Manto Ruikio tritaškis metimas paskutinę rungtynių sekundę padovanojo „Šiauliams“ pirmąją pergalę FIBA rengiamame Europos taurės turnyre. Antradienį išvykoje šiauliečiai 86:83 (11:25, 25:21, 28:15, 22:22) nugalėjo Gravlino-Diunkerko „Maritime“ ir išsaugojo viltis žaisti kitame etape.

Dvikovos pradžioje „Šiauliai“ pirmavo 8:5, tačiau tuomet prancūzai pelnė 14 taškų be atsako ir įgijo solidų 11 taškų pranašumą – 19:8. Po Dainiaus Adomaičio tritaškio paskutinę pirmojo kėlinio minutę skirtumas šoktelėjo iki 14 taškų (25:11), o po dar vieno šeimininkų taiklaus tolimo metimo „Maritime“ atitrūko triuškinančiu 17 taškų pranašumu – 30:13.

Rekordinę 19 taškų ribą Prancūzijos krepšininkai pasiekė antroje antrojo kėlinio pusėje. Arvydas Čepulis užsidirbo nesportinę pražangą, o per vieną ataką 5 taškus surinkę „Maritime“ žaidėjai atitrūko 42:23.

Vis dėlto „Šiauliai“ nepasidavė ir antrojo ketvirčio pabaigą laimėjo 13:4 ir priartėjo iki 36:46. Svečių spurtas nesibaigė ir po didžiosios pertraukos – po atkarpos 15:4 trečiojo kėlinio viduryje „Šiauliai“ vėl išsiveržė į priekį – 51:50.

Atkakli kova vyko iki finalinės mačo sirenos. Likus 12 sekundžių Paccelis Morlende dviem baudų metimais išlygino rezultatą, tačiau „Šiauliai“ nepasidavė. Artūras Masiulis per paskutinę ataką perdavė kamuolį Ruikiui, kurio tolimas paskutinę mačo sekundę pasiekė tikslą.

„Maritime“: Rickey Pauldingas 19 taškų, Dainius Adomaitis 16 (6 atk. kam.), Rahchonas Turneris 15, Paccelis Morlende 11.

„Šiauliai“: Darius Pakamanis 20 (3/8 tritaškių), Arvydas Čepulis 18 (4/7 tritaškių), Tadas Klimavičius 17 (15 atk. kam.), Mantas Ruikis 12, Artūras Masiulis 9, Aurimas Kieža 5, Artūras Mažutis 4, Audrius Danusevičius 1.

Po pirmosios pergalės „Šiauliai“ lieka D grupės autsaideriais, tačiau iki reguliariojo sezono pabaigos liko sužaisti dvejas rungtynes.

Atrinkti (0) Visi (7)
saunuoliai
2006-12-06
Nu tai jei netycia abi komandos surinktu po vienodai pergaliu tai aukstesne vieta Maritime. Smagiai atrodo varzybu aprasymas siauliu saite: gynyboje įstrigusiems šeimininkams akivaizdžiai talkino ir teisėjai. Po to pastraipos pavadinimas Varžovų neišgelbėjo ir teisėjai. Pasirodo cia tuos Siaulius visi skriaudzia kas tik kaip netingi. Akasvayu neatvaziavo teisejai patalkininkavo triese kiek istenge Maritime bet ir tai buvo bejegiai.