Dar vieną pralaimėjimą Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) patyrė čempionų titulą ginantis Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai. Be šių rungtynių, pirmadienį pergalę šventė lygos lyderiai, o pralaimėjimą patyrė pirmenybių autsaideriai.

Čempionus nugalėjo MRU studentai

Netikėtą pralaimėjimą ŠU studentai patyrė namie. Jie po atkaklios kovos 91:100 (28:18, 6:26, 24:31, 33:25) nusileido priešpaskutinę vietą užimantiems Mykolo Romerio universiteto krepšininkams.

Komandų sudėtyse nebuvo komandų lyderių. ŠU ekipoje nežaidė „Šiaulių“ komandos krepšininkai Mantas Ruikis, Arvydas Čepulis bei Tadas Klimavičius MRU garbę gynė vienas LKL krepšininkas – Vilniaus „Sakaluose“ žaidžiantis Arnas Labukas. Į Šiaulius neatvyko ir MRU atakų lyderiai: Gintaras Leonavičius ir  Janas Jurgo.

Triuškinantis antrojo kėlinio rezultatas leido MRU krepšininkams išsiveržti į priekį, o žaidimo tempą išlaikę ir po didžiosios pertraukos svečiai įgijo net 19 taškų persvarą. Nors ketvirtajame kėlinyje ŠU sumažino deficitą iki 8 taškų, MRU išlaikė pranašumą ir atsirevanšavo varžovams už nesėkmę pirmojo rato tarpusavio dvikovoje.

ŠU: Donatas Orelikas 26 taškai, Vytautas Padgurecas 23 (8 atk. kam.), Renatas Jonelis 18 (8 atk. kam.), Rytis Grigaitis 12.

MRU: Tomas Ambrasas 25, Mantas Kibildis 22, Arnas Labuckas 18 (8 atk. kam.), Šarūnas Žala 15, Robertas Retkus 10.

Lyderiai iškovojo lengvą pergalę

Dar vieną pergalę LSKL čempionate šventė pirmoje pozicijoje esanti Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda. Ji Kauno sporto halėje 96:72 (23:22, 25:13, 22:16, 26:21) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus, kurie yra absoliutūs pirmenybių autsaideriai.

KTU vertėsi be komandos lyderio Kauno „Žalgirio“ žaidėjo Vytenio Jasikevičiaus.

Antrojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus 28:28, tačiau LKKA studentai pataikė tris tritaškius iš eilės, o vėliau pelnę dar 9 taškus be atsako atitrūko 13 taškų pranašumu – 46:33. Po didžiosios pertraukos lygos lyderiai tik padidino pranašumą ir šventė dar vieną pergalę.

KTU: Martynas Motiejaitis 14, Tadas Jankevičius 13, Darius Kalnutis 12.

LKKA: Vidmantas Užkuraitis 19, Artūras Milaknis 18, Vilius Gabšys 16, Justas Česnavičius 11, Kąstytis Normantas 10.

VDU sutriuškino VPU krepšininkus

LSKL turnyrinės lentelės kaimynių dvikovoje įtemptos kovos nebuvo. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išvykoje sutriuškino Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentus 93:63 (17:18, 25:17, 22:14, 29:14).

Atitrūkti nuo varžovų VDU sugebėjo pirmojo kėlinio pabaigoje. Rezultatui esant lygiam svečiai laimėjo atkarpą 7:2, o VPU ir „Sakalų“ žaidėjas Mindaugas Reminas dar užsidirbo techninę pražangą, kuri leido įpusėjus dvikovai VDU pirmauti 42:35.

Po didžiosios pertraukos skirtumas tik augo, o per ketvirtąjį kėlinį VDU įgijo triuškinančią persvarą.

VPU: Tadas Šablinskas 19 (10 atk. kam.), Darius Grikšėtas 12, Darius Čiūta 11 (8 atk. kam.).

VDU: Ridas Globys 20 (7 atk. kam.), Karolis Kalvaitis 18 (10 atk. kam.), Žilvinas Kuklierius 14 (7 atk. kam.), Andrius Daugvila ir Povilas Šakinis po 12.

Trečioji iš eilės LŽŪU pergalė – triuškinama persvara

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai po atkaklios kovos Kauno sporto halėje rezultatu 88:67 (13:23, 22:9, 22:19, 31:16) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą bei iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Nors dar pirmajame kėlinyje VGTU turėjo 12 taškų pranašumą (23:11), tačiau Vygintas Grinis pataikė du tritaškius iš eilės ir LŽŪU pavijo oponentus. Grinis visas rungtynes sėkmingai terorizavo varžovų krepšį ir jo vedamas LŽŪU persvėrė rezultatą savo naudai bei pasiekė triuškinančią pergalę.

LŽŪU: Vygintas Grinis 30 (7 rez. perd.), Povilas Stasiulionis 22 (14 atk. kam.), Tomas Rekstys 14, Modestas Šidlauskas 12 (8 atk. kam.).

VGTU: Tomas Lenkimas 12, Martynas Grinius, Justas Pociūnas ir Andrius Fiodorovas po 9.