„Neptūnas“ pirmą kartą parklupdė „Šiaulius“

2006-11-25 18:54
Domas Lukauskas „BasketNews.lt“ koresp.

Istorinę pergalę SEB Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL) šventė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Jie šeštadienį namie 82:73 nugalėjo „Šiaulius“ ir įveikė juos pirmą kartą SEB BBL čempionate.

Per tris SEB BBL sezonus „Neptūnui“ nė karto nepavyko įveikti „Šiaulių“. Iki šiol visas penkias dvikovas laimėjo šiauliečiai, įskaitant ir šiemet vykusį susitikimą Šiauliuose. Pastarasis susitikimas sukėlė skandalų bangą, kai kovodamas dėl kamuolio Vaidas Pauliukėnas susidūrė su varžovu ir dvikovą baigė ligoninėje. Šiaulietis vis dar negali rungtyniauti.

Šeštadienio (11.25) rungtynėse „Neptūnas“ vertėsi be savo lyderio Vitalijaus Stanevičiaus. 200 cm ūgio puolėjui atsinaujino liga. „Vėl atkrito sinusitas. Nesitreniruoju jau savaitę, geriu antibiotikus, gydausi. Gydytojai apžiūrės ir nuspręs, ar bus reikalinga operacija“, – tinklapiui „BasketNews.lt“ sakė puolėjas.

Antrojo kėlinio pabaigoje dar 3 taškais priekyje buvo „Šiauliai“ (37:34), tačiau kėlinį 5 taškais be atsako baigę uostamiesčio krepšininkai ilsėtis išėjo turėdami 2 taškų pranašumą (39:37).

„Neptūno“ spurtas tęsėsi ir po ilgosios pertraukos. Sužaidus 5 trečiojo kėlinio minutes aikštės šeimininkai įgijo jau solidų 14 taškų pranašumą (53:39), o prasidėjus ketvirtajam kėliniui komandas skyrė 17 taškų (65:48).

Visgi svečiai nepalūžo ir po spurto 10:0 iš „Neptūno“ solidžios persvaros liko tik 4 taškai (76:72), tačiau labiau priartėti klaipėdiečiai nebeleido, o kėlinį užbaigę spurtu 6:1 iškovojo pergalę 9 taškų skirtumu.

Reikia pažymėti, kad šiose rungtynėse komandos itin dažnai klydo. Uostamiesčio krepšininkai prarado 23 kamuolius, tuo tarpu „Šiauliai“ suklydo net 33 kartus.

„Neptūnas“: Vaidotas Pridotkas 22 taškai, Michailas Anisimovas 22 (9 kld.), Ronaldas Dorsey 17, Andrius Petkūnas 15 (10 atk. kam.).

„Šiauliai“: Darius Pakamanis 16 taškų, Andrius Mažutis 13 (6 per. kam.), Aurimas Kieža 12, Arvydas Čepulis 8, Tadas Klimavičius 7, Mantas Ruikis 6.

Po pergalės „Neptūnas“ pavijo šiauliečius SEB BBL A grupės turnyrinėje lentelėje. Abu klubai per 8 rungtynes laimėjo po 4 kartus ir dalijasi antra vietą. Po 4 pergales iškovojo ir Rygos „Barons“ bei Valmieros „Lačplėša alus“ ekipos, tačiau jos žaidė rungtynėmis daugiau.
man keista, kaip kai kurie portalai paraso 'siauliai netiketai pralaimejo neptunui'. cia buvo aisku, kad kova bus atkakli. kodel netiketai? visiskai nemanau, kad netiketai. pelnyta neptuno pergale. man nebus nieko netiketo, jeigu neptunas lkf taurej dabar eliminuos siaulius. si sezona neptunas tikrai pajegus tai padaryti ir jamti bronza lkl
2006-11-26
+1
Eina sau Neptunas jega, jau seniai galvojau kad neptunui reiktu ikrest siauliams :) si sezona gal neptuna isvysim BBL ir LKL aukstesnej vietoj :D
2006-11-26
-1
po tokiu rezultatu tikrai labai gaila kad LRT visiskai nemasto.....
2006-11-26
Is tiesu kai pagalvoti, tai labai daznai LTV klysta rinkdamasi rungtynes. Nes dazniausiai buna Zalgirio ir Lietuvos ryto rungtynes, kaip jos triuskina varzovus, visiskai neidomu... Neptuno - Siauliu dvikova ciuju antra pagal idomuma po Lietuvos ryto ir Zalgirio. Asmeniskai man tai idomiausia butu ziuret ir ziuret neptuna ir siaulius. bet ne ltv sugalvoja kazokius baronsus parodyt visiskai nuobodu...
2006-11-26
Su pergale, Neptuno fanai !!! Dabar Zalgiri su L.Rytu reikia nuloshti :)
2006-11-26
-1
b
WEST WAVE !!!
2006-11-26
+1
to LB33: Vat vat, mes juk tą Žalgirį matom ir taip keikvieną savaitę per TV3....
2006-11-25
LTV silpnaprociai. Pasirenka transliuoti, tokias varzybas, kuriu rezultatas is anksto aiskus. Aisku tingisi vaziuoti i Klaipeda ir parodyti super varzybas.
2006-11-25
Ispudingai suzaide neptunas ir siauliams depaliko jokiu sansu. Krize Siauliams ir toliau tesiasi.
2006-11-25
+1
Na ir rungtynės. Neptūno gynyba iš ties verta pagyrima, ypač antroj pusėj.
Aišku ir poto puolime lengviau. Gražių dėjimų buvo. Dorsey porą tikrai neblogų įkrovę. :)
2006-11-25
+2
Ka Dorsey veike antroje Suomijos lygoje?? Turi suoli, prasiverzima, mato aikste...Kur Siauliu fanai buvo pradinge??
2006-11-25
+2
Neptunas go go go!!!
2006-11-25
+2
Varzybos tai geriausios sezone buvo!!! Hebra uzsivedus buvo, teisejai kaip visada suda male. Bet pavyko isivaziuot! Su pergale WEST Wav'us !!! Ir Neptuna!!!
2006-11-25
+4
Fantastiškai Neptūnas žaidė. Antroje pusėje neįtikėtina gynyba, prieš kurią Šiauliai atrodė visiškai pasimetę. Masiulis išsižiojęs stovi :))) o Dorsey vieną po kito deda kamuolius iš viršaus ;) Super rungtynės. Atėjo ir mums metas būti tretiems!!! WEST WAVE!!!