Praėjusį savaitgalį Lietuvoje nulijo taurėmis ir medaliais – nugalėtojus ir prizininkus aiškinosi penkių skirtingų krepšinio lygų dalyviai.

Finaliniai sezonų akordai nuskambėjo Baltijos krepšinio lygoje (BBL), Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL), Nacionalinėje moterų krepšinio lygoje (NMKL) ir „Pieno žvaigždžių“ Lietuvos 3x3 lygoje (L3L).

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia Prienuose, Palangoje, Alytuje, Vilniuje ir Kaune vykusių pirmenybių finalinius akordus.

Baltijos krepšinio lyga (BBL)

Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurė – svarbiausias „Šiaulių“ pasiekimas klubo istorijoje
Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

Šį sezoną BBL čempionate savo jėgas išmėgino 21 komanda iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos ir Kazachstano. Spalį prasidėjęs čempionatas finišavo šeštadienį, balandžio 12 d. Prienuose, o nugalėtojų taurę į viršų iškėlė ir savo jaunąjį trenerį Gediminą Petrauską į viršų mėtė pastaruoju metu vis galingesnį žaidimą demonstruojantys „Šiaulių“ krepšininkai.

Iš dvejų rungtynių sudarytame finale Saulės miesto ekipa abu kartus (62:57 namie ir 78:66 išvykoje) nugalėjo po pergalės LKF taurės varžybose į duobę smuktelėjusią Prienų „TonyBet“ komandą. Tai – pats prestižiškiausias trofėjus per visą „Šiaulių“ klubo gyvavimo istoriją. 1996 m. šiauliečiams buvo pavykę iškovoti tuometinę „Lietuvos sporto“ taurę.

Reguliariojo sezono B grupėje„Šiauliai“ užėmė antrąją vietą, o vėliau kelyje link finalo eliminavo trijų skirtingų šalių atstovus. Aštuntfinalyje buvo įveikta Atyrau „Barsy“ (Kazachstanas) komanda, ketvirtfinalyje – B grupės laimėtoja „Ventspils“ (Latvija) ekipa, o pusfinalyje – A grupės nugalėtojas ir vienas iš sezono favoritų Tamperės „Pyrinto“ (Suomija) kolektyvas.

„Gal šiuo metu ir nesuprantame, ką nuveikėme, tačiau po kelių dienų suvoksime, kokį žygdarbį padarėme. Noriu padėkoti kiekvienam krepšininkui, nesvarbu, ar jis žaidė, ar ne. Ir, žinoma, fanams“, – po paskutinio BBL sezono mačo Prienuose kalbėjo šiauliečių treneris Petrauskas.

Naudingiausiu finalo krepšininku buvo išrinktas „Šiaulių“ legionierius iš JAV Travisas Leslie, per abejas rungtynes pelnęs po 16 taškų. Simboliška, kad pergalę čempionate šiauliečiai skyrė neseniai Anapilin iškeliavusiam ilgamečiui klubo prezidentui Algimantui Mikšiui.

BBL čempionato bronzos medaliai atiteko Tartu „Rock“ (Estija) ekipai su Augustu Pečiukevičiumi ir Vilmantu Diliu, kuri du kartus (75:62 namie ir 74:65 išvykoje) pranoko „Pyrinto“ komandą. Tiesa, paskutinėse Suomijoje vykusiose rungtynėse nei vienas iš dviejų lietuvių aikštėje nepasirodė.

Pažymėtina, kad į atkrintamąsias šio sezono varžybas pateko visi 6 čempionate dalyvavę Lietuvos klubai, tačiau Panevėžio „Lietkabelio“ ir Utenos „Juventus“ ekipoms nepavyko įveikti aštuntfinalio barjero, o Kėdainių „Nevėžio“ ir geriausią rezultatą reguliariajame sezone pasiekusios Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipos žygis nutrūko ketvirtfinalyje.

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL)

„Mažeikiai“ švenčia pergalę NKL finalo ketverto turnyre
Nuotr. Modestas Gailiūnas
NKL pirmenybės sekmadienį, balandžio 13 d. finišavo naujutėlėje Palangos krepšinio arenoje, kurioje, kaip ir derėtų pagal šalies regioną, šeimininkavo žemaičiai.

Antrus metus iš eilės stipriausiais antrajame Lietuvos krepšinio divizione tapo Aloyzo Rudžio treniruojami „Mažeikiai“. Lemiamų rungtynių ketvirtojo kėlinio pabaigoje stulbinantį spurtą surengę mažeikiškiai po pratęsimo 81:75 įveikė lygos debiutantus „Trakus“, apgynė čempionų titulą ir iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Visgi pastarasis teiginys gali kelti daug dvejonių.

Teisę žaisti LKL „Mažeikiai“ buvo įgiję ir po pernykščio triumfo, tačiau tąsyk pagalį jiems į ratus kyštelėjo pernelyg griežti lygos reikalavimai – klubas neturėjo tinkamos arenos, neatitiko biudžeto reikalavimų. Faktas, kad ambicijų žemaičiams netrūksta, tačiau drąsiai teigti, jog ateinančiais metais mažeikiškius pamatysime LKL – per anksti. Arenos rekonstrukcijos darbai dar net nepradėti, klubo finansinė padėtis taip pat nėra aiški.

Nedaug trūko, jog formalusis kelialapis į LKL būtų atitekęs ne „Mažeikiams“, o „Trakams“ – vos prieš dvejus metus įkurtai komandai, praėjusį sezoną dar žaidusiai RKL čempionate. Nors lemiamų rungtynių pabaigoje trakiškiai neatlaikė įtampos ir išleido pergalę iš savo rankų, sezoną komanda gali laikyti labai sėkmingu.

Jeigu klubo mecenato Antano Guogos ryžtas neišblės, galimybių įšokti į aukščiausią divizioną trakiškiai tikrai turės kitais metais. Pažymėtina, jog Finalo ketverto metu „Trakams“ teko verstis be traumuoto savo lyderio ir rezultatyviausio žaidėjo Evaldo Baniulio.

NKL čempionato bronzos medaliais Palangoje pasipuošti pavyko Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ vyrams. Patyrusių veteranų vedami molėtiškiai rungtynėse dėl trečiosios vietos 66:58 pranoko Joniškio „Delikatesą“.

Pastarosios komandos atstovams simboliškai atsigriebti pavyko individualiuose žaidėjų konkursuose. Žilvinas Petraitis tapo lygos „Oro karaliumi“, o „Snaiperio“ varžybas laimėjo Arūnas Sajavičius.

Iš viso lygos čempionate varžėsi 15 komandų. Reguliarųjį sezoną, kaip ir visas pirmenybes, laimėjo „Mažeikiai“. Su NKL po čempionatu bent jau laikinai atsisveikino Plungės „Olimpo“ komanda, iškritusi į Regionų krepšinio lygą (RKL). Dviejų rungtynių „išlikimo“ mače „Olimpas“ nusileido „Radviliškio-Juodelių“ ekipai.

Geriausiu Finalo ketverto krepšininku buvo pripažintas sunkusis „Trakų“ komandos krašto puolėjas Julius Kazakauskas (23 taškai, 19 atkovotų kamuolių ir 35 naudingumo balai finale), o viso sezono naudingiausiu lygos žaidėju išrinktas išrinktas Kauno „Žalgirio-2“ ekipos aukštaūgis Donatas Tarolis. NKL sezono treneriu išrinktas „Delikatesą“ iki Finalo ketverto atvedęs Robertas Stankevičius.

„Pieno žvaigždžių“ Lietuvos 3x3 lyga (L3L)

VTDK komanda tapo Lietuvos L3L lygos nugalėtoja
Nuotr. L3L
Antrasis Lietuvos L3L lygos sezonas sekmadienį, balandžio 13 d. finišavo Alytuje. Čia susirinko pajėgiausios komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – miestų, kuriuose vyko reguliarieji trijulių krepšinio čempionatai.

Prieš Nacionalinį finalą pirmąjį reitingą turėjusi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) komanda įrodė, jog favorite buvo laikyta ne veltui. Pajėgiausios sudėties į Dzūkiją atvykę vilniečiai finalinėse rungtynėse 14:12 pranoko kitus sostinės atstovus – „Ferimstos-Barados“ krepšininkus.

VTDK ekipai atiteko 3333 litų vertės piniginis prizas, tačiau ne mažiau džiaugėsi ir antrosios vietos laimėtojai, kurie prieš finalinį turnyrą turėjo vos dešimtą reitingą. Kartu su finansiniu paskatinimu, jiems atiteko ir kelialapis į pasaulio trijulių čempionato atrankos varžybas.

Apskritai būtent Vilniaus komandos Alytuje jautėsi kaip namuose. Į geriausiųjų ketvertą pavyko patekti tik vieniems kito miesto atstovams – ekipai „43“ iš Šakių. Jie mūšyje dėl bronzos 16:14 palaužė be Jano Jurgo ir Dainiaus Novicko žaidusius „Wurth“ krepšininkus.

Paguodos taurės finale sėkmė nusišypsojo „Sadvitos ir ko-Daikros“ komandai iš Klaipėdos, 17:15 nugalėjusiai vilniečių kolektyvą „Hustle“. Iš viso šiame L3L sezone savo jėgas išmėgino 74 ekipos.

Baltijos moterų krepšinio lyga (BWBL)

Neseniai Vilniaus „Kibikštis-VIČI“ iškovojo LKF taurę, o šį savaitgalį pasidabino BWBL aukso medaliais
Sekmadienį Vilniuje finišavusiame 20-ajame BWBL čempionate triumfavo stipriausia šalies komanda „Kibirkštis-VIČI“. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės finalo ketverto turnyro mače dėl aukso 67:57 nugalėjo Minsko „Horizont“ (Baltarusija) krepšininkes ir pelnė pirmąjį čempionių trofėjų klubo istorijoje.

Bronzos medalius iškovojo čempionių titulą praradusios Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) krepšininkės, mažajame finale po pratęsimo 72:63 nugalėjusios Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“. Pusfinalyje „Kibirkštis-VIČI“ 82:60 nugalėjo „Olimpia“, o „Horizont“ 68:45 nepaliko vilčių Garliavos komandai.

Šį sezoną Kūno kultūros ir sporto departamento paramos netekusios BWBL pirmenybės sutraukė tik 10 dalyvių iš Baltarusijos, Lietuvos, Estijos, Latvijos, Švedijos ir Ukrainos. Naudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta „Kibirkšties-VIČI“ gynėja Mantė Kvederavičiūtė.

Nacionalinė moterų krepšinio lyga (NMKL)

NMKL finalo ketvertą laimėjusi „LSU-Kauno“ ekipa pasidabino aukso medaliais
Antrajame pagal pajėgumą Lietuvos moterų čempionate triumfavo „LSU-Kauno“ ekipa. Rasos Kreivytės treniruojamos studentės Kaune vykusiame finalo ketverto turnyro finale 55:43 nugalėjo Vilniaus „Tiketos“ komandą. Kaunietės lygių neturėjo ir reguliariajame NMKL sezone, kai laimėjo 12 iš 14 žaistų mačų.

Bronzos medalius iškovojo „Jonavos“ klubas, mažajame finale 55:38 nepalikęs vilčių pirmenybėse debiutavusiai Vilniaus „Jaunųjų Talentų 2“ komandai.

Iš viso čempionate dalyvavo aštuonios ekipos iš Kauno, Vilniaus, Jonavos, Ukmergės bei Šiaulių.