Pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną Lietuvos studentų krepšinio lygoje patyrė Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda, kuri nusileido Klaipėdos universiteto (KU) ekipai.

Vis dėlto po pirmadienį pasibaigusio 10-ojo turo rungtynių LKKA išliko vienvalde čempionato lydere, kadangi tiek pat pergalių turinčios Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bei Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komandos žaidė dvejomis rungtynėmis daugiau.

Į priekį vedė „Neptūno“ žaidėjai

LKKA komandą rezultatu 76:68 (29:22, 13:18, 19:18, 15:10) įveikė iš uostamiesčio atvykę KU krepšininkai. Į priekį klaipėdiečius vedė „Neptūno“ žaidėjai Marius Kasiulevičius ir Mindaugas Mockus, kurie kartu pelnė 41 tašką.

Nors po spurto 15:0 dar pirmajame kėlinyje KU turėjo 13 taškų persvarą (27:14), šeimininkai nepasidavė ir jau antrajame kėlinyje atsidūrė priekyje. Vis dėlto paskutiniajame kėlinyje kauniečiai nepirmavo nė karto.

Lemiamą kėlinį KU pradėjo 5 taškais be atsako ir atitolo 66:58. Per likusį laiką panaikinti deficito šeimininkai nesugebėjo, o paskutinę minutę skirtumas šoktelėjo iki dviženklės ribos (76:65).

LKKA: Paulius Abramavičius 22 taškai, Vidmantas Užkuraitis 16.

KU: Marius Kasiulevičius 21 (8 atk. kam.), Mindaugas Mockus 20, Linas Narkus 11 (9 atk. kam.).

Penktoji čempionų pergalė

Penktą kartą per aštuonerias rungtynes laimėjo čempionų titulą ginantis Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai. Jie namie po atkaklios kovos 100:93 (26:13, 20:30, 19:24, 35:26) palaužė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus. Nugalėtojams keturi „Šiaulių“ klubo krepšininkai surinko net 88 taškus.

Nuo mačo pradžios į priekį dviženkliu skirtumu atitrūkusius šeimininkus vilniečiai pavijo ir pralenkė antroje mačo pusėje. Sėkmingai Vilniaus komanda žaidė ir 8 ketvirtojo kėlinuko minutes, tačiau suklydo puolant krepšį, o po to buvo nubausti nesportine pražanga. Po šio smūgio VGTU krepšininkai nebeatsitiesė ir turėjo pripažinti šiauliečių stiprybę.

ŠU: Mantas Ruikis 32, Tadas Klimavičius 24 (15 atk. kam.), Julius Mykolaitis ir Arvydas Čepulis po 16.

VGTU: Martynas Grinius 23, Rimvydas Stankevičius 14, Justas Pociūnas 13, Saulius Žurauskas 12.

KTU toliau lieka lentelės dugne

Dar vieną pergalę LSKL pirmenybėse iškovojo VPU ekipa, kuri namie 96:89 (16:21, 26:21, 26:17, 28:30) nugalėjo absoliučią čempionato autsaiderę – Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą. Kauniečiai lieka tik su viena pergale, iškovota per 10 susitikimų.

Pirmoje mačo pusėje KTU turėjo dviženklę persvarą, tačiau jėgų santykis po didžiosios pertraukos pasikeitė. VPU įgijo 10 taškų pranašumą (54:44), o tritaškiu ketvirtąjį kėlinį pradėjęs Justas Kaziliūnas padidino VPU persvarą iki 12 taškų ribos (71:59). Per likusį laiką LSKL autsaideriai atsitiesti nesugebėjo ir patyrė nesėkmę.

VPU: Rolandas Vaičius 18 (7 atk. kam.), Mindaugas Reminas ir Justas Kaziliūnas (5 rez. perd.) po 16, Justas Sinica 13, Darius Grikšėnas 11.

KTU: Vytenis Jasikevičius 37 (5 rez. perd.), Remigijus Trakimas 11, Arminas Šaulys 10.

Trečioji VDU nesėkmė

Pralaimėjimą patyrė ir praėjusio sezono LSKL vicečempionė VDU komanda. Ji 66:77 (19:17, 9:22, 10:19, 28:19) turėjo pripažinti Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) pranašumą. Tai buvo tik trečioji LŽŪU pergalė šį sezoną.

Per antrąjį ir trečiąjį kėlinius LŽŪU demonstravo kur kas geresnį žaidimą ir nuolat didino pranašumą. Sužaidus tris kėlinius LŽŪU persvara siekė 20 taškų (58:38). Per lemiamą kėlinį VDU sumažino deficitą iki vienaženklės ribos, tačiau laiko pavyti oponentų nepakako.

VDU: Paulius Počiuipa 12, Ridas Globys 11, Povilas Šakinis 9.

LŽŪU: Povilas Stasiulionis 22, Modestas Šidlauskas ir Remigijus Kazulis po 11, Vygintas Grinis ir Mantas Bernatavičius po 10.