Butautą apstulbino latvių arenos

2006-11-29 11:27
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Vienas kandidatų į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio postą Ramūnas Butautas jau antrą sezoną dirba Latvijoje. Vos tik atvykusį į kaimyninę šalį strategą apstulbino sporto arenų gausa.

Antrą sezoną Rygos ekipos „ASK Riga" vyriausiuoju treneriu dirbančio Butauto auklėtiniai Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmenybėse debiutavo įspūdingai. Latviai per 9 rungtynes yra iškovoję 7 pergales, o sezono pradžioje palaužė ir SEB BBL čempionus Vilniaus „Lietuvos ryto" krepšininkus.

Vis dėlto per atsakomąsias rungtynes išvykoje pakartoti sėkmės rygiečiams nepavyko – aikštės šeimininkai šventė pergalę 75:68. „ASK Riga" strategas sėkmingo ekipos starto nepervertina ir per SEB BBL čempionatą su komanda žada siekti daugiau, nei klubo vadovų iškelta užduotis patekti tarp 6 stipriausiųjų.

Sagadinas pakeitė čempionus

[image=6723 left]– Treneri, ko trūko, kad antrą kartą įveiktumėte „Lietuvos rytą"?
– Meistriškumo. Vilniečių komanda yra stipresnė už mūsų, ji yra pagrindinė pretendentė vėl laimėti čempionatą. Mes esame tik debiutantai ir per atsakomąsias rungtynes favoritai nebuvome. Mūsų galimybes šiek tiek padidino tai, kad Vilniaus ekipoje nežaidė trys krepšininkai, tačiau kortas sumaišė mačo pradžioje dviejų aukštų žaidėjų susirinktos pražangos – negalėjome vienu metu į aikštelę išleisti abiejų. Tuomet rungtynės pakrypo visai kita linkme, o mes praradome iniciatyvą. Mačiau, kaip krepšininkai buvo nusiminę po rungtynių, todėl iškovoti pergalę buvo gana realu.

– Ar „Lietuvos ryto" komandos žaidimas vadovaujant naujam treneriui skyrėsi nuo pirmojo mačo, kai komandą dar treniravo Sharonas Druckeris
– Taip. Vilniečiai ėmė daug geriau gintis, o aikštelėje atsirado drausmė. Tai tarsi dvi skirtingos komandos.

Antroji vieta – baisi nesėkmė

– Ar tikėjotės jau pirmąjį sezoną įsitvirtinti tarp stipriausių SEB BBL ekipų?
– Nė vienas treneris neina dirbti į komandą manydamas, kad pralaimės vienas rungtynes po kitų. Surinkome tokius žaidėjus, kokius leido įpirkti komandos biudžetas. Labai daug dėmesio rinkdamasis žaidėjus skyriau tam, kad krepšininkai būtų sukalbami.

Pernai atleidau keturis juodaodžius ir gavau pamoką, todėl šiemet legionierius rinkausi daug atidžiau, norėjau, kad jie dirbtų ir komandai ginantis. Mūsų gynyba šiais metais iš tiesų nebloga – nepraleidžiame daugiau negu 70 taškų.

– Kokius tikslus komandai yra iškėlę klubo vadovai?
– SEB BBL čempionate turime patekti tarp šešių stipriausių komandų, ir tai visai realu. Tačiau aš svajoju apie aukštesnes vietas. Juk negaliu sakyti: labai gerai, patekome į stipriausiųjų aštuntuką. Aš ne iš tų trenerių, kurie taip sako. Man aštuntoji vieta yra baisus pralaimėjimas, antroji – taip pat.

Žinoma, su šita komanda tikėtis nugalėti SEB BBL yra fantastika, bet kautis per kiekvienas rungtynes ir bandyti laimėti tikrai galime. Latvijos čempionate turime patekti į finalą, o per FIBA Europos taurės varžybas – iškopti į antrąjį varžybų etapą.

Latviai lenkia lietuvius

– Rygoje gyvenate jau antrus metus. Visi tik ir kalba, kad Latvijoje sporto arenos yra daug geresnės negu Lietuvoje.
– Mes tikrai atsiliekame. Kiek atsiliekame, sunku pasakyti, tačiau kad atsiliekame – akivaizdu. Man užteko pamatyti vidurinių mokyklų sporto sales. Kiekvienas Latvijos miestelis turi 1500-2000 vietų žiūrovų salę. Pernai mes žaidėme tik Latvijos čempionate ir važinėjome po įvairius miestelius, mačiau labai daug arenų. Visi miestukai turi puikias sales. Kandavoje yra puiki arena, nors ten gyvena vos 3 tūkst. gyventojų.

Visas tas arenas statė miestų savivaldybės, jos modernios, turi rūbines, teleskopines išvažiuojančias tribūnas ir yra visiškai įrengtos. Įeini į rūbinę – malonu, įeini į bendrą tualetą – jautiesi kaip geruose namuose. Su Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančių ekipų salėmis latvių arenų negali net palyginti. Man tenka bendrauti su aukštais Latvijos pareigūnais, ir jie stebisi, kodėl to nėra pas mus.

[image=6724 right]– Latviai nori tapti labai sportiška tauta?
– Taip. Latviai į šį dalyką žiūri taip: jei bus salė, žmonės nevartos alkoholio, nerūkys, eis sportuoti. Bus visuomenės užimtumas, mažiau nusikaltimų, o tauta – sveikesnė. Latviai nesupranta, kaip mes – krepšinio valstybė – galime neturėti gerų salių. Svarbiausia, kad Latvijoje salės prieinamos visiems: pensininkams, vaikams. Skiriamos tam tikros valandos, kuomet jie gali sportuoti. Pas mus juk niekur neįlįsi.

Esu dirbęs su vaikais ir puikiai žinau, kaip sunku rasti salę vaikams net sporto mokykloje. O ten – prašau. Reikia maniežo – prašau, futbolo aikštės su dirbtine danga – prašau. Yra skirtos valandos, ir žmonės masiškai lankosi. Kai pernai atvykau į Latviją, buvau priblokštas tokio jų sportiškumo. Tai labai krenta į akis. Vien Rygoje, jei neklystu, yra septynios dengtos ledo ritulio aikštės.

Apie rinktinę – atsargiai

– Į jūsų ekipos rungtynes Vilniuje atvyko apie 50 gerbėjų iš Rygos. Ar palaikymo sulaukiate per visas rungtynes išvykoje?
– Taip. Į mačą Kaune su „Atletu" taip pat buvo atvykę sirgalių su plakatais ir dūdomis. Į mūsų rungtynes namie susirenka po 4 tūkst. žiūrovų. Malonu žaisti, kai susirenka pilna salė žmonių. Susidomėjimas krepšiniu Latvijoje išties didžiulis, ir jis vis didėja.

– Ar sparčiai kyla ir komandų meistriškumas?
– Taip. Pernai SEB BBL „pasikandžioti" galėjo vienintelė „Ventspils" ekipa. Šiemet jau yra trys latvių komandos, galinčios kovoti dėl aukštesnių vietų. Krepšiniui Latvijoje skiriama daug lėšų, komandų biudžetai, išskyrus Valmieros, yra dideli. Bet ir Valmieros biudžetas, kiek girdėjau, yra 750 tūkst. litų. Pagal Lietuvos mastelius – labai nemažai, o Latvijoje tai tėra neturtingas klubas. Latviai pinigų sportui negaili, o krepšinis yra tik trečiojoje vietoje pagal populiarumą po ledo ritulio ir futbolo.

– Esate laikomas vienu pagrindinių pretendentų į Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio postą.
– Dabar nieko spėlioti nenoriu. Reikia palaukti, kol baigsis rinkimai. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių, nes atrodys juokingai. Esu treneris realistas ir neskraidau padebesiais. Konstatuoju faktą, kad kiekvienas kandidatas yra vertas to posto, o sprendimą priims komisija ir Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis komitetas. Sprendimą mes visi gerbsime. Ar pradėjau rašyti rinktinės programą? Pradėjau, bet labai trūksta laiko, nes mūsų tvarkaraštis labai įtemptas.


Rodyti komentarus
To Ch_Barkley panevezio biudzetas yra apie 1 mln pagal Krepsinio zurnalo duomenis o Nevezis kaip ir Neptunas apie 700 k lt
2006-11-29
+1
Atsakyti
Negalima sakyti - niekas neina tai ir nedarome. Iš kitos pusės reikia žiūrėti: jei bus - tai eis. Vienas malonumas ateiti į modernią salę, kur patogiai gali žiūrėti krepšinį.
2006-11-29
Atsakyti
Taij aisq latvijos sawiwaldybems ir seijmuij gal ne px ant kashio jie nekisha litu sau y kishenes , o lietuviu savivaldybes ir seijmaij tik y kieshenes sau litus ir bbd jie ant shitu saliu ) .
2006-11-29
+1
Atsakyti
Aha, tikrai geras, jau reiketu perstatyt arenas nes pagal lietuvos krepsinio lygi jos tikrai neatitinka...
2006-11-29
+1
Atsakyti
va geras pavizdys musu savivaldybems
2006-11-29
+1
Atsakyti
Vilmis: Koks dar milijonas Panevezio? Normalesni biudzeta turi tik Lietuvos rytas, Zalgiris, Siauliai ir Nevezis. Visi kiti turi po puse milijono. Tie patys Sakalai, Neptunas, Suduva, Atletas ir Panevezys. Gal tik Neptuno siek tiek daugiau - kokie sesi simtai tukst., bet tikrai ne daugiau.
2006-11-29
-2
Atsakyti
Del saliu tai jis visiskai teisus, sutinku 100%, o siaip tai Butautas despotas jis kartu ir treneris ir komandos vadovas virsininku pasitikejima turi nerealu "pernai atleidau keturis juodaodzius". Idomu koks Rigos biudzetas latviu 4os komandos valmieros sako apie 750 k lt, o Lietuvoje pagal biudzeta ketvirtoje vietoje panevezys nesiekia 1mln. Tai mes nedaug ir skiriames.
2006-11-29
Atsakyti
SaRas>> prisimink dar kai rytas turejo 3 tukstancius vietu talpinancia sale,ji taip pat nesusirinkdavo pilna, o dabar paziurek kai zaidzia su zalgiriu tusciu vietu nera, nors dar prisimenu jog kazkuriose finalo rungtynese su zalgiriu enoji ir tai buvo ne pilna... tas pats bus su siauliais, aisku su visokiais atletais zaisim savo senojoje arenoje,bet kad ir su kokiu ventspiliu nauja arena bus pilnutele
2006-11-29
Atsakyti
su salemis tai pravalas. lkl tik viena komanda turi normalias dvi sales, likusios tai siaubas baubas.
siauliai praeitais metais nelose uleb'e tik del to kad normalios sales neturejo...
2006-11-29
Atsakyti
man irgi keista, kaip kai kurios komandos gali zaisti tokiose salese. sakalu, siauliu, panevezio, kedainiu... visos sales yra pasibaisetinos, reikia kapitalinio remonto arba reikia nauju saliu, o tas palikti vaikams sportuoti. siauliuose statoma arena tik abejoju, ar siauliai ten zais lkl ir bbl rungtynes, kadangi nesusirinks ten ziurovu ir tai klubui bus nuostolinga. bet vis delto nauju saliu reikia, kadangi jos tikrai daro geda lietuvai.
2006-11-29
+2
Atsakyti
Geras jis treneris, tačiau tapti rinktinės vyr. jam dar per anksti.
2006-11-29
-10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.