Komentaras: Kai nepadeda net savos sienos

2006-12-08 04:22
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.

„Negi reikia sekretoriatą vežtis iš Prancūzijos?“, – tokie žodžiai išsprūdo Pauliui Jankūnui po Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimo Po Ortezo „Elan Bearnais“ klubui. Ši mintis neatsitiktinė – dvikovos baigtį galėjo lemti bent trys nelogiški sporto halės sekretoriato ir komisaro darbai.

Antrojo kėlinio viduryje Brittonas Johnsenas pataikė dvitaškį ir vienas iš teisėjų parodė, kad tai buvo trijų taškų vertės metimas. Sutrikę sporto halės darbuotojai įskaitė du taškus, nes visi, žiūrėję rungtynes, matė, kad tai buvo aiškus dvitaškis. Tačiau gavę patvirtinimą iš teisėjo, jog jis išties įskaitė 3 taškus, turėjo prirašyti dar tašką.

Netrukus per minutės pertraukėlę dvikovos komisaras Tomas Rimkus pasikvietė vieną iš teisėjų ir, matyt, paklausė jo dėl ginčytino epizodo. Tačiau po pokalbio rezultatas nepakito.

Kaip paaiškėjo vėliau, šis taškas galėjo būti aukso vertės.

Už kitą klaidą visiškai atsakingas sekretoriatas. Besibaigiant ketvirtam kėliniui ir „Žalgiriui“ pirmaujant 84:81, varžovai perėmė kamuolį, tačiau, bandydami jį ištraukti iš užribio, suklydo ir kamuolys atsidūrė Jankūno rankose.

„Išgirdau, kaip Marcelinho sušuko, jog atakai liko viena sekundė. Staigiai išmečiau kamuolį ir matau, kad atakai jau likę 22 sekundės. Jei būčiau žinojęs, būčiau nemetęs“, – komentavo situaciją Jankūnas.

Ši kurioziška situacija gimė dėl nevykusio sekretoriato darbo – prancūzams perėmus kamuolį, nebuvo paleistas naujas atakos laikas, todėl kai šie kamuolį prarado, ataką rodantis laikrodis išties rodė, kad liko 1 sekundė. Kai Jankūnas gavo kamuolį, laikmatis greitai buvo paleistas iš naujo ir atakos laikas pradėjo tiksėti iš pradžių.

Po netaiklaus Jankūno tritaškio kamuolį atkovoję prancūzai pataikė tolimą metimą ir išlygino rezultatą – 84:84.

Trečioji klaida užfiksuota antrojo pratęsimo pabaigoje. „Žalgiris“ vos neperėmė kamuolio ir prancūzų atakai liko 7 sekundes. Tačiau kai jie išsimetė kamuolį iš užribio, atakos laikas bent porą sekundžių stovėjo vietoje. Netrukus kauniečiai vėl beveik perėmė kamuolį ir teisėjai nusprendė skirti naują atakos laiką. Jei ne sekretoriato aplaidumas, prancūzų ataka jau būtų pasibaigusi.

Kai komanda žaidžia namų aikštėje, sakoma, kad ir sienos padeda. Tačiau šįkart savi žmonės ne tik kad nepadėjo „Žalgiriui“ laimėti, bet netgi sutrukdė.

2006-12-08
nereikia malt sudo ir nereikes tada verkt del 1 tasko ir panasiai..
2006-12-08
-1
visikai sutinku su siuo straipsiu, jau sudinai cia pasielge ir sekretoriatas su Rimkum priesaky ir teisejai.. bl pyze.. tada tas taskas buvo px, ir gal ta ataka px, bet veliau tai tampa beveik pergales vertes akimirkos
2006-12-08
+1
nu jo klaidos tai ziaurokos buvo. Su tom 7 sekundem, tai maniau kad akyse man jau rodosi, zodziu prancuzu ataka, o laikrodis stovi.:) Del to tritaskio tai bala nemate. Vis delto zalgirieciai manau geriau paieskotu savyje pralaimejimo priezasciu.
2006-12-08
+2
SMS
tikraj lb apmaudziai suklydo ir zalgiriui dabar gali padet kazkas is auksciau...gal is serbijos...
2006-12-08
+1
Teisybes labaui reiketu pasakyti du faktus:
1. sekretoriatas turi uzrasyti tris taskus, jaigu taip rode teisejas. Tik aikstes teisejai sprendzia tai.
2. TIK aikstes teisejai sprendzia visas situacijas iskilusias rungtyniu eigoje. Komisaras ir sekretoriatas gali tik padeti teisejui priimti sprendima. Bet galutinis sprendima priima AIKSTES TEISEJAS.
Na, o kaip Rimkus tapo FIBA komisaru net nebuves teiseju, ar zemesnio rango Lietuvos lygu komisaru - cia jau tikrai nesuprantu. Matomai gera muila turi.
2006-12-08
+2
tas balvonas rimkus iš niekur pasidarė , net jokiu teisėju ar pan. nebuves, paparaščiausiai, kaip dainoj: ji lindo, lindo, pati po manim palindo:))
2006-12-08
-1
nesvarbu tas taskas ,reikejo geriau baudas metyti ir nebutu pratesimu :(
2006-12-08
+2
Tomas Rimkus kaip dirbo taip ir dirbs, jis visur ilenda, nors nemanau kad del vakarykscio pralaimejimo Rimkus kaltas