas. 11 taškų pridėjo Andrius Montrimas, po 10 – Dainius Kinderevičius bei Gintaras Leonavičius (5 rez. perd.).

VDU išvykoje palaižė VGTU komandą

Net ir svečiuose triukšmingų bei aistringų fanų būrio palaikoma Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda iškovojo jau septintąją pergalę devintose šio sezono rungtynėse, išvykoje rezultatu 65:56 (11:16, 17:12, 24:8, 13:20) nugalėjusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą.

Sužaidus pirmąsias 6 minutes svečiai pirmavo 8:5. Po minutės VGTU krepšininkai pirmąjį kartą susitikime išsiveržė į priekį 10:8, o kėlinuką laimėjo 16:11.

Antrajame ketvirtyje VGTU ekipa ir toliau sėkmingai kontroliavo padėtį aikštėje. Po trijų minučių – 24:16. Į aikštę sugrįžus Dariui Šilinskiui atsitiesė ir svečiai – po pastarojo vidurio puolėjo tritaškio kauniečiai priartėjo prie varžovų iki 1 taško – 23:24. Po to sekęs Šilinskio dvitaškis po ilgos pertraukos išvedė VDU į priekį 25:24. O po dviejų kėlinukų, kuriuose abi komandos dėmesį buvo sutelkusios gynybai, rezultatas lygus – 28:28.

Po didžiosios pertraukos VDU gretose pasirodė du „Panevėžio“ komandos žaidėjai – Paulius Počiuipa ir Ridas Globys, tačiau pirmasis kaip ir žalgiriečiai – Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas – iškart atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. VDU ekipa nuo pat pirmųjų trečiojo kėlinuko minučių stengėsi kontroliuoti situaciją ir išsiveržė į priekį 36:32. Po Šilinskio dvitaškio sužaidus VDU įgijo dviženklį pranašumą – 44:34. Po trijų kėlinukų kauniečiai buvo priekyje 52:36.

Lemiamo ketvirčio pradžioje, kai ant atsarginių suolelio atsisėdo Šilinskis ir Globys, VGTU ekipa sugebėjo šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau greitai vėl viskas stojo į senas vėžes. Po 4 minučių ketvirtajame kėlinyje svečiai pirmavo 54:41. Nepaisant didelio vilniečių noro, situaciją per daug nesikeitė. VDU pranašumas sumažėjo iki dviženklio tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis. LSKL čempionato lyderiai pergalę iškovojo rezultatu 65:56.

VDU gretose sunkiausiai stabdyti sekėsi 21 tašką pelniusį ir 8 kamuolius atkovojusį Darių Šilinskį. 14 taškų pridėjo komandos kapitonas Žilvinas Kuklierius (8 atk. kam.), 9 – Povilas Šakinis (7 atk. kam.).

Vilniečių komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo 15 taškų pelnęs ir 7 kamuolius sugriebęs Martynas Girnius. Po 9 taškus įmetė Arūnas Pranevičius bei Vytautas Šarakauskas (12 atk. kam.).

Klaipėdiečiai tik po pratęsimo nusileido VPU studentams

Sunkią pergalę uostamiestyje iškovojo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai, kurie tik po pratęsimo rezultatu 102:94 (23:26, 26:30, 27:18, 14:16, 12:4) palaužė Klaipėdos universiteto (KU) auklėtinius.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, kurie sužaidus tris pirmojo kėlinuko minutes buvo priekyje 8 taškų skirtumu (12:4), visgi svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, ir tik ketvirčio paskutiniąją minutę KU įgijo 3 taškų pranašumą.

Antrąjį kėlinį taip pat užtikrinčiau pradėjo uostamiesčio krepšininkai, kurie po taiklių tolimų metimų įgijo solidesnį 10 taškų pranašumą (33:23), tačiau vilniečiai nepalūžo ir laimėję 3 minučių atkarpą 14:4 išlygino rezultatą. Įsibėgėjusius pedagogus šeimininkai sustabdyti sugebėjo ir daugiausiai Mindaugo Mockaus dėka aikštės šeimininkai ilsėtis išėjo turėdami 7 taškų atotrūkį (56:49).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Svečiai trečiajame kėlinyje perėmė iniciatyvą  ir jį laimėję 9 taškų skirtumu prieš lemiamą kėlinuką buvo priekyje 2 taškais (76:74).

Paskutiniame ketvirtyje vyko atkakli kova. Likus žaisti 4,6 sekundės kai minimalia persvara priekyje buvo vilniečiai (90:89), KU puolėjas Rolandas Žilavičius turėjo realų šansą persverti rezultatą, tačiau iš dviejų baudos metimų pataikė tik vieną. Pratęsimas.

Pratęsime uostamiesčio krepšininkai atrodė beviltiškai. Svečiai per pridėtas penkias rungtynių minutes pelnė 12 taškų, tuo tarpu praleisdami tik 4 ir taip iškovodami pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Darius Griškėnas, pelnęs 28 taškus, Justas Sinica įmetė 21, o Mindaugas Reminas ir Rolandas Vaičius po 15.

Klaipėdiečių gretose išsiskyrė Mindaugas Mockus, pelnęs 25 taškus. Valdemaras Savostjanovas įmetė 16, Linas Narkus 15 (16 atk. kam.), Mindaugas Valaitis 11.

Autsaiderių mūšyje stipresni buvo LŽŪU studentai

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai po atkaklios kovos rezultatu 70:57 (21:14, 11:12, 19:19, 19:12) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) auklėtinius bei atsilygino už pralaimėjimą pirmojo rato dvikovoje. Tai buvo antroji LŽŪU pergalė šį sezoną.

Susitikimo pradžioje daug sėkmingiau rungtyniavo mačo šeimininkai LŽŪU auklėtiniai, kurie po „sausos“ atkarpos 14:0 išsiveržė į priekį 16:4. Nesėkmingą KTU puolimą nutraukė Lauryno Pečiukaičio tritaškis, o po iš viso 7 KTU taškų be atsako skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 5 taškų (16:11). Vis dėlto paskutinę kėlinuko sekundę LŽŪU ekipos kapitonas Vygintas Grinis pataikė tolimą metimą bei padidino savo komandos pranašumą iki 7 taškų (21:14).

Intriga aikštelėje nemažėjo ir antrajame kėlinuke. KTU studentai po kelių sėkmingų atakų priartėjo prie varžovų per 3 taškus (20:23), tačiau tritaškį pagaliau pataikę šeimininkai ir vėl atitrūko šešiais taškais (26:20). Po dar vieno tolimo LŽŪU metimo skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 9 taškų, o po dviejų ketvirčių LŽŪU pirmavo (32:26).

Po didžiosios pertraukos LŽŪU krepšininkai ir vėl leido sumažinti turėtą persvarą (34:30), tačiau netrukus atsigavo ir laimėję atkarpą 9:2 susigrąžino dviženklį pranašumą (43:32). Netrukus prabudo ir svečių teisėmis rungtyniavę KTU krepšininkai, kurie sumažino atsilikimą iki 5 taškų (42:47). Vis dėlto užsivedę LŽŪU studentai pataikė tritaškį, o po to dar ir baudos metimą. Paskutinę kėlinuko sekundę tritaškį pataikė KTU komandos gynėjas Ignas Razutis, sumažinęs atsilikimą iki 6 taškų – 45:51.

KTU studentai ir paskutinio kėlinuko pradžioje sumažino atsilikimą iki 4 taškų (47:51), tačiau pamiršo apie gynybą ir praleido šešis taškus be atsako (47:57). Tuo tarpu LŽŪU auklėtiniai nesustojo, aštriais prasiveržimais bei taikliais metimais šaudę šeimininkai padidino atotrūkį iki 12 tašų (63:51). Net tada intriga nesibaigė. KTU ekipa surengė dvi sėkmingas atakas bei sumažino deficitą iki 8 taškų (55:63). Vis dėlto rungtynių baigtį nulėmė taiklus Tomo Reksčio tritaškis, po kurio pašoko visi LŽŪU sirgaliai ir atsarginiai krepšininkai (66:55). Rungtynes LŽŪU komanda laimėjo rezultatu 70:57.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 21 tašką pelnęs Modestas Šidlauskas (7 atk.kam.), Tomas Rekstys pridėjo 18 taškų, Vygintas Grinis – 12 (6 rez.perd.), Povilas Stasiulionis – 10 (11 atk.kam.), Remigijus Kazulis – 9.

KTU komandai Remigijus Trakimas pelnė 20 taškų, Vytenis Jasikevičius – 18, Ignas Razutis - 9.