Batista: „Trokštame trijų titulų“

2006-12-13 14:32
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Vilniaus „Lietuvos ryto" ekipoje rungtyniaujantis brazilas Joao Paolo Batista į Lietuvą atvyko turėdamas tikslą tapti geresniu žaidėju ir iškovoti nugalėtojo vardą per visus turnyrus, kuriuose dalyvauja.

Ketverius metus JAV universitetuose praleidęs 25 metų 206 cm ūgio Batista už suteiktą galimybę rungtyniauti Vilniuje dėkoja Dievui. Krepšininkas džiaugiasi, jog sostinės klube jam sudarytos puikios galimybės tobulėti. „Man daug ir nereikia. Svarbiausia, kad turėčiau kur gyventi ir treniruotis. Noriu tapti geru krepšininku", – tvirtina puolėjas.

Vilniuje su broliu gyvenantis brazilas prieš kelias savaites buvo patekęs į incidentą – juodaodžius užpuolė ir ėmė įžeidinėti grupelė įkaušusių chuliganų. Šis įvykis krepšininką gerokai sukrėtė. Iš nusikalstamumu garsėjančios Brazilijos atvykęs žaidėjas su nusikaltėliais susidūrė pirmą kartą. Vis dėlto tai Batistos nuomonės apie Vilnių nepakeitė.

Dabar krepšininkas su nekantrumu laukia į svečius turinčių atvykti tėvų. Lietuvos sostinėje su šeima jis pasitiks didžiąsias metų šventes, o paskui toliau sieks savo tikslo – trijų nugalėtojų titulų.

– Ar jau visiškai apsipratote Vilniuje?
– Taip, jaučiuosi čia gerai, tačiau dabar bandau priprasti prie naujo komandos trenerio Zmago Sagadino. Esu brazilas, bet pastaruosius metus gyvenau ir žaidžiau JAV, o ten krepšinio stilius skiriasi nuo europietiško. Treneris Sagadinas propaguoja visiškai kitokį krepšinį nei tą, prie kurio buvau įpratęs, kai žaidžiau JAV.

[image=6759 left Batista tvirtina, jog nori tapti geresniu krepšininku ir padėti komandai laimėti]– Kartais susidaro įspūdis, kad aikštelėje nerandate sau vietos. Ar pasikeitus ekipos strategui žaidimas smarkiai pasikeitė?
– Abu treneriai labai geri, tačiau Sharonas Druckeris propagavo amerikietišką krepšinio stilių. Jis į komandą surinko krepšininkus iš įvairių pasaulio šalių – JAV, Australijos, Latvijos, mane pakvietė iš Brazilijos. Druckeris labiau akcentavo puolimą. Komanda treniruodavosi, tačiau tikrai ne tiek, kiek dabar.

Sagadinas turi kietesnį charakterį, jis kovotojas ir bando mus tokiais padaryti. Sunku nusakyti abiejų trenerių skirtumus, tačiau viena tikrai akivaizdu – mes treniruojamės kur kas daugiau. Dabartinis komandos strategas yra vienas garsiausių Europoje, jo treniruočių metodai žaidėjams sunkūs, bet veiksmingi.

– Ar sunkus darbas jau davė vaisių?
– Tik atvykęs treneris pažymėjo, jog nesame geros sportinės formos, tačiau dabar matau, kad kiekvieną dieną ji po truputį gerėja. Jau žengėme žingsnį į priekį. Pasikalbėjęs su komandos draugais iš visų išgirdau tą patį, o tai – puiku. Esu jaunas ir noriu žaisti gerai, todėl dabartinė situacija komandoje mane tenkina.

– Kada pastarąjį kartą turėjote laisvą dieną?
– Hm... Neprisimenu (juokiasi), tačiau esame profesionalai, o tai – mūsų darbas. Svarbiausia, ką turime daryti, tai – treniruotis negailėdami jėgų. Kartais gerai turėti laisvą dieną, bet viskas priklauso nuo trenerio. Kiekvienas strategas turi savo žaidimo ir treniruočių strategiją. Druckeris turėjo vienokią, Sagadinas – kitokią. Man svarbiausia, kad tobulėčiau ir gerinčiau savo žaidimą.

– Sagadinas atėjęs į naują ekipą krepšininkams pasako, jog jie treniruosis daug, tačiau vėliau pasirašys gerus kontraktus. Ar tai viena jūsų svajonių?
– Mano tikslas – tapti geresniu krepšininku. Siekdamas jo kiekvieną dieną labai sunkiai dirbu. Dėkoju Dievui, kad jis man suteikė galimybę išvykti mokytis į JAV ir žaisti krepšinį. O dabar atsidūriau čia ir turiu puikias sąlygas treniruotis bei tobulėti. Jei prieš šešerius metus būtumėte paklausę, ką darysiu dabar, nebūčiau atsakęs. Be abejo, kaip ir visi krepšininkai svajoju patekti į NBA, tačiau esu realistas ir sugebu įvertinti savo galimybes. Dabar noriu tapti tiesiog žinomu žaidėju.

– Ar komandos treneris minėjo šio sezono tikslus?
– Žinoma, norime laimėti visas trejas varžybas, kuriose dalyvaujame. Trokštame nugalėti kiekvieną kartą išėję į aikštelę. Jeigu nemąstai apie pergalę, kam apskritai į ją eiti? Dabar kiekvieną dieną komanda atrodo vis geriau. Tikiuosi, per antrą sezono dalį įgysime geriausią sportinę formą ir tapsime vieni puikiausių visose lygose tiek puldami varžovų krepšį, tiek gindamiesi. Žinau, kad „Lietuvos rytas" prieš dvejus metus iškovojo ULEB taurę. Pasistengsime pakartoti šį laimėjimą.

– Vilniuje buvote patekęs į nemalonų incidentą su chuliganais.
– Su broliu ėjau iš prekybos centro „Akropolis", kai mane užkabino ir ėmė įžeidinėti grupelė išgėrusių vaikinų. Matyt, norėjo pasimušti, tačiau mes į juos nekreipėme dėmesio. Buvau šokiruotas tokio elgesio. Esu gimęs Brazilijoje, kuri pagal nusikalstamumą pirmauja visame pasaulyje. Mano gimtasis miestas pagal nusikalstamumą yra antras visoje Brazilijoje, bet nė karto jame nebuvau susidūręs su nusikaltėliais.

Esu taikus žmogus, gatvėse nesimušu, niekam nedarau blogo, stengiuosi elgtis gerai, todėl kai mus užpuolė, niekaip nesureagavau, tik buvau šokiruotas. Puolėme ieškoti apsaugos, tačiau dėl kalbos barjero negalėjome susišnekėti. Kai apsaugininkai suprato, kas atsitiko, chuliganai jau buvo pabėgę. Šis įvykis mane labai šokiravo, bet gyvenime taip gali atsitikti visiems. Tai mano nuomonės apie Vilnių nepakeitė, čia jaučiuosi saugus.


Rodyti komentarus
lindz900
mes trokštame what is this word in english?
2008-07-16
Atsakyti
patixlinimas - nancy siuo metu prancuzijos lygoj yra pirmi, po ortezas 14, na jeigu sis faktas jums nera komandu pajegumo skirtumo yrodymas, tay jau ir neysiwaizduoju kaip cia kitaip ir beyrodyt, beje cia dar vienas pawyzdys tiems kurie waro kad rytas silpnesnej lygoj zaidzia, wizgi kur yra laimet pries stipriausia prancuzijos komanda o kur prakist pries keturiolikta...
2006-12-16
Atsakyti
rado vaikai galimybe kaip uzsiregistruot ir dabar fludina. eikit geriau i kiema 12 pagaliuku zaist.
2006-12-14
+1
Atsakyti
zalgiris bus 1 lkl ciampionate
2006-12-14
-3
Atsakyti
batista kiaule
2006-12-14
-3
Atsakyti
rytas lopas
2006-12-14
-3
Atsakyti
Rytas - jėga ! Batista - geras žaidėjas,sėkmės jam.
2006-12-14
+2
Atsakyti
varot jus ant to ryto bet kaip matau tik is pavydo. gaila man jusu.
2006-12-14
+2
Atsakyti
to kryzas > man kaip sunkiai besigaudanciam... tik ka pasakiau kad nereikia kist prancuzu ir vel juos kisi. Mano pavyzdys buvo pateiktas tam, kad parodyt jog toks mastymas, kad komanda nr1 nugalejo komanda nr2 todel komanda nr3 yra stipriausia - absurdiskas! Gal dabar aiskiau pasidare? Taip, kad eik pats susiorientuok po saule ir poto kitus gaudyk.
2006-12-13
Atsakyti
DX
krc rytas petuxi :)gaus nuo zalgirio ir nusileis skiauteres:))
2006-12-13
-2
Atsakyti
MariusSt tau kaip sunkiai susigaudanciam galiu paaiskint parasciau: Nanci uzima pirma vieta, o Orthez uzima 4 ar 5 vieta Prancuzijoj. Va ir komandu pajegumas. O tu paziurek tiek LKL tiek BBL kokias vietas uzima Atletas ir Rytas. Bandei duot pavyzdi, bet jis nevykes. Ta pati Atleta Rytas sutrype 84 taskais.
2006-12-13
Atsakyti
to no_name69 > nesupratai mano komentaro esmes...as nesuprantu kaip palyginus dvieju prancuzijos komandu tarpusavio rezultatus galima spresti apie dvieju lietuvos klubu pajeguma? Nereikia cia kisti prancuzu ar dar ko nors. Siais metais rytas pirmauja 1:0, bet tai tik vienos rungtynes. O kas bus po finalu ir kas ten kur aiskiau pasidarys tai geriau palauksiu pavasario. Nesiruosiu sekt tavo pavyzdziu ir but orakulu.
2006-12-13
Atsakyti
to MariusSt:
nu tu cia lygini nepalyginamus dalykus, kur yra komandos kurios zaidzia eurolygoj ir ulebcup, o kur atletas... o juolabiau kad wisos mano minetos rungtynes wyko wienos po kitu ir komandu pajegumai per sawaite nepasikeicia! nu tay as irgi sakau kad komandu pajegumas, kuris ir dabar yra labai aiskiai matomas, po finalu bus dar aiskesnis
2006-12-13
Atsakyti
to no_name69 > nedaryk durnu isvadu, nes galiu duot paprasta pavyzdy - Atletas nugalejo Rock, Rock nugalejo ASK, ASK nugalejo ryta...bet ar matai kad kas nors sakytu kad atletas yra viena is pajegiausiu bbl komandu? Taip kad nereikia lyginti kaip kitos komandos suzaide. Visgi rytas zaide namie pries zalgiri, tritaskius mete nesveikai taikliai (su situo nepasigincysi!). Taip kad viskas isaiskes po finalu.
2006-12-13
Atsakyti
to camparis:
ne, nosies tikray nerieciu bet paziurejus y abieju komandu zaidima, zlagiriukui kolkas proswaisciu tikray nesimato, ir tikray ne tos wienos rungtynes parodo realiai situacija, pwz zali prakiso po ortezui kuris prancuzijos lygoj wos y widutiniokus ysipaiso, rytas nugalejo nancy kurie yra tos pacios prancuzijos lygos lyderiai, beto sy sawaitgaly sios komandos zaide tarpusawy ir nancy laimejo ir laimejo normaliai... beto ir paties zalgirio zaidimas prasteja su kiekwienom rungytem ir kazkaip abejoju kad ir naujas treneris, jeigu jis iswiso bus, sugebes kazka radikaliai pakeisti, jeigu, kaip bagackis sake, zaidejams patiems del tu prastu rezultatu sirdies neskauda.. o wat rytas atwirksciai, kuo toliau tuo geriau zaidzia, o geriausia yra tay kad zagadinas twirtay zino ka reikia daryti kad komanda zaistu geriau o zaidejai jo klauso ir neinkscia del sunkiu treniruociu ar del to kad trenesi grieztas, o kad zaidimas gereja tay manau ir waiku iakiwaizdu
2006-12-13
Atsakyti
no_name69
kas buvo tas buvo nereiskia kad visa laika taip bus! neuzrieskit nosies per dauk
2006-12-13
-2
Atsakyti
to nihgtman:
vargsas tu waikas naiwuolis, gal nematey ryto-zalgirio rungtyniu? tay pasieskok internete gal rasi is kur parsisiut ir pasiziurek kaip tawo zaliukai graziai gawo nuo ryto ir dar gaus kitamet na karta :DDD
2006-12-13
-1
Atsakyti
gerai pradejo lost tas batista
2006-12-13
+3
Atsakyti
kodel turi likt?
2006-12-13
-5
Atsakyti
Tai ir linkiu rytui iskovot Uleb taure,LKF taure,na gal dar BBL,bet LKL turi likt Zalgiriui.:)
2006-12-13
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 23

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas