Po pirmadienį sužaistų Lietuvos studentų krepšinio lygos rungtynių pasikeitė pirmaujanti komanda. Nauja čempionato lydere tapo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda, kuri įveikė iki tol pirmavusius Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) žaidėjus.

VDU atkeršijo LKKA studentams

Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje vykusiame Kauno komandų mūšyje pranašesni buvo VDU studentai, kurie atsikeršijo LKKA komandai už nesėkmę pirmajame rate – 83:78 (21:21, 21:16, 22:12, 19:29).

Po didžiosios pertraukos LKKA krepšininkams nesisekė nei gintis, nei pulti. Nors skirtumas tarp komandų buvo sumažėjęs iki 4 taškų (40:44), netrukus VDU studentai padidino tempą bei susitelkė gynyboje, tuo tarpu LKKA studentai niekaip negalėjo rasti kelio prie varžovų krepšio, o metimai buvo itin netaiklūs. Po trijų kėlinukų VDU pirmavo jau 15 taškų skirtumu, o per likusį laiką LKKA tik priartėjo, tačiau intrigos nesukūrė.

LKKA: Paulius Abramavičius 22 taškai (8 atk. kam.), Kastytis Normantas (6 rez. perd.) ir Vidmantas Užkuraitis po 12, Raimundas Danys 11, Justas Česnavičius 10.

VDU: Karolis Kalvaitis 17, Arūnas Krivonis 14, Andrius Daugvila 13, Darius Šilinskis 12, Žilvinas Kuklierius 9.

Netikėtai didelė MRU pergalė prieš KU

Kitose „Lietuvos ryto“ arenoje vykusiose rungtynėse užfiksuota staigmena. Turnyrinės lentelės dugne esantys Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentai nesunkiai sutriuškino penkiese atvykusius Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkus 120:95 (32:23, 29:23, 29:23, 30:26).

Rungtynes 9 taškais be atsako pradėję vilniečiai diktavo tempą visą mačo laiką. MRU dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (20:10), tačiau klaipėdiečiams antrojo kėlinio pradžioje pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų – 30:35.

Tačiau tai buvo paskutinis svečių pasispardymas. Netrukus MRU studentai ėmė tolti, įgijo dviženklį pranašumą (43:32), o įpusėjus susitikimui komandas skyrė 15 taškų – 61:46. Antroje susitikimo pusėje KU keliskart žybtelėjo, tačiau atkarpą 14:2 laimėję šeimininkai įgijo triuškinančią pervarą ir šventė įtikinamą pergalę.

MRU: Janas Jurgo 28 (10 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 25 (5 rez. perd.), Arnas Labuckas 14, Robertas Retkus 13, Andrius Montrimas 9.

KU: Mindaugas Mockus 28, Mindaugas Valaitis 25 (6 rez. perd., 5 per. kam.), Dainius Vaitelis 20 (21 atk. kam.).

LŽŪU svečiuose įveikė čempionus

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai 86:67 (18:15, 24:12, 24:17, 20:23) svečiuose nugalėjo  Šiaulių universiteto (ŠU) ekipą bei įsirašė ketvirtą pergalę iš eilės.

ŠU ne tik turėjo žaisti Šiaulių universiteto sporto salėje, tačiau turėjo verstis be pagrindinių žaidėjų. Geriausi ŠU krepšininkai atstovavo „Šiauliams“ FIBA Europos lygos rungtynėse prieš Žeronos „Akasvayu“.

Septintą pirmo kėlinuko minutę diskvalifikacine pražanga buvo nubaustas ŠU komandos kapitonas Renatas Jonelis, kuriam atrodė, kad kovoje po LŽŪU krepšiu, atsidūrus ant aikštės grindų, varžovas įspyrė. Teisėjas sustabdė bokso veiksmus išvarę Jonelį iš aikštės. Likę be kapitono ŠU krepšininkai užleido pozicijas po krepšiu.

Antrajame kėlinuke kauniečiai spurtavo ir įgijo dviženklę persvara. Laimėję ketvirtį 12 taškų skirtumu, svečiai įpusėjus dvikovai įgijo solidų 15 taškų pranašumą – 42:27. Per likusį laiką ŠU nesugebėjo priartėti ir LSKL čempionai buvo priversti patirti dar vieną nesėkmę.

ŠU: Donatas Orelikas 22, Vytautas Padgureckas 20, Dainius Marčauskas 12, Rytis Rauktys 10.

LŽŪU: Remigijus Kaziulis 24, Povilas Stasiulionis 18, Modestas Šidlauskas 17.

Spurtas po didžiosios pertraukos lėmė VGTU pergalę

Sostinės universitetų derbyje pergalę iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai. Jie po įspūdingo spurto 21:0 nugalėjo Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komandą 95:75 (26:26, 21:21, 31:10, 17:18).

Įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus 47:47, tačiau vaizdas antroje mačo dalyje apsivertė. Trečiąjį kėlinį VGTU pradėjo surinkę 21 tašką be atsako ir atitrūko 68:47. Po smūgio VPU studentai atsigauti nesugebėjo.

VGTU: Martynas Girnius 29 (9 atk. kam.), Saulius Žurauskas 21, Šarūnas Šliogeris 14 (8 atk. kam.), Rimvydas Stankevičius 11, Arūnas Pranevičius 10.

VPU: Nerijus Strazdauskas 17, Justas Kaziliūnas 15, Tadas Šablinskas 14 (10 atk. kam.).