Penkis taškus per paskutinę mačo minutę pelnęs Linas Kleiza buvo svarbiausias pirmosios „Fenerbahce Ulker“ pergalės kalvis
Nuotr. AFP – Scanpix
Šaltakraujiškai ir užtikrintai paskutinę mačo minutę žaidęs Linas Kleiza atvedė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (1-3) krepšininkus į pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Beveik visas rungtynes pirmavę Željko Obradovičiaus auklėtiniai namie 77:72 (23:11, 16:17, 17:22, 21:22) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ (3-1) komandą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vieną minutę „Fenerbahce Ulker“ turėjo vos minimalų pranašumą (68:67), tačiau tuomet iniciatyvos į savo rankas ėmėsi Kleiza.

Bojan  Bogdanovic
PTS 15 | REB 1 | AS 3 | ST 2
Iš pradžių Lietuvos rinktinės puolėjas pataikė tritaškį (71:67). Graikams vos per šešias sekundes surengus rezultatyvią ataką ir sumažinus deficitą perpus (69:71), Kleiza dar kartą tarė savo žodį.

Lietuvis per iškeltas varžovo rankas pataikė tolimą dvitaškį ir sugrąžino turkams 4 taškų persvarą (73:69). Dimitriui Diamantidžiui nepataikius iš toli greitą „Fenerbahce Ulker“ ataką dėjimu iš viršaus baigė ir pergalę savo komandai garantavo Luka Zoričius (75:69).

Praktiškai visas rungtynes pirmavę Stambulo krepšininkai įpusėjus trečiajam kėliniui po Nemanja Bjelicos dvitaškio buvo susikrovę 14 taškų pranašumą (49:35). Jų akcijos trumpam susvyravo ketvirtajame kėlinyje, kai „Panathinaikos“ snaiperiai pataikė 4 tritaškius iš eilės ir pirmą kartą nuo trečiosios minutės išsiveržė į priekį (67:64). Tačiau tuomet tašką rungtynėse padėjo Kleiza.

Jis nugalėtojams per 19 minučių pelnė 13 taškų (3/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, 3 sykius prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

Jonas Mačiulis pralaimėjusiems per 23 minutes pelnė 7 taškus (2/2 dvitaškių, 1/5 tritaškių), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, 3 kartus prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

„Fenerbahce Ulker“: Bojanas Bogdanovičius 15, Linas Kleiza 13, Nemanja Bjelica 13, Emiras Preldzičius 12, Bo McCalebbas 10 (7 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Ramelas Curry 14, Loukas Mavrokefalidis 11, Dimitris Diamantidis 9 (8 rez. perd.), Michaelis Bramosas 9, Jonas Mačiulis 7.