Rimčiausią pasipriešinimą Kataro sostinėje Dohoje vykstančiose Azijos šalių žaidynėse sulaukė Kinijos krepšinio rinktinė, kurią treniruoja Jonas Kazlauskas. Sekmadienį kinai tik po atkaklios kovos 75:73 (20:16, 15:18, 26:17, 14:22) palaužė Libano rinktinę.

Likus trims minutėms Libanas pirmavo 70:66, tačiau praleido 6 taškus be atsako ir leido varžovams perimti iniciatyvą. Vis dėlto rezultatas paskutinę minutę buvo lygus 73:73, o pergalę kinams išplėšė Liu Wei, pataikęs dvi baudas likus žaisti 2,6 sekundės.

„Kalbant apskritai, kai kurie žaidėjai nebuvo pasiruošę rungtynėms, – po dvikovos tvirtino Kazlauskas. – Varžovai žaidė puikiai, atiduodami širdį, todėl pridarė mums problemų. Be kovos ir be širdies sunku laimėti bet kurias rungtynes“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė buvęs NBA krepšininkas Zhizhi Wangas, kuris per 24 minutes pelnė 20 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Shipengas Wangas surinko 13 taškų, Wei – 12, o perspektyvusis kinų žaidėjas Jinlianas Yi – 11 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Penkias pergales per penkerias rungtynes Azijos žaidynių F grupėje iškovoję kinai pateko į ketvirtfinalį, kuriame kovos prieš Pietų Korėjos rinktinę. Tuo tarpu Libanas per penkerias rungtynes laimėjo kartą ir kovas žaidynėse jau baigė.

Kazlausko treniruojami kinai laikomi šių žaidynių favoritais.

Pasiseke kinams. Libanas PC parode, kad gali ir stiprias komandas iveikti, nors zaidzia labai nestabiliai.