Mindaugas Katelynas iš buvusio klubo gaus 75 tūkst. eurų kompensaciją
Mindaugas Katelynas iš buvusio klubo gaus 75 tūkst. eurų kompensaciją
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos puolėjas Mindaugas Katelynas sulaukė palankaus FIBA Arbitražo teismo sprendimo. Sostinės klubas turės Katelynui sumokėti 75 tūkst. eurų kompensaciją. 

Išnagrinėjęs krepšininko ir „Lietuvos ryto“ ekipos pasirašytą kontraktą teismas nusprendė, kad Lietuvos vicečempionų klubas Katelynui už nutrauktą 2013-2014 m. sezono sutartį turės sumokėti 60 tūkst. eurų kompensaciją. 

Teismas Katelynui taip pat priteisė 15 tūkst. eurų neišmokėto atlyginimo už 2012-2013 m. sezoną. Dar per 14 tūkst. eurų sostinės klubas turės sumokėti krepšininko agentui.

FIBA Arbitražo teismo viešai skelbiamame galutiniame ir neskundžiamame sprendimo dokumente gausu itin pikantiškų detalių iš „Lietuvos ryto“ klubo gyvenimo. 

2011 m. liepą trejų metų sutartį su „Lietuvos ryto“ ekipa sudaręs Katelynas per antrąjį savo sezoną turėjo uždirbti 300 tūkst. eurų, o 2013-2014 m. sezone klubas jam buvo pasižadėjęs išmokėti 350 tūkst. eurų atlyginimą. 

Tiesa, „Lietuvos ryto“ klubo vadovai turėjo teisę iki 2013 m. liepos 15 d. nutraukti sutartį 2013-2014 m. sezonui, tačiau tokiu atveju Katelynui per dvi savaites turėjo būti išmokėta 50 tūkst. eurų kompensacija. 

Be to, „Lietuvos ryto“ klubas turėjo teisę net iki 90 proc. sumažinti Katelyno atlyginimą, jeigu krepšininko statistiniai rodikliai atkrintamosiose varžybose nesiekia sezono vidurkio. 

Praėjusių metų gegužės 13 d. „Lietuvos ryto“ klubo vadovai per ekipos susirinkimą pranešė, kad krepšininkai už paskutinį sezono mėnesį gaus 50 proc. mažesnius atlyginimus dėl itin prastų komandos rezultatų – nebuvo iškopta į Eurolygos „Top 16“ etapą ir VTB Vieningosios lygos Finalo ketverto turnyrą, pralaimėtas ir LKL finalas. 

Praėjus dešimčiai dienų, Katelyno agentas Billy Kuenzingeris raštu kreipėsi į „Lietuvos ryto“ klubą, reikalaudamas išmokėti jo klientui vėluojantį atlyginimą už sausio, vasario, kovo, balandžio ir gegužės mėnesius bei agentui priklausančius 20 tūkst. eurų už tarpininkavimą. 

Agentas perspėjo klubą, kad jeigu nebus atsiskaityta iki gegužės 31 d., jis bus priverstas kreiptis į FIBA Arbitražo teismą. 

„Lietuvos ryto“ klubas pažadėjo su Katelynu atsiskaityti iki 2013 m. spalio 1 d. ir sumokėti 50 tūkst. eurų kompensaciją už nutrauktą kontraktą, tačiau krepšininko agentūra padavė Lietuvos vicečempionus į teismą. 

Prasidėjus 2013-2014 m. sezonui Katelynas pasirašė kontraktą su Trabzono „Trabzonspor“ klubu, todėl lietuvio agentas teismui pateiktame ieškinyje reikalavo, kad sostinės klubas jo klientui išmokėtų skirtumą, tarp „Lietuvos ryte“ turėto uždirbti atlyginimo ir to, kurį puolėjas gaus Turkijoje – per 147 tūkst. eurų.

Vis dėlto teismas tokio krepšininko atstovų prašymo nepatenkino. Katelynui buvo priteista 50 tūkst. eurų už nutrauktą kontraktą ir papildoma 10 tūkst. eurų kompensacija. Teismas taip pat konstatavo, kad sostinės klubas neteisėtai 50 proc. sumažino atlyginimą už paskutinį 2012-2013 m. sezono mėnesį, todėl įpareigojo klubą atsiskaityti su Katelynu ir išmokėti jam 15 tūkst. eurų. 

Likusią skolos dalį už 2012-2013 m. sezoną „Lietuvos ryto“ klubas Katelynui išmokėjo dar prieš galutinį teismo verdiktą.

Praėjusį sezoną Katelynas Eurolygos turnyre vidutiniškai pelnydavo po 7 taškus ir atkovodavo po 4,4 kamuolio. LKL jis rinkdavo po 10,6 taško, atkovodavo po 4,4 kamuolio ir atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą.

Komentarai:
tos 75 stukes euru atrodo juokingai pagal tai,kad Popoviciui ir Rakoviciui reikia sumoketi 2.2 mln lt
2014-02-12
+1
Atsakyti
CrossKiskisCrossKiskisCrossCBRKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.Ko cia mane kisi? Kas tau dave kitus vadinti proto invalidu? Manai kad tokiais pasisakymais esi kitoks nei koziris? O koziris labai teisingai pasake apie atmatas. Kaip galima kitaip vadinti tuos, kurie nuo visu kitu komandu fanu issiskiria ypac destruktyvia bei atvirai chuliganiska veikla nuo kurios pasiurpsta visu Lietuvos miestu bei miesteliu gyventojai. Cia kas? Ne musu visuomenes atmatos?Drapoke, tau jau turbut admina nueme? nes ziuriu labai sumazejo banuMan admina nueme? Tai kad tave cia pastoviai spardo Kesha55. Jei as cia buciau adminu tai tave ir tavo visus klonus taip isvalyciau kad su savo ip adresu cia net neprisijungtum, komuniagu raudona išmata.Kur gi ne.. Kiesha cia turbut gyvena cia ane? sedi nuo ryto iki nakties su mobileku kaip tu ? taip? Parasai komentara ir gauni bana 5-kiu minuciu begyje.. Cia tik tu taip gali, nes gyveni cia.Tu rimtai debilas ar manai kad as gyvenime daugiau neturiu ka veikti kaip tik cia sedeti nuo ryto iki vakaro sekant tavo debilizmo apraiskas? Na jei tu apie tai rasai tai matyt neveltui. Visa tai tik irodo kad butent tu cia ir sedi nuo ryto iki vakaro ir lauki eilinio bano per snuki. Nieko naujo, kaip ritfanis tai taip ir debilas, kurio visas gyvenimas praeina prie kompo. Siemense nors karta bent buvai palaikyti savo Eurolygos patranku mesos parodija, cirkininke? Gali neatsakyti. Tu net iki Vilniaus nesugebi nuvaziuoti, kaimo pluge.


Jetau, jetau. zmogui 26 ar jau net 27 metai ir tokias nesamones pliurpia.. Manau kad beprasmiska kazka cia toliau tau rasyt. Ko gaila sioje situacijoje, tai tik tavo tevu, kurie pagimde ir uzaugino tokia beda ant savo galvos.
2014-02-12
+3
Atsakyti
KiskisCrossKiskisCrossCBRKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.Ko cia mane kisi? Kas tau dave kitus vadinti proto invalidu? Manai kad tokiais pasisakymais esi kitoks nei koziris? O koziris labai teisingai pasake apie atmatas. Kaip galima kitaip vadinti tuos, kurie nuo visu kitu komandu fanu issiskiria ypac destruktyvia bei atvirai chuliganiska veikla nuo kurios pasiurpsta visu Lietuvos miestu bei miesteliu gyventojai. Cia kas? Ne musu visuomenes atmatos?Drapoke, tau jau turbut admina nueme? nes ziuriu labai sumazejo banuMan admina nueme? Tai kad tave cia pastoviai spardo Kesha55. Jei as cia buciau adminu tai tave ir tavo visus klonus taip isvalyciau kad su savo ip adresu cia net neprisijungtum, komuniagu raudona išmata.Kur gi ne.. Kiesha cia turbut gyvena cia ane? sedi nuo ryto iki nakties su mobileku kaip tu ? taip? Parasai komentara ir gauni bana 5-kiu minuciu begyje.. Cia tik tu taip gali, nes gyveni cia.


Tu rimtai debilas ar manai kad as gyvenime daugiau neturiu ka veikti kaip tik cia sedeti nuo ryto iki vakaro sekant tavo debilizmo apraiskas? Na jei tu apie tai rasai tai matyt neveltui. Visa tai tik irodo kad butent tu cia ir sedi nuo ryto iki vakaro ir lauki eilinio bano per snuki. Nieko naujo, kaip ritfanis tai taip ir debilas, kurio visas gyvenimas praeina prie kompo. Siemense nors karta bent buvai palaikyti savo Eurolygos patranku mesos parodija, cirkininke? Gali neatsakyti. Tu net iki Vilniaus nesugebi nuvaziuoti, kaimo pluge.
2014-02-12
-2
Atsakyti
IR SVARBIAUSIA, KAD PLYTFANIAI STUMIA ANT ŽALGIRIO DEL POPOVIČIUS
2014-02-12
-2
Atsakyti
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2014-02-12
-3
Atsakyti
CrossKiskisCrossCBRKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.Ko cia mane kisi? Kas tau dave kitus vadinti proto invalidu? Manai kad tokiais pasisakymais esi kitoks nei koziris? O koziris labai teisingai pasake apie atmatas. Kaip galima kitaip vadinti tuos, kurie nuo visu kitu komandu fanu issiskiria ypac destruktyvia bei atvirai chuliganiska veikla nuo kurios pasiurpsta visu Lietuvos miestu bei miesteliu gyventojai. Cia kas? Ne musu visuomenes atmatos?Drapoke, tau jau turbut admina nueme? nes ziuriu labai sumazejo banuMan admina nueme? Tai kad tave cia pastoviai spardo Kesha55. Jei as cia buciau adminu tai tave ir tavo visus klonus taip isvalyciau kad su savo ip adresu cia net neprisijungtum, komuniagu raudona išmata.


Kur gi ne.. Kiesha cia turbut gyvena cia ane? sedi nuo ryto iki nakties su mobileku kaip tu ? taip? Parasai komentara ir gauni bana 5-kiu minuciu begyje.. Cia tik tu taip gali, nes gyveni cia.
2014-02-12
-5
Atsakyti
KiskisCrossCBRKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.Ko cia mane kisi? Kas tau dave kitus vadinti proto invalidu? Manai kad tokiais pasisakymais esi kitoks nei koziris? O koziris labai teisingai pasake apie atmatas. Kaip galima kitaip vadinti tuos, kurie nuo visu kitu komandu fanu issiskiria ypac destruktyvia bei atvirai chuliganiska veikla nuo kurios pasiurpsta visu Lietuvos miestu bei miesteliu gyventojai. Cia kas? Ne musu visuomenes atmatos?Drapoke, tau jau turbut admina nueme? nes ziuriu labai sumazejo banu


Man admina nueme? Tai kad tave cia pastoviai spardo Kesha55. Jei as cia buciau adminu tai tave ir tavo visus klonus taip isvalyciau kad su savo ip adresu cia net neprisijungtum, komuniagu raudona išmata.
2014-02-12
-11
Atsakyti
CrossCBRKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.Ko cia mane kisi? Kas tau dave kitus vadinti proto invalidu? Manai kad tokiais pasisakymais esi kitoks nei koziris? O koziris labai teisingai pasake apie atmatas. Kaip galima kitaip vadinti tuos, kurie nuo visu kitu komandu fanu issiskiria ypac destruktyvia bei atvirai chuliganiska veikla nuo kurios pasiurpsta visu Lietuvos miestu bei miesteliu gyventojai. Cia kas? Ne musu visuomenes atmatos?


Drapoke, tau jau turbut admina nueme? nes ziuriu labai sumazejo banu
2014-02-12
-6
Atsakyti
CBRKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.


Ko cia mane kisi? Kas tau dave kitus vadinti proto invalidu? Manai kad tokiais pasisakymais esi kitoks nei koziris? O koziris labai teisingai pasake apie atmatas. Kaip galima kitaip vadinti tuos, kurie nuo visu kitu komandu fanu issiskiria ypac destruktyvia bei atvirai chuliganiska veikla nuo kurios pasiurpsta visu Lietuvos miestu bei miesteliu gyventojai. Cia kas? Ne musu visuomenes atmatos?
2014-02-12
+13
Atsakyti
SpartacasKoziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.Gal reiktu patylet parsiduodancios komandos pakalikui.... dziaugtis reiktu, kad nors viena stipri komanda yra lietuvos, o ne sokinejanti nuo zydo, ant ruso, nuo ruso ant ukrainiecio....


Ir kas gi cia prakalbo apie parsidavima? Tie, kuriu projektas pats parsidave ir zaidzia rusu lygoje. Juokdariai.
2014-02-12
-14
Atsakyti
CBR
Koziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.


Ar tu apsiraminsi su savo blevyzgom?! Kas proto invalide duoda tau teise kitu komandu fanus vadinti atmatomis?! O blogiausia kad moderam aplamai yra nusispjaut del tinklapio svarumo,jei toleruojami tie rekautojai kaip spqr,koziriai ar cross.
2014-02-12
+3
Atsakyti
Koziris[quote]Uzsiregistravesrezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip[/quoteO kokia proga jis turejo sugryzti i sita klounada? Uz tai kad komandos vadovybe savavaliskai prieme sprendima sumazinti atlyginimus, kuriuos ir taip nemokejo nuo sausio menesio? koks jam noras gryzti i komanda kuri Lietuvoje neturi normalaus palaikymo, o tame paciame Vilniuje sita vainausku projekta palaiko tik visuomenes atmatos.


Gal reiktu patylet parsiduodancios komandos pakalikui.... dziaugtis reiktu, kad nors viena stipri komanda yra lietuvos, o ne sokinejanti nuo zydo, ant ruso, nuo ruso ant ukrainiecio....
2014-02-12
+2
Atsakyti
2014-02-12
+3
Atsakyti
Nieko naujo pas laikrasti..
2014-02-11
-9
Atsakyti
Ką galvoja siūlydami tokias algas vidutiniokams, tai nė nzn. Gerai, Marčiulionis ar Sinica bent buvo jauni ir perspektyvūs, kas galėjo pasakyti jog šungrybiais nueis, tačiau jau pasirašant sutartį su Katelynų buvo aiškus jo daugmaž lygis.

Gal iš tiesų klubams reiktu pradėti viešinti algas, kad sirgaliai tokius "paskatintu" žaisti pagal išsiderėtą atlyginimą?
2014-02-11
+3
Atsakyti
Klaidomisteisingai nurenk paskutinius kailinius iš buvusio darbdavio . kuomet atėjo į ryta tikėjausi iš jo labai daug aukštas atletiškas kažkuo primenantis nowitzki. nepateisino jis klubo lūkesčių kiek žinau žaidžia dabar kažkokiame turkijos kaimegal kada dar sugrįš su trenksmu


Nowitzkio tikejosi, HAHA
2014-02-11
+1
Atsakyti
rezultatai nekokie,bet sutartis yra sutartis...Bet pries sezona basketnews rase,kad Katelynas pats atsisake grist i LR,o cia vel viskas kitaip
2014-02-11
-1
Atsakyti
teisingai nurenk paskutinius kailinius iš buvusio darbdavio . kuomet atėjo į ryta tikėjausi iš jo labai daug aukštas atletiškas kažkuo primenantis nowitzki. nepateisino jis klubo lūkesčių kiek žinau žaidžia dabar kažkokiame turkijos kaime

gal kada dar sugrįš su trenksmu
2014-02-11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.