Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai praėjusį sekmadienį 81:77 laimėjo trečiąsias didžiojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) finalo varžybas ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1. Merginų grupės čempionėmis tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkės.

KTU aikštėje vykusias rungtynes abi komandos pradėjo susikaupusios, žaidė tiksliai – per pirmąjį varžybų kėlinį abi ekipos suklydo vos tris kartus. VDU nuo pat pradžių išsiveržė į priekį 6:0, o pirmuosius 4 taškus svečių komandai pelnė Paulius Jankūnas. Šiose varžybose, kitaip nei pirmose finalo rungtynėse, žalgirietis buvo vienas iš pagrindinių VDU komandos ramsčių. Po pirmojo kėlinio svečiai turėjo 4 taškų persvarą – 30:26. Antrojo kėlinio viduryje Tadas Beržinskas pirmą kartą persvėrė rezultatą KTU naudai – 35:34. Daugiausia Martyno Motiejaičio tritaškių dėka KTU pavyko išlaikyti dviejų taškų persvarą po dviejų kėlinių – 50:48.

Po didžiosios pertraukos VDU krepšininkai iš karto persvėrė rezultatą ėmė sparčiai tolti – trečio kėlinio viduryje rezultatas buvo 50:60 svečių naudai. Tačiau šeimininkai netruko atsigauti ir kėliniui baigiantis po triuškinančio Dariaus Kalnučio dėjimo iš VDU persvaros teliko 3 taškai – 59:62.

Ketvirtą kėlinį VDU komanda pradėjo turėdama 6 taškų persvarą, tačiau antroje ketvirčio pusėje KTU ekipa baudų metimais po truputėlį ėmė tirpdyti svečių persvarą. Iki kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei 2 min. M.Motiejaitis tritaškiu sumažino VDU persvarą iki minimumo – 75:76. Vis tik pačią varžybų pabaigą tiksliau sužaidė svečiai – jie privertė KTU porą kartų suklysti, o VDU komandai taškus labai svarbiais momentais pelnė Darius Šilinskis ir P.Jankūnas.

Paulius Jankūnas VDU komandai pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Arūnas Krivonis surinko 19 taškų.

KTU komandoje išsiskyrė Laurynas Pečiukaitis (17 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai). Tadas Beržinskas pelnė 15 taškų.

Trečią vietą vaikinų pirmoje grupėje jau iškovojo Mykolo Romerio universiteto krepšininkai vakar Vilniuje 93:79 įveikę Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkus ir laimėję varžybų seriją 3:0

Merginų grupės čempionėmis tapo KTU krepšininkės namie antrą kartą 71:62 įveikusios Vilniaus pedagoginio universiteto studentes.

Ketvirtosios, galbūt lemiamos, varžybos bus žaidžiamos trečiadienį, gegužės 4 dieną VDU sporto centre (Draugystės g. 19, Kaunas, 18.30 val.),

2005-05-02 18:34
seip normaliai KTU laikes... palyginus kad uz VDU lose Jankunas, Silinskas...